Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STV

 

Topic: VDL Berkhof Ambassador

461 posts, 255446 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Societatea de Transport Voluntari dekolor

In prima poza e R467, nu R416.

Stie cineva nr. de ture de pe liniile noi? Aveam impresia ca trebuia sa fie mai multe, cel putin pe R417, unde am vazut doar un VDL si un Isuzu.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Daniel2000

Pe R417 sunt doar 2 ture, mereu sunt doar 2 ture, astazi a fost pe R417 Isuzu-ul cu indicativul 8045 si VDL-ul cu indicativul 8065, programul e chiar ok, comparativ cu numarul de calatori care merg cu aceasta linie. La orele de varf e foarte aglomerat si sper ca in cursul săptămânii sa bage doar VDL ca Isuzu nu ar face fata, dar in weekend poate baga si Isuzu. Astazi in prima zi de circulatie s-a circulat lejer, autobuzele nefiind aglomerate, cel putin dupa amiaza. Asteptam sa vedem si statiile si alevolele, soferii nestiind unde sa opreasca datorita faptului ca in Ganeasa si Moara sunt statii care nu au alveole si nici placute de statie, iar șoferii nu opresc chiar daca acolo ar trebuie sa fie stație.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari AdrianKJU

Salut . Daca as vrea sa imi cumpar o calatorie pe linia R412 merge sa il cumpar daca dau mesaj cu R412 la 7458 ? Multumesc!

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Dragos31

Teoretic ar trebui să poți, practic cred că doar pentru liniile STB poți cumpăra călătorii prin SMS.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari CiprianTRB

Am citit undeva ca STV a semnat un contract pentru achizitia a 20 de Autobuze Mercedes-Benz Citaro Euro 4 și 30 de Autobuze Mercedes-Benz Citaro Euro 5, este adevărat? Acolo mai se spunea ca STV va mai opera liniile regionale :
R401 Bucur Obor-Ganeasa
R403 Bucur Obor-Sitaru
R414 Bucur Obor-Ștefănești
R462 Republica-Pod CFR Afumati
R466 Bucur Obor-Pod CFR Tunari
R472 Complex Comercial Băneasa-Ștefănești

 


Re: Societatea de Transport Voluntari dekolor

Cred ca stiu site-ul de unde ai luat informatia, dar daca te uiti mai atent o sa vezi ca sunt in general doar bazaconii.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari dany

Numerotarea liniilor nu are absolut nici o treaba cu numerotarea din planul de transport si anume R401 in planul de transport este Burias-Peris. In mod cert traseele sunt deja aprobate si licentele sunt eliberate catre ADTPBI si STB, la STB se stia de liniile ce au fost infiintate in luna ianuarie din luna iulie anul trecut

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Daniel2000

Stiu ca STV-ul ar urma sa infiinteze liniile R409, R410 si R415, linii foarte utile, avand in vedere ca in Stefanesti, Dascalu, Nuci sau Micsunesti nu circula niciun autobuz, doar maxi taxi. Si asa liniile astea vor fi foarte aglomerate. Ar fi nevoie cam de 7,8 ture pe fiecare linie ca sa faca fata. Aveti idee cand se vor infiinta? Eu stiu ca la 1 octombrie 2019, STV-ul va achiziționa inca 30 de autobuze noi. Oare se vor infiinta atunci?

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Victor92

2 autobuze VDL ieri pe A2 aproape de Fetesti in "Cursa Speciala"

IF 27 POV





IF 46 PVL



 


Re: Societatea de Transport Voluntari Victor92

IF 16 POV - In preajma Institutului Oncologic pe linia R460 (Pod Stefanesti - Republica) - 04.08.2019



 


Re: Societatea de Transport Voluntari Daniel2000

Incepand cu data de 5.08.2019, se prelungeste linia R459, avand traseul de la platforma Pipera pana la spitalul Balotesti. Posibil linia va avea indicativul R449, in loc de R459.

 


Re: Societatea de Transport Voluntari CiprianTRB

@Dragoscat4609 , ești sigur? Sursa? Apropo, am văzut în comentarii pe Pagina de Facebook a "Duamnei" ca o fata se plângea ca nu mai circula în Tunari maxi-taxi 445, o fi adevărat?

 


Re: Societatea de Transport Voluntari Dragos31

Nu e adevărat. În urmă cu  aproape o oră, am văzut pe Dimitrie Pompeiu un microbuz care avea în parbriz o foaie pe care scria "445"...

 


Re: Societatea de Transport Voluntari CiprianTRB

Pe liniile înființate pe 20 IULIE, Validatoarele pe călătorie rețin  1,3 lei în loc de 1,5 lei... Ce se întâmplă?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STV  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420657 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use