MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: depoul Straulesti

203 posts, 74275 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 15
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: depoul Straulesti Adrian Rosca

Din nou la depou e liniste totala.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti survola

Dacă au terminat structura...

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Budy187

Pai e gata ?

 


Re: Discutii: depoul Straulesti minca

La depou de saptamina trecuta este mare agitatie,se excaveaza pamint dinspre Statia Straulesti.Am asteptat pina acum,crezind ca Dl. Adrian Rosca ne va delecta cu ceva poze si informatii proaspete.Si daca acest forum este "vizualizat "si de mai marii santierelor(vezi mutarea pozelor de simbata,duminca) poate le atrag atentia soferilor care conduc "mastodonti"cu care se transporta pamintul,ca viteza legala maxima admisa este de  30km/h ,in toata zona stradutelor, ce deservesc santierele,sa o lase mai "moale" (mai ales in zona intersectiilor,caci vin "lansati"de pe portiuni in linie dreapta si datorita diferentei de nivel al strazilor se produc mari vibratii,ce produc daune serioase locuintelor noastre).Cu ce am gresit , noi locuitori acestei zone sa suportam acest calvar(si cind ma gindesc ca va dura ani buni) aer irespirabil,zgomot(ce placut e noaptea sa te trezesti in huruit de motoare si cu casa vibrind)(dar tot raul spre bine,poate termina mai repede) pina si fintinile au secat (sint cam 100m distanta de pompe,or fi vrind sa traga apa si de sub Dunare).Si cu toate astea apreciem munca oamenilor din santiere(lucreaza noaptea,simbata,chiar si duminica,sarbatorile) sa lea Dumnezeu sanatate si guvernul bani,sa se termine iadul in care am intrat,fara de voie.(Scuze pentru plictisul pe care vi l-am produs)

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Adrian Rosca

Duminica era liniste totala la depou, asa ca nu m-am deplasat pana acolo. Data viitoare.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Adrian Rosca

SniperGuy wrote:
Sambata dimineata.
Din ce am discutat cu un inginer care era prin preajma zicea ca saptamana asta (nu am inteles daca cea care a trecut sau chiar asta care a inceput deja) trebuie sa si toarne portiunea armata. Sambata seara am vazut un elefant si multe betoniere deci presupun ca sambata/duminica s-a turnat.


Duminica la ora 16.00 inca mai lucrau la armare.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Adrian Rosca

A fost semnat Decretul privind promulgarea Legii pentru completarea Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului nr. 115/2011 privind stabilirea cadrului instituţional şi autorizarea Guvernului, prin Ministerul Finanţelor Publice, de a scoate la licitaţie certificatele de emisii de gaze cu efect de seră atribuite României la nivelul Uniunii Europene.

Adica vin banii pentru depou.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti zapacitu

Sa-mi fie cu iertare, dar eu nu vad absolut nicio legatura intre titlul legii si depou  :oops:

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Adrian Rosca

Nu titlul, ci continutul conteaza:

„Art. 128. – (1) Prin excepţie de la prevederile art. 12, din sumele obţinute în urma scoaterii la licitaţie prin platforma comună a certificatelor de emisii de gaze cu efect de seră repartizate potrivit art. 10 alin. (1) lit. b), se aprobă alocarea sumei de 188.525 de mii lei Ministerului Transporturilor pentru finanţarea, în anul 2015, a proiectelor de investiţii «Magistrala IV-Metrou» cu suma de 150.000 de mii lei şi «Legătura reţelei de metrou cu Aeroportul Internaţional Henri Coandă-Otopeni» cu suma de 38.525 de mii lei.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti subway guru

Excelenta vestea, doar ca trebuia pusa pe depou!!!
;)
Va fi destul de greu pentru constructor sa inghita asemenea hap in doar cinci luni, dar Asa e la noi, ca la nimeni, finantare cu 'hopuri', vegetezi de uiti de tine si apoi...vezi cum faci cincinalul in doi ani jumate!
:) :) :)

 


Re: Discutii: depoul Straulesti SniperGuy

De dimineata se demonta macaraua care a lucrat la PM in dreptul depoului. Asta inseamna ca a terminat?  :)

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Adrian Rosca

subway guru wrote:
Excelenta vestea, doar ca trebuia pusa pe depou!!!
;)
Va fi destul de greu pentru constructor sa inghita asemenea hap in doar cinci luni, dar Asa e la noi, ca la nimeni, finantare cu 'hopuri', vegetezi de uiti de tine si apoi...vezi cum faci cincinalul in doi ani jumate!
:) :) :)


Pai n-am pus-o pe depou?  :?:

Probabil ca vor face la fel ca acum doi ani cand au luat scari rulante, doar ca sa cheltuie cat mai mult din suma primita.

SniperGuy wrote:
De dimineata se demonta macaraua care a lucrat la PM in dreptul depoului. Asta inseamna ca a terminat?  :)


Mai e de lucru, dar asta cere o noua deviere de trafic.

 


Re: Discutii: depoul Straulesti subway guru

Am confundat eu, am avut impresia ca e pe statie!
;)

 


Re: Discutii: depoul Straulesti Nightwolf

Si cu aia 38k lei ce sa faca la Otopeni? Sondaje de opinie??

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 15
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use