MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: statia Straulesti

406 posts, 117005 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Nu, deloc...oamenii au venit, au vazut cu ochii lor ce se intampla in subteran, au pus intrebari, au primit raspunsuri, si ce e mai interesant e ca au continuat sa vina constant pana la 'ora inchiderii'!
Constructorilor cred ca le-a facut placere sa-si prezinte lucrarea, in fond si la urma urmei asta era intr-un fel si recunoasterea eforturilor lor...si s-au pregatit intens pentru ziua asta a 'portilor deschise', iar cine a venit in vizita...a primit drept amintire si o 'medalie jubiliara'...poate pune cineva si o imagine drept 'dovada'...
:bere:

 


Re: Discutii: statia Straulesti BodoMinea

medaliemtx.jpg (1.04 MB; downloaded 3615 times)

N-am ajuns la început când a venit și presa, deci prin urmare turul cu care am intrat nu a fost dus prin spațiile tehnice, dar oricum vizita a fost una foarte interesantă. Domnii de la Astaldi foarte amabili, m-am întâlnit așa pe fugă și cu câțiva colegi de forum.

Frumos și gestul cu medaliile, mai ales că erau și grupulețe de copii făcând turul stației. Zice și omul care nu-i neapărat pasionat că a rămas cu ceva după ce pleacă și o să fie mai interesat de activitate pe viitor. :D

Reușit evenimentul una peste alta. Așteptăm și la M5.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Robert24

Era frumos daca dadeau medalii si celor care au venit la ora 10:00...
Acum e tarziu, data viitoare la M5. Poate!...

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

Nashpa!!!
Ca voi ati fost in primul grup, impreuna cu 'presa'...
:twisted:
Dar cred ca stiu de ce...voi v-ati intors prin spatiile tehnice, medaliile se dadeau la ierirea pe accesul B!!!

 


Re: Discutii: statia Straulesti andrei11

Lasa ca nici eu n-am primit nimic si am fost pe traseul oficial, cel fara spatii tehnice. A, nu, mint, un pliant, e pe aici prin casa, nici nu m-am uitat la el.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Robert24

Pe noi ne-a scos pe la "A" si am venit inapoi pe sus.

 


Re: Discutii: statia Straulesti subway guru

A e cel pe care ati intrat, pe la B doar se iesea...oricum imi pare rau ca nu ati plecat de acolo cu o amintire placuta...daca ati fi spus poate 'dregeam busuiocul'!
:bere:

 


Re: Discutii: statia Straulesti cris_m

Ba dadeau... se vede parca intr-o poza de-a mea cutia cu medalii. Am vazut ca dadusera unor copii in fata mea... Regret ca nu m-am infipt si eu :(

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: statia Straulesti GPS

Dădeau, era o cutie albastra pusă pe scările rulante, plină ochi cu astfel de medalii.

:D
cris_m wrote:
O parte din cei implicati  :bere:



DSC_0090 by Cristi M, on Flickr

 


Re: Discutii: statia Straulesti survola

La prima tură am ieşit tot pe la accesul A, la a doua am ieşit pe la B  :D  :



by survola, on Flickr

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: statia Straulesti sab

Eu zic sa pastreze "legenda" cu ce reprezinta semnele acelea de pe finisaje si dupa inaugurarea statiei. Si sa o puna la loc vizibil.
Nu de alta, dar foarte putini or sa stie, ba unii or sa creada ca sunt "pokemoni" si o sa merga la vanatoare...

 


Re: Discutii: statia Straulesti shoppy

Da, da, legenda, buna asta. Tot mai are Metrorex roza vanturilor acea desenata peste tot de nu intelege nimeni ce e aia, astia sunt in era mesajelor subliminale.

Cum zicea si andrei, punem o tema, luminoasa, optimista, placuta ochiului, si gata. Este un cerc frumos colorat, este foarte bun si gata. Blabla-ul asta cu ca sa ne intelegem viitorul trebuie sa ne intelegem trecutul, cine nu studiaza greselile parintilor le va repeta, l-am auzit de mi-a iesit pe nas; lafel cu toate smecheriile cu cercul(locul geometric al tuturor punctelor egal departate de un punct numit centru, figura cu numar infinit de varfuri sau laturi, suprafat maxima delimitata de perimetrul minim, rotirea unui segment numit raza in jurul unui capat numit centru, rotirea unui segment numit diametru in jurul cemtrului sau, ma opresc ca deja sunt prea multe), astea sunt fumate demult, din nefericire seamana mai mult cu o incercare disperata de a se agata cu orice pret in istorie. Mai bine hai in fiecare statie sa punem undeva poza arhitectului si gata, aia e clar ce reprezinta, nu cere nimeni legenda sau se gandeste daca nu cumva din greseala e cu susu-n jos.

Daca isi pun toti ambitia si o sa ajunga si fiecare statie de la M5 o incercare disperata de a se agata in istorie a tuturor arhitectilor... o sa iasa de tot rasul.

 


Re: Discutii: statia Straulesti Slasher1985

Eu am iesit pe la B in jur de ora 14.00 si nu am primit nicio medalie.  :(

Oricum gest frumos, poate data viitoare.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: statia Straulesti sab

Ma gandesc ca au avut un numar limitat de medalii...E ca la anumite magazine, cand la inaugurare se dadea un salam gratis pentru primii X vizitatori. :)

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421053 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use