MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea

423 posts, 111501 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 31
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

E bine cum e acum, e vorba de două obiective :
1) Înterstația Laminorului - PSS Zarea
2) PSS - ul ca atare.
Nu avea rost să deschidem două topice diferite.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Pai aici nu mai e de mult nici PSS nici PLS e CV Zarea
:bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

:lol:
Știi care e problema ( teoretică ) :
1) De ce între Crângași și GdN 1 ( M 1 ) se numește TL ?
2) Cred că în acte PSS Zarea ( CV Zarea ) se numește PLS Zarea...
Când Iancului în actele voastre o să fie pe M 1 ( actualmente e pe M 3 ) poate o să schimbăm și denumirea PSS Zarea în CV Zarea...
Corect ?
Eu nu ma acces la acte, dar cu siguranță acolo e PLS Zarea.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Daca tot propui sa le rebotezam atunci sa fie CV Lidl!
:bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Azi s-au demontat vechile prefabricate din beton ce inconjurau santierul din jurul CV si s-a montat gard din plasa metalica. Cei de la Somet au adus un excavator si au inceput sa ecologizeze santierul. Cu ocazia asta sper sa lateasca trotuarul spre bulevard la dimensiunile standard, prefabricatele erau puse câş, iar langa intersectia cu Jimbolia de abia aveau loc sa treaca doua persoane una pe langa alta.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

In zona imprejmuita din mijlocul bulevardului au inceput sa scoata piatra cubica dintre fostele linii de tramvai.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Am sters mesajul anterior, pentru ca era gresit, am incurcat plansa. De fapt, desenul bun e asta:





Totusi, azi mi s-a parut ca gropile de fundatie ale noului gard urmeaza linia vechilor prefabricate. Sper sa ma fi inselat.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Linia fundatiilor noului gard pare ca urmeaza limita asfaltului, care la randul ei urma prefabricatele:





Consultant / Diriginte de Santier avem, ca sa verifice ce face constructorul?

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

Guru n-are nicio observație de făcut ?
Apropo de CV interstație, pe planul acela văd că scrie în continuare PLS Zarea...
PLS Zarea era de pe vremea Împușcatului. Și așa va rămâne în acte...

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Ba am...de garduri se ocupa in mod special Ceasca...ca cam la atat se pricepea N. Priceputu’
:bere:
Deocamdata apropitarul are obligatia legala sa-si imprejmuiasca terenul la limita de proprietate...restul e o chestiune ce trebuie reglementata intre Mrex si autoritatile locale, nu e treaba nimanui altcuiva...
:mrgreen:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea andrei11

Mare ți-e grădina Ta, Doamne !

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Nu e chiar asa de mare gradina aia a noastra, dar mai trebuie sa o si pliveasca cineva...
:bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Mda, un nou exemplu de impotenta mioritica. "Deocamdata" la noi se traduce cu "forever". Doar avem exemplul de la DRPCIV, au trecut aproape 10 ani si gardul de acolo tot pe limita cadastrala e. Metrorex putea sa rezolve pana acum problema cu autoritatile locale, daca exista un minim interes. Dar ce sa le ceri, ca nu-i de unde. Sa mai zic ca harta cadastrala pe terenurile expropriate de langa Zarea figureaza in continuare cladiri? Evident ca ruinele vor ramane asa "deocamdata", ca Metrorex nu e in stare sa obtina o autorizatie de desfiintare.
De fapt la noi totul se rezuma la spagutza si mica intelegere cu constructorul, nu?

:popa:

Si da, trotuarul si ruinele acela sunt si treaba mea de cetatean, domnule consultant!

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Nu cred ca vor ramane ruinele asa, se intocmesc actele pentru demolari dar poate nu stiai ca aia e <zona istorica protejata Bazilescu>...vorba antevorbitorului ca mare e gradina!
Autorizatiile de demolare sunt in parohia S1
:bere:
In ce priveste terenurile autoritatea locala trebuie sa aiba initiativa (in cazul nostru PMB)
Mie mai problematic mi se pare trotuarul de la straduta...

 


Go to page:  1  ... 17 18 19 20 21 22 23  ... 31
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use