MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare

67 posts, 26022 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare uvictor

Avem acoperire telefonie mobila

 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare shoppy

Pai este dispozitie de sus sa nu pazeasca IVA ca sa fie urate ca atunci cand o fi sa le schimbe sa se bucure tot omu ca a scapat de tigai, asa se intampla pe la toate regiile.

 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare argos

Si eu cred ca IVE-le sunt lasate de izbeliste intentionat.
In alta ordine de idei, automatele de vandut cartele din incinta Laminorului functioneaza, insa afiseaza eronat ca plata ar putea fi efectuata cu cardul. Ceea ce nu e adevarat intrucat nu e semnal GSM, deci nu avem nici GPRS pentru POS-ul atasat.
In fine, am folosit bani cash, si automatul si-a facut datoria cu brio.

 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare uvictor

Am scris azi dimineata si aici (ca si in topicul Straulesti) dar mi-a fost sters mesajul: este semnal de telefonie mobila. Am constatat asta azi cand eram in vagon, in drum spre Bazilescu.

 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare florin

Precizează și rețeaua, probabil nu toate au acoperire.

 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare andrei11

De la moderator :
#uvictor, nu ti-a fost sters mesajul, a fost o eroare tehnica pe undeva sau ti l-ai sters din greseala instant dupa ce l-ai postat.
Vezi aici că s-a discutat.
Multumesc.

 



Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare Adrian Rosca

Dupa ce au asfaltat trotuarele de la Laminorului si-au dat seama ca stalpii de iluminat nu au legatura la impamantare. Asa ca langa fiecare stalp s-a spart trotuarul si s-a montat platbanda metalica zincata. Acum s-a betonat si se asteapta reasfaltarea.

 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare Adrian Rosca

Au reasfaltat zonele de trotuar sparte pentru montajul platbandei de impamantare la stalpii de iluminat, cu exceptia a doi stalpi de langa intersectia cu bd. Laminorului pe partea cu accesul "A", pentru ca li s-a terminat asfaltul. :evil: Sper sa nu ramana asa.

A disparut si postul trafo de la intersectia cu Andrei Saguna, dar strada nu e inca deschisa, mai trebuie sa asfalteze o bucatica.

 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare Adrian Rosca

Punem mana de la mana sa luam un kil de asfalt?  :twisted:



 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare uvictor

2 kg. Ca sa rezolvam si ramasitele de la interstatie...

 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare Adrian Rosca

Zona fostului transformator de pe Andrei Saguna e acum la stadiul de balast stabilizat. Probabil ca o s-o asfalteze impreuna cu Jimbolia-Mitropolit Varlaam. Cu ocazia asta sper sa rezolve si peticele ramase de la impamantarea stalpilor.



 


Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare andrei11

Totdeauna trebuie sa fii prevăzător, niciodată nu se stie când e de folos.
Legatura cu pământul a structurii metalice. Acces in statie.
4 Laminorului.jpg (181.29 KB; downloaded 5014 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii statia Laminorului dupa inaugurare sab

Foarte "discreta" impamantarea asta...Oare toate structurile metalice de la accesuri au asa ceva ?

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use