MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: statia Laminorului

466 posts, 153265 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 34
 
 

📖 Pagination options
Discutii: statia Laminorului subway guru

Lucrarile incep in paralel, eliberarea amplasamentelor prin devierea retelelor edilitare si saparea pretranseelor pentru PM.
Se vor utiliza doua utilaje kelly de la Foretis pentru PM.

 


Re: POZE Lucrari - Statia "Laminorului" subway guru

Aia cu tricolorul pe kelly...NICE! :mrgreen:
Sunt peste 40 de carcase gata confectionate...totul e conrea-cronometru! :lol: ...ca fondurile europene nu asteapta, daca nu se ramburseaza merg la 'decommisioning'... :twisted:

 


Re: Discutii: statia Laminorului Goldmund

Mi se pare mie sau se lucreaza pe acest tronson de metrou in...puseuri?
De ex. la Depoul Straulesti s-a tras tare prin mai-august ca acum sa fie retrase utilajele de pe santier dupa cum relateaza Adrian Rosca. Nu sunt utilaje destule pentru mai multe statii precum sunt pentru santierul M5?

 


Re: Discutii: statia Laminorului andrei11

Din punct de vedere financiar depoul Straulesti nu are de-a face cu statia Straulesti / Laminorului / PLS Zarea  si tunelul aferent.  Oricum pana nu se demareza santierul pentru M 6, depoul Straulesti nu prea e necesar. Parerea mea este ca oricum va fi facut, din ceea ce se vede e construit deja mai mult de jumatate.

 


Re: Discutii: statia Laminorului subway guru

Depoul Straulesti si galeria de legatura la statia Straulesti n-au sanse sa intre deocamdata pe fonduri europene, deci finantare subtire, doar de la buget, mica, Coane Fanica!...vorba lu' Caragiale. :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii: statia Laminorului andrei11

E o mica logica deformata aici. Adica statiile / tunelele da si depoul nu ? E ceva ce nu se potriveste...
Sau de fapt statiile / tunelele tin de M 4 si depoul e al lui M 6, deci alta mancare de peste ?
Eu tot nu inteleg de ce se apuca de o treaba fara sa aiba sursele financiare asigurate ( macar teoretic ). Sau se joaca la calceama, adica se forteaza mana. Pokerul nu mi-a placut niciodata...
Mai ales la rezistenta materialelor.
Oricum pana nu se apuca de M 6 depoul nu-si are rostul.
Si de M 6 nu se apuca pana nu se termina M 5.
Problema e ce inteleg ei prin M 5, pana la Eroilor sau pana la Cora ?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: statia Laminorului 133 313

Pana la Academie.  :lol:
Au, nu-i de ras, e de plans.

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

andrei11 wrote:
Eu tot nu inteleg de ce se apuca de o treaba fara sa aiba sursele financiare asigurate ( macar teoretic ). Sau se joaca la calceama, adica se forteaza mana. Pokerul nu mi-a placut niciodata...


Investitiile / cheltuielile de capital nu fac parte din lista de prioritati a guvernului actual asa ca banii au fost mutati la alte capitole bugetare gen cheltuieli salariale si cu bunurile si serviciile. De fiecare data cand se schimba guvernul se schimba si prioritatile asa ca investitiile publice au intotdeauna de suferit.

 


Re: Discutii: statia Laminorului doctoru

Santierul s-a extins si in viitoare statie Laromet . Gardul viitorului mall afi a fost mutat cu 30 m mai in spate .cei de la metrou au inceput excavatii si in acea zona

 


Re: Discutii: statia Laminorului andrei11

francezu72 wrote:
cateva poze cu activitatea si imprejurimile din zona statiei Laromet...

OK, dar  nu inteleg din poze se lucreaza sau nu ?

 


Re: Discutii: statia Laminorului francezu72

foarte putin spre deloc...

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

francezu72 wrote:
foarte putin spre deloc...


Motivul e unul singur: lipsa banilor. Cu 22 milioane de lei nu poti face mare lucru:



 


Re: Discutii: statia Laminorului Budy187

Asa stie Ponta sa faca performanta. Ia bani de la infrastructura si le da 10 lei in plus pensionarilor sa isi cumpere oute proaspete

 


Re: Discutii: statia Laminorului Adrian Rosca

Buba e ca se incep foarte multe lucrari care dupa un an, doi, trei se lasa balta. Asta e valabil pentru toate guvernarile de dupa Lovilutie.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419395 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use