MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Devierea traficului in zona lucrarilor

308 posts, 98217 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Goldmund wrote:
Intre timp, nici o noutate aici? In afara de politica slaba prestata pana acum de actualii....


Ba da, s-au plombat craterele dar a disparut indicatorul de cedeaza trecerea de la intersectia Manastirea Dealului cu Varful Inalt, fiind spulberat in urma unui accident. Iar accidentele parca nu se mai opresc





Poza e din weekendul trecut dar cel mai recent a fost ieri seara.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor SniperGuy

Astazi am observat ca in intersectia cu pricina au pus in sfarsit o oglinda. Nu am avut timp sa o pozez, dar cu prima ocazie o voi face.
Sa speram ca accidentele vor inceta (sau macar ca se vor diminua semnificativ).

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

SniperGuy wrote:
Astazi am observat ca in intersectia cu pricina au pus in sfarsit o oglinda. Nu am avut timp sa o pozez, dar cu prima ocazie o voi face.
Sa speram ca accidentele vor inceta (sau macar ca se vor diminua semnificativ).


Oglinda ar trebui sa permita celor care vin dinspre bd. Bucurestii Noi pe Manastirea Dealului sa observe vehiculele care circula pe Varful Inalt. Problema e ca inca nu e reglata.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Sava_6115-6315

Saptamana trecuta (cred ca marti)am vazut din masina urmarile unui accident la intersectia Varful Inalt cu Trusesti am impresia. 2 masini facute praf la partea din  fata. M-a socat pozitia celor doua masini dupa accident. Unu era oprit in gard, pe colt si altul in stalp. Soferul  care venea pe Trusesti spre Chitila a fost aruncat zdravan , semn ca soferul  care venea de pe Varful Inalt avea viteza, nu gluma! Aratau masinile de parca fusesera la raliu  pe strazi perpendiculare incercand sa vada care trece primul!
Din pacate nu am putut poza. Asa ca posez doar o schema.
Accident schema.jpg (24.73 KB; downloaded 4847 times)

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Nightwolf

Un idiot... ala de pe cedeaza ....

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Dupa mai bine de patru luni de la sedinta Comisiei Tehnice de Circulatie din cadrul PMB in care s-au stabilit masuri de crestere a gradului de siguranta rutiera in zona, in sfarsit s-a imbunatatit semnalizarea si s-au montat limitatoare de viteza la intersectia str. Manastirea Dealului si Varful Inalt. A fost reglata si oglinda asa ca acum ar trebui sa se reduca semnificativ numarul de accidente rutiere.

Pentru cine nu stie, indicatorul cu punct negru semnalizeaza o zona cu risc ridicat de accidente.



 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor ticker

As mentiona pe langa indicatorul de Punct negru de accidente, semn de Stop si limitatoare de viteza ca avem si oglinda rutiera parabolica.

A fost pusa de vreo 3 saptamani dar abia saptamana trecuta au si reglat-o.

Acum intersectia respectiva e cat de cat OK, asa cum trebuia sa fie de la inceput.

Din pacate strazile pe care e devierea se stica intr-un ritm alarmant si reparatiile sunt de cea mai proasta calitate. :popa:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Acum ca vine 15 martie, poate s-or plomba si stradutele pe unde e deviat traficul. Sunt unele gropi unde poti sa-ti rupi masina...

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor uvictor

Ce relevanta are data de 15 martie in cazul nostru?

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor cris_m

E ca Valentine's pentru asfalt... o data pe an capata si el atentie :lol:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

In perioada 15 noiembrie - 15 martie lucrarile la drumuri se fac doar cu acordul primarului general.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor uvictor

Si...si....au inceput sa "plombeze"!

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor SniperGuy

Pe ici pe colo au plombat anumite cratere...

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Pana acum s-au facut peticeli pe Manastirea Dealului, Romeo Popescu si Varful Inalt. Azi dimineata se lucra pe Nazarcea si cred ca o sa continue spre Cris Tim.

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420794 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use