MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii - Terminal multimodal Straulesti

352 posts, 112122 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti TibiV

Mie mi se pare ca ritmul este unul foarte bun, tinand seama de faptul ca darea in folosinta NU este conditionata de terminal.
Daca vedem in fiecare saptamana progrese, atunci inseamna ca nu avem un santier abandonat.
Lucru mare in situatia fiscal-bugetara actuala... :(

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Noroc cu OUG 115/2011 si OUG 83/2016, ca altfel santierul era de acum sistat.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti TibiV

Mai ales OUG 83/2016...

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Fara OUG din 2011, banii alocati de tehnocrati prin vanzarea de certificate verzi, dar necheltuiti anul trecut, s-ar fi intors in marea gaura neagra a bugetului. Asa s-au reportat.  :bere:

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti TibiV

Deci sa ii multumim primului-ministru.... Emil Boc !
(sau prim-ministrului, chestie de semantica... )

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Interesant, nu?

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti adila

Interesant o sa fie cand se termina santierul si o sa mergem cu metroul pana ala Straulesti de unde ne luam masina personala si mergem mai departe. Pana atunci  :popa:

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti ByOnu

Inteleg ca doar statiile si tunelurile aferente sunt incluse la fonduri nerambursabile. Nu? De ce nu si parcarea si depoul?

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

O fi ceva legat de utilitate?

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti andrei11

UE a considerat ca depoul este mult prea incapator pentru tronsonul GdN 2 - Straulesti.
Depoul este calculat - cu tot cu << parcarile >> de la Otopeni / Progresu pentru intreaga retea Otopeni - Progresu plus <apendicele > 1 Mai - Straulesti.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti ByOnu

Si oare se poate deconta ulterior inceperii lucrarilor la M6?

Oricat de incapator ar fi depoul, vorbim totusi despre un park&ride. Eu cred ca ai nostri nu au fost suficient de persuasivi.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti andrei11

Poate ai si tu dreptate, dar atunci park&ride - ul trebuiau sa-l plaseze oriunde altundeva, dar nu deasupra depoului...

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti subway guru

Ca sa coste expropierea terenului mai mult ca obiectivul de investitii???
:popa:
ByOnu wrote:
Si oare se poate deconta ulterior inceperii lucrarilor la M6?

Oricat de incapator ar fi depoul, vorbim totusi despre un park&ride. Eu cred ca ai nostri nu au fost suficient de persuasivi.

Ei nu, habar nu ai matale cata 'elocinta' si cate argumente tehnico-economice au fost necesare ca sa punem cele doua statii pe 'lista suplimentara' de proiecte finantate de maica Europa din fonduri nerambursabile...
Dupa razboi mai sunteti multi 'viteji' la parada??? Sau e ca mereu in viata, cine a combatut isi oblojeste ranile, cine nu, vrea 'medaliile'¿¿¿
:popa:

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Florinds

Felicitari, guru, dar de ce altii fac tot felul de minuni din banii europeni si noi nu putem?
Oft: Eu consider ca am iesit pe minus din aceasta integrare, nici macar nu eram pregatiti economic sa facem fata, ca sa fim sinceri...

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420555 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use