MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: statia Straulesti

406 posts, 116789 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Pe de alta parte, interesanta mentalitatea tipic romaneasca, vrem feedback dar noi nu suntem dispusi la asa ceva, vrem 'respect' dar noi nu avem niciun apetit sa respectam pe cineva ori ceva...puah...
:twisted:  :twisted:  :twisted:

 


Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

:?:
Adica  :?:
Ca nu inteleg, pe cine n-am respectat ?

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

andrei11 wrote:
Nu s-a perturbat nici un contract in desfasurare. Santier santier, dar presupun ca duminica e zi libera si pentru ei. Adica nu se lucreaza. Ca au trebuit sa asigure permanenta corect, dar fi sigur ca majoritatea isi vor lua o zi libera << mai incolo >> când au nevoie.

Bre, chiar n-ai chef de altceva mai bun dacat sa-ti dau o replica taioasa pentru astfel de aberatii???

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

subway guru wrote:
Adrian+shoppy
Meritul si bataia de cap apartin constructorului, pentru asta am zis ca merita 'feedback'...


Corect, toata stima pentru constructor. Dar ziceai sa dam "feedback" pe pagina Metrorex. Nu mersi, Metrorexul merita doar "stima" noastra.

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Pai in alta parte nu prea ai unde...si nu trebuie pedepsiti cei bine intentionati pentru doi-trei frustrati!
:bere:
P.S.
Te rog eu mult, explica-i si 'antivorbitorului' cam ce inseamna o astfel de 'poarta deschisa' in santier, ca s-ar parea ca o ia usor si nu pricepe mai nimic!
:mrgreen:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: statia Straulesti sab

andrei11 wrote:
Luminatoarele. Mici sa nu cadă Loganul in ele.

Un experiment complet inutil.

 


Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

Observatii
1) Nu eu sunt unul din cei  doi - trei frustati.
2) Daca constructorul  si-a asumat "Portile Deschise" nu trebuie acum sa ne scoata noua ochii cu treaba asta.
3) Nu sunt cazut nici din cer si nici din luna, circuitul ales - avand in vedere stadiul lucrarilor la ora vizitei - nu implica absolut nici un risc din partea constructorului.
4) Vizita s-a organizat intr-o zi de duminica si din motivul ca duminica in principiu nu se lucreaza, asadar constructorul nu si-a vazut modificat  drastic planul de activitate din acesta cauza.
5) Nu inteleg de unde si pana unde Metroul SA stie de zilele libere / lucrate / retributia constructorului. E bucataria lui si nu a SC Metroul SA.
6) Ok, si-au sacrificat 30 de oameni 8 ore din timpul liber, sa fie sanatosi, daca mi-as aduna si eu acum cate ore suplimentare ( neretribuite / necompensate ) am facut pana la varsta asta si in comunism si in capitalism am impresia ca deja as atinge varsta de pensionare de pe acum.
sab wrote:
Un experiment complet inutil.

Fantezii de arhitect, deabia astept deschiderea oficiala sa vad si eu cata lumina naturala intra pe acolo. Mai bine organizau o expozitie de şopârle şerpi şi broaşte.
In alta ordine de idei sa vedem cate masini vor folosi parcarea de acolo mai ales ca intuiesc ca nu va fi moka. 2 lei  / ora si sa-ti lasi masina acolo 10 ore / zi asta inseamna vreo 400 lei / luna. Hai nu 400, dar 300 cu siguranta. Deschidem pariurile ?

 


Re: Discutii: statia Straulesti survola

În afară de cei 30 de oameni chemați duminică și de firma de pază prezentă pe acolo, cred că s-au făcut ceva eforturi și pentru cosmetizarea șantierului stației, strâns scule, materiale etc, care apoi au trebuit readuse la locul de muncă. In principiu, ideea este de apreciat, si cred ca a si fost apreciată atât de entuziastii metroului cât și de locuitorii zonei, care văd că mai au doar puțin de răbdat haosul șantierului si ca vor primi și ceva beneficii peste nu multă vreme.

 


Re: Discutii: statia Straulesti uvictor

@andrei11 - la Pacii stiu ca era un abonament lunar de 100 lei. Eu as plati atat la Straulesti chiar daca stau prin apropiere. Totusi park&ride de la Pacii nu stiu daca e cel mai fericit exemplu avand in vedere ca s-a ales praful de el

 


Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

# survola ai si tu dreptate.  ;)
# uvictor de parcarea de la Pacii s-a ales praful. Un pronostic si pentru cea de la Straulesti ?

 


Re: Discutii: statia Straulesti Robert24

As avea rugamintea sa nu va inflamati! Intotdeauna vor exista si pareri pro si pareri contra. Argumentati, nu dati nastere la atacuri!  ;)

Pana la urma, felicitari celor implicati in realizarea evenimentului. A iesit bine, intotdeauna se poate si mai bine! :)
Mai mult, cu siguranta vor urma si altele!

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Stie Robert ce stie!
:bere:
Asta era si ideea...
:mrgreen:
In niciun caz nu are nimeni nevoie de osanale nord-coreene, din contra!
:ugeek:

 


Re: POZE Lucrari - Statia "Straulesti" uvictor

Ati fost la inaltime cu pozele si relatarile. Va multumesc pentru ca desi din pacate nu am fost in tara, vizualizand forumul am compensat!

 


Re: Discutii: statia Straulesti Adrian Rosca

La accesul de la Trusesti s-a muncit saptamana asta la completarea elementelor structurii copertinei.

 


Go to page:  1  ... 23 24 25 26 27 28 29
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use