MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea

423 posts, 112907 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 31
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

S-a inchis bulevardul pe sensul de mers spre oras intre Mitropolit Varlaam si Jimbolia si se circula pe linia de tramvai. Strazile Mitropolit Varlaam si Jimbolia sunt blocate.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea mihai_atanasiu

Ce anume vor sa faca acolo ? Am trecut aseara si era spart asfaltul.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Nimic deosebit: trebuie largit putin tunelul, a fost construit gresit si nu incap trenurile in el  :lol:

 



Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea SniperGuy

Iti dai seama ca glumeste :)

In zona respectiva se sparge asfaltul pentru a fi refacuta strada, inclusiv pentru eliminarea peronului si liniilor de tramvai (ulterior).

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea TibiV

Adrian Rosca wrote:
trebuie largit putin tunelul, a fost construit gresit si nu incap trenurile in el  :lol:


:lol: :lol: :lol:
:bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

Interventie moderator :
Având in vedere ca preocuparile colegului nostru ( #eugend)  sunt altele decât metroul s-ar putea ca efectiv sa nu-l preocupe subiectul.
Daca pe mine ma intrebati ceva de fotbal intern / international s-ar putea sa va raspund cu o gogoaşă. Nu ma preocupa absolut deloc fenomenul. A, da, si confund Viitorul cu Voluntari. Amândouă formatiile in fond incep cu V.
Multumesc.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Domnu' Moderator, nu mai stii de gluma?  :mrgreen:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea punmeister

E cu albastru interventia, o culoare foarte prietenoasa... :bere:

 



Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Duminica era asfaltat...sau n-am vazut eu bine ca ploua si era frig!?
;)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Am vrea noi. Azi au mai spart nitzel la intersectia cu Jimbolia, dar merge cam greu. Le-ar trebui un picon mai mare.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Te credem, no problem, eu m-am dus sa vad cum decurg probele de circulatie...
Deocamdata se poate circula cu 70km/h, dupa rodajul complet al liniei se va putea merge si cu 80 pe sectiunile fara restrictii din motive 'geometrice'!

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea abc_XC

Lucrarile de refacere a partii carosabile avanseaza anevoios. Am observat ca este pus balast stabilizat in zona excavata,  o parte din caminele de canalizare au fost refacute si probabil va urma betonarea. O portiune din banda 1 care se prezenta in conditii relativ bune nu a fost sparta asa ca sper sa primeasca macar un strat nou de asfalt la final.

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 31
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use