MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Devierea traficului in zona lucrarilor

308 posts, 98167 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Devierea traficului in zona lucrarilor uvictor

Multumesc. Trebuia sa pun accentul pe cuvantul "imediat" pentru ca de fapt asta m-a enervat cel mai mult!!!

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor iliutu

Deocamdata nu se ridica nimic.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor uvictor

Am sunat la Politia Locala sector 1, telefonul cetateanului 021/9540, azi dimineata, le-am dat toate informatiile necesare si intr-adevar nu se mai ridica masini din luna mai anul trecut. Dupa care m-au sunat inapoi cam dupa 1 ora, mi-au spus ca au trimis echipaj pe teren care a confirmat cele spuse de mine si ca vor intreprinde demersuri pentru a o considera "masina abandonata".

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor ByOnu

Reasfaltarea strazilor laterale se considera parte a proiectului sau trebuiesc asfaltate de PS1?

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor abc_XC

Politia Locala Sector 1 nu ridica masinile abandonate deoarece dupa decizia de a opri ridicarile, s-a reziliat contractul cu firma respectiva si nu mai au platforma de ridicat masini. Acesta e raspunsul oficial, primit de la ei. Momentan se lipesc afise pe parbriz si proprietarii sunt rugati sa le mute. Asta e tot ce face Politia Locala Sector 1.
Strazile laterale pe care s-a deviat traficul se afla acum in administrarea constructorului M4. Probabil, la finalul lucrarilor se va face o expertiza si se va stabili ce interventii trebuie facute la partea carosabila pentru a readuce totul la starea initiala, pana atunci cred ca o sa vedem doar plombe in zonele critice. Spre exemplu strada Ardealului se reasfalteaza de catre Primaria Sector 1 (intre Str. Ciresoaia si Str. Jimbolia), in zona cu traficul deviat nu se intampla nimic deoarece aici e treaba constructorului de la M4.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Stradutele vor trebui aduse la starea initiala, dar cel mai probabil asta se va intampla anul viitor.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor uvictor

Victorie! Am infrant! A fost mutata masina!

 



Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

De la moderator citire.
uvictor,adica cum << am infrânt >>  :?:
Nu e o greseala ?
O modific imediat daca dai de stire.
 :D

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor TibiV

Este o expresie "de firma"...
Si la mine "in pravalie" se foloseste.

Iti dau un exemplu...
In birou sunt multe dispozitive electrice, fixe si mobile, si la un moment dat "locatarii" biroului decid sa mai ceara 3 prize.
Pentru asta se dau 25 de telefoane la 5 departamente, se trimit 15 memo-uri la 3 departamente, ...
Si dupa 15-30 de zile se instaleaza cele 3 prize.
Nu poti sa zici "Victorie! Am invins!"
Caci nu ai primit prizele cand aveai nevoie. Dar le-ai primit...
Zici doar "Am infrant !"... Sistemul!

Adica o treaba care ar fi trebuit sa dureze maxim 8 ore (o zi de munca) s-a terminat apoteotic in 2-4 saptamani.
"Sistemul" nu a vrut prizele alea, dar cu tenacitate le-ai obtinut  !..
Deci... ai infrant !... :lol:

(Din seria: "de ce simplu si la timpul potrivit, cand putem sa ne kk pe noi si sa dureze de 10 ori mai mult... ceva ce oricum trebuie facut)

 



Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Corect,e greseala mea. Am primit si un MP de la colegul zapacitul. E precizarea lui, nu a mea :

ÎNFRẤNGE, înfrấng, vb. III. Tranz. A învinge, a birui, a bate (în luptă). ♦ A-și stăpâni o anumită stare sufletească. ♦ (Rar) A nesocoti voința cuiva, a călca o lege, o dispoziție etc. [Perf. s. înfrânsei, part. înfrânt] – Lat.infrangere.
Sursa: DEX '09 (2009) | Adăugată de blaurb. | Semnalează o greșeală | Permalink
si
ÎNFRẤNT, , înfrânți, -te, adj. Învins, biruit, bătut (în luptă). – V. înfrânge.
Sursa: DEX '09 (2009) | Adăugată de blaurb. | Semnalează o greșeală | Permalink

Multumesc de atentionari, aici ramane asa sa se vada ca si eu mai pot gresi, mergem mai departe.
:bere:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor survola

Adrian Rosca wrote:
Soferii s-au cam dumirit ce e cu devierea de la CV, in schimb pe Trusesti in continuare nu se prea respecta noul sens unic.

Poliţia locală era în acţiune ieri, cele două echipaje amendau fiecare câte un şofer:
28829787111_8ceb59f3fb_b.jpg (248.14 KB; downloaded 2068 times)

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Azi politia nu mai era la Trusesti, iar soferii continuau sa o ia pe contrasens intr-o veselie.

In schimb, devierea de la Manastirea Dealului este semnalizata intr-o totala bataie de joc:



 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420650 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use