MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare

111 posts, 39325 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare andrei11

Preferam să ai aceeași  poziție ca la Laminorului
subway guru wrote:
Cu ceva costuri suplimentare considerabile...ca sa fim cinstiti pana la capat!
Dai un ban dar stai in fata...
:bere:

Preferam să "intru" respectiv să "ies"  în / din Eroilor cu 80 pe oră, nu cu 20 cum se va întâmpla de acum încolo pentru 100 - 200 de ani sau cât o rezista stația. Asta în pespectiva unei magistrale M 5 Dr. Taberei - Pantelimon și nu a racordului Dr. Taberei  -  Eroilor.
Înseamnă că îți place cum se iese din GdN 1 spre Victoriei ( M 1 ) sau cum se intră în Victoriei ( M 1 ) dinspre GdN 1.
Poza asta o dedic tuturor celor care cred că au construit ceva pentru veșnicie. E o stație de metrou  abandonată din USA, dar evident că netul e plin cu astfel de poze, de stații de metrou abandonate, de gări abandonate, tunele, chiar și orașe.
6-4-2018 11-37-51 PM.jpg (98.53 KB; downloaded 4154 times)

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare Budy187

Mie mi se pare ca seamana cu Unirea 2

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare andrei11

Anul 2113. Stația Unirii ( M 2 ) când toate clădirile de birouri din Pipera se vor fi mutat deja  în Africa.

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare subway guru

Trebuie sa ai si loc pentru a face ce-ti doresti

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare rosetti61

Statia din poza nu a fost niciodata pusa in functiune. Metroul din Cincinnati nu a mai fost finalizat iar acum unele porțiuni folosesc drept galerii edilitare.

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare Adrian Rosca

De cateva luni s-a spart o placa de perete in zona accesului "A", probabil ca urmare a unui act de vandalism. Mi-e greu sa cred ca n-au o placa de rezerva ca sa o inlocuiasca pe cea deteriorata.



 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare survola

Or avea, dar trebuie să facă cineva o sesizare. Altfel nu o vede nimeni.

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare TibiV

survola wrote:
Or avea, dar trebuie să facă cineva o sesizare.

Probabil sa faca si o licitatie.
Cu contestatii la CNSC, TB, CAB....
2 ani ca popa... :(

Placari uscate in locuri publice, unde au acces toti aurolacii... :((
Nu vreau sa comentez despre geniile care au proiectat asa ceva.

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare subway guru

Nici eu a propos de chibitii aflati in treaba...

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare TibiV

Este perfect...
Respect reciproc.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare sab

subway guru wrote:
Nici eu a propos de chibitii aflati in treaba...

Hai sa fim seriosi. Peste tot unde s-a efectuat placare uscata este aceeasi problema, incepand de la Gorjului nava 2 1998. Ne facem ca nu o vedem si continuam sa proiectam absolut la fel. Errare humanum est, perseverare diabolicum.  :evil:

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare subway guru

Solutia 100% corecta aia e, executia e ok singurul lucru <defect> e bizonul care da din copite...acolo e <buba> si la orbetii ce se fac a nu vedea asta...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare sab

Si de ce placarea umeda nu este o solutie 100% corecta corecta? Nu sunt asa sigur ca avem de-a face peste tot cu bizoni... Mai ales ca in cele mai multe cazuri astfel de evenimente au loc la ultima placa ...Mie imi pare a fi de vina mai degraba excutia..
Iar daca avem de-a face cu bizoni adoptam alta solutie. Nu degeaba trenurile noi trebuie sa fie "anti-graffiti". Luam masuri de preventie, nu ne lasam la mana bizonilor, sperand ca se vor civiliza... Nu degeaba se spune ca a preveni este mai usor/ ieftin decat a remedia..

 


Re: Discutii statia Straulesti dupa inaugurare subway guru

Pentru placare umeda structura de beton armat trebuie sa fie 100% impermeabila

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use