MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia "Straulesti-Laminorului"

449 posts, 140001 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" andrei11

:cry:
7-9-2017 1-37-03 PM.jpg (110.54 KB; downloaded 4669 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" sab

Sunt informatii contradictorii legate de data inaugurarii.
Informatie de pe site-ul oficial Metrorex:
In mai 1991, este pus in functiune si tronsonul de 1,4 km cuprins intre Republica si Pantelimon. Initial, statia de pe acest tronson a fost proiectata pentru a deservi Depoul Pantelimon din imediata vecinatate.
http://www.metrorex.ro/istoric_metrorex_p1347-1
Oricum, nu este asa importanta data in discutia asta, ci zgomotul si existenta unui proiect/studiu legat de acesta.. :)

Apropo, ce inseamna c.s de la Pantelimon c.s ?

 



Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" Adrian Rosca

In zona stalpului lipsa de langa intersectia cu Manastirea Dealului s-a betonat o groapa in spatiul verde dintre carosabil si trotuar. Poate ca e fundatie de stalp, dar atunci de ce cofrajul e rectangular?



 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" Adrian Rosca

In gaura s-a montat azi un stalp.

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" subway guru

Breaking news?
:popa:

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" andrei11

La o adică nici nu mai ține de metrou montarea stâlpilor, plantatul panseluțelor, asfaltatul strazilor și marcarea lor cu semnele de circulație.

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" TibiV

Adicatelea "Muieti's posmagii ?..."

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" Adrian Rosca

Am uitat sa spun ca si pe trotuarul celalalt s-a montat un stalp de iluminat, simetric cu cel pe care l-am mentionat deja.

PS Contractul Astaldi-Somet include si aducerea suprafetelor la stadiul initial, inclusiv carosabil, trotuare, stalpi de iluminat si spatii verzi.

In mod evident, pe maretul consultant al lucrarii il doare fix in dos de lucrarile de la suprafata, "calitatea" lor vorbeste de la sine.  :popa:

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" subway guru

Eu te inteleg ca-ti doresti autostrada de cartier...dar nu se potriveste cu ‘peisajul’!
:lol:

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" Adrian Rosca

Nu, imi doresc doar niste lucrari decente, fara mizerii din astea:





















Porcariile din ultimele 4 poze sunt lasate asa de un an.  :x

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" shoppy

PMB ar trebui sa nu preia amplasamentul decat cand a fost adus la starea initiala, sau cand nu prezinta hibe de executie, iar in caz de nerpreluare MT sa plateasca in continuare taxa de utilizare a domeniului public.
De asemenea lucrarile trebuie sa aiba garantie ca orice lucrare de infrastructura, nu preda MT o strada si peste 2 luni e plina de gropi iar ei sunt negustori cinstiti.
Doar ca ministrul si primarul nu vor sa se supere ca s-au gasit din acelasi partid si isi fac, campanie laudandu-se unul pe altul si tot transmitandu-si verbal cat de destepti sunt si cat de multe proiecte comune au, ar trebui sa semneze si un memorandum, cum a semnat doctoru cu, chinezii ca sa construiasca zburatoarea, ca tot are fix acelasi efect.

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" TibiV

+1

Unul dintre rarele cazuri in care sunt total de acord cu shoppy...

 


Re: Interstatia "Straulesti-Laminorului" Adrian Rosca

Am trimis o sesizare catre Administratia Strazilor Bucuresti prin care am semnalat existenta gropilor in carosabil si a zonelor nefinalizate de trotuar de pe Bucurestii Noi. "Lacramatia" se incheie asa: "Am rugamintea sa luati masurile care se impun pentru remedierea celor mentionate mai sus in cel mai scurt posibil, iar in cazul in care lucrarile mentionate nu sunt inca predate catre Administratia Strazilor de catre asociatia Astaldi-Somet-TIAB-UTI, va rog ca preluarea sa fie facuta doar dupa remedierea tuturor neconformitatilor, printre care si cele mai sus amintite." Sa vedem daca are vreun efect, macar AS sa interpeleze asociatia cu pricina.

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use