MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii - Terminal multimodal Straulesti

352 posts, 112120 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Asa crezi? Fa o tura prin tarile neintegrate din Balcani si povestim cand te intorci. Eu am fost in recent prin Serbia si parca era Romania de prin 1996.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Florinds

Daca aveam noi razboiul lor, eram la nivelul lui 1965. Discutia despre avantaje si dezavantaje e foarte ampla si oricum voiam sa zic altceva, se puteau face foarte multe si nu am negociat cum trebuie, nici nu cred ca am cerut macar, ca sa se negocieze trebuie sa ceara amandoi cate ceva.
Poate ca ByOnu a extins gresit la cazul de fata, poate nu stia amanunte, dar are dreptate in general.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Asta-i altceva. Adevarul e ca aia au ajuns sa ne roage sa cheltuim bani, iar ai nostri nu si nu. Daca nu iese spagutza, ce interes ar avea? In fine, sa ne intoarcem la mioarele noastre.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Goldmund

Am vazut ultimele poze din care inteleg ca santierul "se misca", dar nu precum turnul Sky Tower - Bucuresti(un etaj inaltat la 6 zile - recordul in constructii pana atunci, InterContinental, un etaj ridicat la 7 zile...). Ce m-ar interesa este daca aceasta cladire este (pare in orice caz) mai solid construita(structura portanta deschisa) decat noile proiecte de locuinte. Daca va uitati la grosimea si multimea barelor metalice, asa se construieste in alta parte doar ptr. buncare...(acolo as vrea sa parchez masina si la un cutremur de 8 pe scara Richter.
Stie cineva ultima data anuntata oficial pentru terminarea lucrarilor?
Mersi ptr. poze  :bere:

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti shoppy

Viteza normala in constructii este 1 etaj / saptamana, nimic extraordinar.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti doctoru

Troleibuzul va intra in interiorul multimodalului la parter? Sau  il va ocoli?

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti zapacitu

Depinde de cat de stamb vede cine o fi la volan...

 



  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti GPS

Rețea modernă sau console clasice? Stiu ca au fost si discuții pe tema asta...

 



Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Goldmund

Mersi pt. poze, Adrian Rosca
Acest proiect va fi probabil un exemplu(elan, executie, bunavointa) si pentru alte terminaluri de care are atata nevoie Bucuresti.
Mai era unul in discutie, la capatul cartierului Pantelimon -  a ramas doar la stadiu de proiect? Dar cel de la statia Berceni? - acolo e mare nevoie de un multimodal, ca peste tot.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Cu placere, dar n-am mai postat poze de acolo din mai. @survola ar merita multumirile.  :bere:

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Goldmund

Bineinteles, un mersi in direct pentru survola si scuze pentru
orbireadinobisnuinta
survola
:bere:

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti survola

Cu multă plăcere.
Eate un santier care a fost foarte interesant de urmărit, a progresat frumos si constant, nu ca altele (de metrou ai nu numai).

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use