MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: statia Laminorului

466 posts, 154326 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33 34
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: statia Laminorului survola

Mă refer la construcţia indicată mai jos. Bănuiesc că nu rămâne aşa.
casuta.jpg (226.97 KB; downloaded 4062 times)

 


Re: Discutii: statia Laminorului Inginerul

Adrian...recunosc ca nu a iesit intocmai cum am "prezis". Eh...mai bine mai tarziu..decat niciodata.  :roll:

Priza de ventilatie va fi finisata cu bond...granit la soclu..si grile de ventilatie.

Cu scuzele de rigoare ...va salut!

 


Re: Discutii: statia Laminorului subway guru

Vino mai des pe aici, ca esti totdeauna binevenit!
Cat despre 'preziceri'...nimeni nu poate fi profet in tara lui!!!
E verificat de mii de ani, asa ca nu esti nici primul, nici ultimul!
Pe Moise l-au luat in deradere, pe Iisus l-au crucificat, pe Mahomed l-au alungat...tu ai scapat ieftin!!!
:bere:

 


Re: Discutii: statia Laminorului abc_XC

Pe sensul de mers spre oras unde se termina asfaltul nou, in dreptul strazii Mitropolit Varlaam este o zona cu denivelari si gropi numai bune sa-ti rupi masina. In aceasta dimineata in zona era o balta uriasa de ulei pe carosabil si trotuar iar bordurile unei alveole pentru copaci erau mutate din loc. Ori avea viteza si a fost proiectat spre trotuar, ori a incercat sa evite groapa. Circulati cu ATENTIE in zona.
In dreptul benzinariei, pe mijlocul trotuarului este o cutie metalica cu cabluri electrice numerotata CS14. Sper ca este amplasata acolo temporar.

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

Intr-adevar, sensul de mers spre Straulesti e horror. Avem un grafic de refacere a carosabilului intre Mitropolit Varlaam si Jimbolia?  :bere:

 


Re: Discutii: statia Laminorului oache81

Are cineva idee pe care fir se va da drumul la circulatie mai intai?.
In plus accesele par a fi destul de departe de finalizare, trebuie sa munceasca din greu ca sa fie gata macar pana la 15 decembrie.

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

La accese treaba merge repede avand in vedere ca peretii au finisaje uscate. Nu vad probleme sa le termine pana la 15 decembrie. Doar accesul "A" e in urma, dar aici au muncit tare in ultima vreme, asa ca sansele sa-l termine la timp sunt foarte mari.

 


Re: Discutii: statia Laminorului andrei11

Ia observati voi ca eu nu ajung pe acolo, macar un acces e  mai aproape de finalizare  ? Pentru ca in primă etapa  statia poate sa functioneze si doar cu un acces.
Legat de data inaugurarii tronsonului, atrag inca odata atentia , constructorul s-a angajat sa finalizeze statiile / tunelele / blablabla pana la sfarsitul anului. Dar pana a vedea metrouri circuland pe acolo ( cu public desigur ) mai trebuie parcurse ceva etape, esentiale si nu deloc simple. Asadar nu stiu cine a lansat ideea ca la sfarsitul anului vom face plajă la strand calatorind cu metroul. Iarna nu ne putem bronza.
Apropo, fara CV - urile interstatii finalizate mai greu cu circulatia. Ce se intampla la PLS / PSS Zarea ? Doar nu or sa circule metrourile sub cerul liber acolo.

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

Cine? Aldea!

 


Re: Discutii: statia Laminorului andrei11

Stii bancul acela, nu ?
Da Aldea asta cine-i ? Directorul Metrorex ? Cred ca n-a intrat in subteran niciodata sa circule cu el. Bleah, altul la rând.  :bere:
__________
PS : Cât de antipatic imi este mie  cred ca Udriste e mai legat de metrou decat Aldea de 1000 de ori.

 


Re: Discutii: statia Laminorului abc_XC

@oache81 Circulatia rutiera s-a deschis pe ambele sensuri, se circula normal pe bulevard. Daca te referi la metrou, nu stiu daca e posibil sa se circule pe un singur fir si nici nu cred ca ar avea rost sa faci o asemenea cascadorie pentru cateva saptamani/maxim 2-3luni.
Parca lipsea si sistemul de siguranta Dimetronic, colegul Subway guru a mentionat acest aspect si vorbea despre o negociere directa.

 


Re: Discutii: statia Laminorului SniperGuy

Unul din inginerii care a prezentat statia Laminorului, la ziua portilor deschise a precizat ca daca se vrea se poate circula si fara sistemul Dimetronic, pe "manual". In linii mari am inteles ce a vrut sa zica, dar nu stiu exact in ce masura se poate aplica asta si daca se vrea asta.

 


Re: Discutii: statia Laminorului shoppy

Astea sunt ca la pasajele supraterane, se fac promisiuni ca se termina constructia, adica structura de rezistenta, mai dureaza 6 luni pana cand circula prima masina.
Cat despre semnalizare, da, se poate si fara, asa cum se poate conduce si o masina fara frane, sau cum se poate circula in Bucuresti si cu toate semafoarele oprite.

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

Lasati astea, cine credeti ca semneaza receptia si punerea in functiune, daca sistemul de detectie si alarmare la incendiu nu este finalizat? #Colectiv

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420544 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use