MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: depoul Straulesti

203 posts, 74256 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 15
 
 

📖 Pagination options
Discutii: depoul Straulesti bercenicity

Ieri se lucra de zor la depoul Straulesti, cu un utilaj Kelly (sau foreza.. sau ceva de genul). Au aparut "piscinele" care erau si la Razoare; armaturi (de PM?) erau si ele imprastiate pe santier.

 


Re: Lucrari depoul Straulesti laur_visan

D-l Subwayguru ne mai ajutati si aici cu niste poze?Pt un simplu impatimit al lucrarilor de infrastructura aici este mai greu de urmarit si de pozat lucrarile decat in Dr Taberei.Eu unul astept cu deosebit interes momentul cand vor fi pozate tunelurile si noile statii din interior de aici si din partea cealalta...doar trebuie sa avem rabdare...

 


Re: Lucrari depoul Straulesti subway guru

Doar in masura in care-mi permite din cand in cand timpul...ca am responsabilitati mult mai mari si mai grele ce apasa pe umerii 'plapanzi' ai unui simplu muritor...poate mai bine-l rugam frumos pe Utilizator anonim sa mai dea din cand in cand cate o tura 'fotoreportajistica' pe teren, in masura in care poate si el, ca nici pt el nu e chiar asa de simplu...
Dar te asigur ca oridecate ori am ocazia voi pune si ceva imagini 'cheie'!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari depoul Straulesti Utilizator anonim

Sa se mai duca noroi si codu galben si dau o fuga si acolo.

 


Re: Lucrari depoul Straulesti subway guru

Daca poti ajunge acolo vineri dupa pranz, poti 'imortaliza' primul metru cub de beton turnat in structura de rezistenta la depoul Straulesti!

 


Re: Lucrari depoul Straulesti laur_visan

Acestea sunt vesti bune!!Si ele exista pe fiecare santier de metrou.Nu toate lucrurile negativiste legate de sistarea lucrarilor sau cine stie ce fonduri.Trebuie sa vedem tot timpul lucrurile bune si sa avem rabdare,ca lucrurile se misca mai incet,dar se misca.Nu putem avea peste noapte ce nu s-a construit in 20 de ani.Multumesc pt raspunsuri si asteptam pozele vineri ,poate tine si vremea cu noi.

 


Re: Lucrari depoul Straulesti mihai_atanasiu

azi am fost sa vad cum se prezinta strandul de acolo si am ramas placut impresionat de groapa aia imensa; deci se poate lucra si fara prea multa galagie in presa.

Daca pot ajut si eu cu poze.

 


Re: Lucrari depoul Straulesti subway guru

Se mai betoneaza o fasie de radier!

 


Re: Lucrari depoul Straulesti Slasher1985

Baietii se grabesc cumva sa prinda din urma Valea Ialomitei? :shock:

 


Re: Lucrari depoul Straulesti andreicfr

Mie unu nu imi vine a crede ochilor cat s-a avansat cu lirarile in asa putin timp si am impresia ca se misca mult mai repede ca la magistrala5 si cred ca la anu o sa fie gat toata magistrala 4

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: depoul Straulesti 133 313

Breaking news de la guru: "lucrari sistate din lipsa de finantare". Macar nu pot sa ma plang ca nu ma asteptam...

 


Re: Discutii: depoul Straulesti subway guru

E legat de posibilitatea finantarii pe fonduri europene...deocamdata depul nu intra, iar fondurile de la buget s-au terminat pe anul asta.
Fara 'combustibili' de lichiditati...stop masina! :lol:

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Budy187

Pe cuvant de inteleg de ce mama naibii se apuca de astfel de santiere fara o finantare solida. Poate doar de dragul de a distruge zona...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: depoul Straulesti sab

Cum de ce ? Aveam mare nevoie de un stadion nou si de un "park and ride"...
Aaaa... mai aveam nevoie URGENTA si de un depou pentru M6, care, se pare, nu se va mai face prea curand, poate niciodata... :lol:
Proiecte utopice si magalomanice, fara acoperire in realitatea economica...

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 15
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419376 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use