MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: statia Straulesti

406 posts, 116989 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Azi dupa amiaza era agitatie mare: se lucra la montajul tavanelor, corpurilor de iluminat si  la placarea cu bond a aticelor acceselor, soclul prizei mari de ventilatie se placa cu piatra, iar prizele mici se spacluiau. S-au montat bordurile la trotuar in zona unde intorceau autobuzele, iar montajul celor de la spatiul verde median era in curs de finalizare. S-au asfaltat trotuarele din jurul acceselor "B" si "C", cu exceptia unei zone de la intersectia strazilor Romeo Popescu si Godeanu, iar bucata dintre accesul "B" si intrarea in cimitir unde ziceam ca lipseste trotuarul a fost umpluta cu pamant vegetal.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Azi s-a turnat trotuarul in fosta zona de intoarcere a autobuzelor si s-au vopsit prizele mici de ventilatie.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

S-au montat capacele si grilele la prizele mici de ventilatie si s-a asternut pamant vegetal in pastila mediana din fosta zona de intoarcere a autobuzelor.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

S-au asfaltat trotuarele din fosta zona de intoarcere a autobuzelor si de la intersectia str. Romeo Popescu cu Godeanu si se monteaza grilele la priza mare de ventilatie.

 


Re: Discutii: statia Straulesti ticker

Am trecut aseara pe la 22:30 prin zona si luminile la intrarile in statii erau aprinse toate.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

In zona unde intorceau autobuzele s-a asternut pamant vegetal la spatiile verzi, dar inca nu s-au indepartat balizele, cred ca mai lipsesc niste semne de circulatie. Casuta prizei de ventilatie se placheaza cu bond, iar la Trusesti s-a mutat trecerea de pietoni pe partea dinspre Straulesti a intersectiei.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

De dimineata, placajul cu bond la priza de ventilatie parea finalizat, probabil ca ieri cand am trecut pe acolo muncitorii erau in pauza.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

^Nu, in seara asta inca lucrau la profilele de colt ale placajului.

 


Re: Discutii: statia Straulesti uvictor

Si totusi nu ar trebui scoase balizele de plastic? Care mai este rolul lor acum? In afara de a incurca traficul???

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Acolo cred ca lipseste un simplu indicator rutier care sa semnalizeze pastila pe sensul dinspre Mogosoaia.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

S-au finalizat ultimele retusuri la accese si la casuta prizei de ventilatie si s-a asternut pamant vegetal intre accesul "A" si case. Balizele in schimb rezista. Q-Fort  ;)

 


Re: Discutii: statia Straulesti survola

Arată foarte bine  accesurile.

Crăciun fericit si linistit!

 


Re: Discutii: statia Straulesti Goldmund

Acces "A", Starulesti, o intrare in statie bine finisata, arata chiar bine(mersi pentru poze, chiar daca am mai zis odata)
Ce nu am inteles este daca tot facem statiile din ce in ce mai moderne, de ce , pentru numele Domnului, nu introducem toate scurgerile prin burlane direct in canalizare si le lasam asa sa se scurga in strada(!), pentru a uda picioarele calatorilor si pietonilor din zona ?!?
:bere:

 


Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

Problema burlanelor o regasiti la Canalizare.
<< Infrastructura, utilitatile si serviciile publice din Bucuresti / Canalizare.>>

 


Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420953 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use