MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: statia Straulesti

406 posts, 115523 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29
 
 

📖 Pagination options
Re: POZE Lucrari - Statia "Straulesti" subway guru

Adrian Rosca wrote:
Trecerea de pietoni de la Trusesti e in curs de mutare

E rezultatul semiprevizibil al desfasurarii in paralel a trei evenimente, devierile de la galeria de legatura, devierile de la CV+SP si reducerea devierilor de la Laminorului...
:ugeek:
Daca lucrarile merg conform planificarilor scapam de toate inainte de venirea zapezilor...
:bere:

 



Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

Informatie usor confuza. Apartamentele acelea cica sunt la vreo 1,5 km departare de statia de metrou.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Marketingul, bata-l vina  :)

 


Re: Discutii: statia Straulesti freyutz

N-a zis nimeni ca sunt fix la gura de metrou, dar este un inceput. Nu poate avea nimeni pretentia ca o statie de metrou sa deserveasca doar zone de 50-100 metri in jurul ei. 1.3km mi se pare acceptabil.

 


Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

Mie nu mi se pare acceptabil, chiar inacceptabil, chiar inducerea in eroare a potentialului cumparator. Fie ca tine, 1,3 km. Am masurat pe hartă. De la mine din Piata Iancului 1,3 km sunt dupa Piata Muncii. Ura si la gară. Inducerea in eroare a potentialului cumparator. In loc sa spuna pe fata 1,3 km ei spun ca sunt langa statia de metrou Straulesti.  O mare bila neagra. Poate si calitatea va fi deosebita, o sa crape la primul cutremur. Nu am spus ca o sa se prabuseasca, ci doar ca stalpii sa arate cum arata acum stalpii Podului Constanta din cartierul Bucurestii Noi. Când spui o minciuna greu sa o mai scoti la capat  desi celalalte informatii ar putea fi adevarate. Cine te mai crede ?

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Un pieton parcurge in mers, nu in fuga cca. 6km/h...

 


Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

Off topic
Prefer sa mi se spuna ca sunt la un kilometru si jumatate de statie decat sa mi se spuna ca sunt aproape de statie. Stii foarte bine cum rationez / cum gândesc.  :P

 


Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

Stimati colegi, discutia agreabila intre Guru / Adrian Rosca si Tibi_V o regasiti la Club. Pana la urma cineva s-a prins ca Ozana nu e in Straulesti :   :D

Adrian Rosca wrote:
Dragi colegi, nu v-ati saturat de offtopic?  :D

Tibi_V wrote:
Dupa atata vreme nu te-ai prins ca "off-topicul neprins este forumist cinstit!" ?...

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

S-au asfaltat decupajele la trotuare din dreptul viitoarei treceri de pietoni de la Trusesti.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: statia Straulesti sab

Vow...Acces cu doua scari rulante. De ce doar aici ? O sa fie inghesuiala ca la Unirii 2 ?... :lol:
Straulesti.jpg (690.4 KB; downloaded 4786 times)

 


Re: POZE Lucrari - Statia "Straulesti" Goldmund

Adrian Rosca wrote:
Accesul "B" nu va avea usi, ci grilaj tip rulou:






Eu zic ca doar asa este normal sa fie, am criticat intrarile din statiile vechi, iar usile lasate ziua pe jumatate deschise(sau ma rog, 3/4) e chiar periculos si arata oribil...
pentru pozele tale,  :bere: (acum m-am gandit la un Glühwein, la un vin fiert, mai ales ca in Stgt e f. frig...

 


Re: POZE Lucrari - Statia "Straulesti" Adrian Rosca

Si aici s-a facut frig, temperatura e putin peste zero si bate un vant destul de taios. Inchiderea cu grilaj e doar la accesul "B" si poate la "C", nu am vazut bine. La "A" sunt usi normale, care nu sunt inca montate. Apropo, lucrarile la accesele de la Straulesti sunt mai intarziate decat cele de la Laminorului. La Laminorului, placarile cu piatra si vitrajele par a fi finalizate la accesele "B", "C" si "D", acum lucrandu-se la montajul mainii curente. Si chiar si la accesul "A" s-a recuperat foarte mult, lucrarile de placari si vitraje fiind foarte avansate. In schimb la Straulesti, la fiecare acces mai trebuie facute completari la placarile ceramice si cu piatra, chiar si sticla, trebuie montate usi, iar tavanele si placarile la atic nici macar nu sunt incepute. Si aici si la Laminorului mai trebuie montate corpurile de iluminat.
In afara de asta, se mai lucreaza la acoperisul casutei prizei de ventilatie, se toarna un camin sau o priza de ventilatie mica in spatiul verde median al bulevardului langa accesul "A" (Trusesti), s-a mai turnat o bucatica de trotuar langa accesul "C", dar la bucata de trotuar dintre accesul "B" si intrarea in cimitir nu s-a mai facut nimic.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

Azi se spargea platforma de langa podul Straulesti unde intorceau autobuzele.

 


Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use