MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii - Terminal multimodal Straulesti

352 posts, 111326 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti adila

Ar fi bine, dar cum iarna nu-i ca vara, eu zic ca vom urca cu masina pe rampa in spirala cel mai devreme in vara.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti SniperGuy

Pe langa pozele lui survola, pot adauga ca in seara asta pe la ora 17:00 betonau strada "la greu" in locurile pozate de survola . Eu cred ca termina de betonat in seara asta.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Goldmund

shoppy wrote:
@Goldmund, sa speram ca M5 Eroilor - Universitate va fi gata dupa M4 si M6, ca sa se mai potoleasca, cu constructia de birouri in Pipera, ca altfel blocam M2 si odata cu el toata reteaua.

Daca au cap atunci M4 va avea statia Parc Izvor in parcul Izvor, cu pasaj pietonal(cu trotuare rulante) pe sub parcul Izvor pana in statia Izvor M1/M3.


Asa este, o magistrala oarecum paralela cu M2 pe directia nord-sud devine din ce in ce mai necesara. Adica M4 - nu stiu cat de "in carti" este aceasta poveste cu M4...
Intreb si eu, legatura orasului cu zona de birouri Pipera nu ar fi mai ieftin(proiect, constructie, timp...) oare un tram5 mai lung si mai comod? ex. ca acesta: https://www.youtube.com/watch?v=OEw3f_faHPc

:bere:

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti punmeister

@Goldmund
M4 sud plus M7 ramificat de la Doamna Ghica spre Aeroport Baneasa ar fi necesar.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

SniperGuy wrote:
Pe langa pozele lui survola, pot adauga ca in seara asta pe la ora 17:00 betonau strada "la greu" in locurile pozate de survola . Eu cred ca termina de betonat in seara asta.


Au terminat de betonat ieri.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti survola

Termină tot melcul din dreapta anul acesta sau îsi mai lasă un colț şi pentru 2018?

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Nu cred ca termina. Chiar daca finalizeaza de betonat stalpii si rampa anul asta, tot mai ramane de decofrat rampa si de turnat parapetii la anul.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti andrei11

ATENȚIE !
Toate discuțiile/ pozele despre noua rețea de troleu după inaugurarea stațiilor Laminorului / Străulești le găsiți / le veți posta într-un topic nou.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

De cateva zile s-au reluat lucrarile la "melcul" de acces in parcare. Acum se armeaza stalpii de la ultimul nivel.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

A disparut macaraua turn.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti Adrian Rosca

Adrian Rosca wrote:
Planseul de acoperis de la melc a fost cofrat si e in curs de armare.


Planseul e deja betonat. Mai raman parapetii si aticul.

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti subway guru

Multimodalul cum/necum se va finaliza dar ramane intrebarea cum se va valorifica...

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti ByOnu

Depinde de marketing...

 


Re: Discutii - Terminal multimodal Straulesti subway guru

Nu depinde de marketing, depinde exclusiv de masurile institutionale MT/PMB

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use