Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STV

 

Topic: VDL Berkhof Ambassador

462 posts, 256260 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Serviciul de Transport Voluntari dekolor

Autobuzele Isuzu au numere de parc de tip 80xx, cel putin unele. De asemenea, imi vine greu sa cred ca inca mai tin in garaj atatea BMC-uri.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari dekolor

O intamplare ciudata de azi: Isuzu in R467, probabil venit din R416. Spun asta pentru ca validatoarele inca erau setate pe R416, dar soferul nu stia sa modifice linia. Sa nu mai spun de aglomeratia din autobuz, un Isuzu nu face fata pe linia asta, unde de obicei circula VDL. Din ce am auzit de la sofer, trebuia sa fie un VDL, dar a fost trimis la ITP si a primit un Isuzu in schimb.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Racovita

Din ce stiu eu, de la soferi, Isuzu sunt tinute in 416 si 473 pentru ca nu incap VDL pe stradutele pe unde circula aceste linii si mai sunt distribuite si pe alte linii in weekend. De asemenea masina de rezerva este de regula Isuzu.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari nicusior

Azi a fost un Isuzu pe linia R417.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari dekolor

Si eu l-am prins. Tot la fel, in locul unui VDL trimis la ITP.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Racovita

In aceasta dimineata era un VDL defect pe sos Pipera. Circula pe linia R459.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari dany

In jurul orei 10 in R407 IF33POV trecea spre garaj cu primele 2 geamuri de pe partea stanga sparte. Nu cunosc motivul insa cel mai probabil un eveniment cauzat de vremea de afara

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Serviciul de Transport Voluntari V2A

”Proiect de hotărâre privind asocierea Municipiului București cu Orașul Voluntari, pentru aprobarea celor două acorduri de parteneriat necesare semnării contractelor de finanțare aferente proiectelor depuse de Primăria Voluntari în cadrul POR 2014 – 2020, ce vizează achiziția de autobuze electrice Inițiator – Primarul General al Municipiului București Comisii: - Comisia de Transporturi și Infrastructură Urbană - Comisia Juridică și de Disciplină”
http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 214_27.pdf
20200214_27.pdf
20200214_27.pdf (1.53 MB; downloaded 238 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Serviciul de Transport Voluntari GPS

Pentru lista cu numere de parc.
IF 55 POV - 8102

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Tramfan-hfd

Hi 01-06,

Maybe I can help you to try to complete the list.
From the 80 VDL Ambassador buses I know which 79  of them(nr. 80 still unknown) are for 99% sure send to Voluntari.
At least the 8073 - IF 17 POV must be the Connexxion-4176, because it is the only one that is missing in the serie that was sent in the first month of 2019.
Please contact me at renevanlie5@gmail.com, so that we can maybe try to complete it and later it can be mentioned on the dutch exportlist which can be seen on www.traminfo.nl
If someone knows other, unknown buses of dutch origine, please contact me as well.

Greetings from Holland, René van Lier

 


Serviciul de Transport Voluntari Andrei Andraș

IF-52-PVL este acum la Brașov.
IMG_0648 - Copy.JPG (977.14 KB; downloaded 6080 times)

22.02.2020

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Dragos31

Un autobuz VDL Berkhof care nu era prezent in acest topic - IF 13 POV - pe linia 001 :P

IF 13 POV - Acces - Sos. Colentina(Statia "Bucur Obor") - 11 Martie 2020



 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Victor92

Cateva autobuze VDL fotografiate.

IF 17 POV





IF 20 POV





IF 24 POV





IF 49 STV





IF 79 STV



 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Victor92

Decontaminare autobuze STV / Metropola TV



 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STV  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421015 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use