MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Devierea traficului in zona lucrarilor

308 posts, 98201 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

"Multumiri" personale administratorilor devierilor. Azi pe Ardealului un nea' conducator auto a dat sa evite o groapa si a intrat direct in mine. Si are RCA-ul la Asirom, b...-mi-as p....

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Despre RCA, CASCO la o bere la Club.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

S-a restabilit prioritatea pe Laminorului la intersectia cu str. Floare de Crang (fosta deviere).

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Minune de la Dumnezeu, se decapeaza strada Romeo Popescu, in vederea reabilitarii.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Au inceput sa decapeze si pe Varful Inalt

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Ca deobicei...ciurprize-ciurprize!?!...racorduri si bransamente de gaze la 15cm ‘adancime’ in ‘carosabilele chilimaniace minunat modernizate’ made in S1...trebuia musai sa vina metroul sa le ‘adanceasca’ la cota reglementara’???
:twisted:  :twisted:  :twisted:
Se adevereste din nou ca orice initiativa ‘pozitiva’ in tara asta se pedepseste obligatoriu...
:oops:
Mama lor de golani...
P.S.
Adi, voi astia ‘bastinasii’ ce ati pazit?

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Asta e razbunarea riveranilor pentru cei trei ani de trafic infernal, "cadou" de la Metrorex, PMB si PS1. It's payback time  :twisted:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Nu te mai vaita degeaba ca ai payback din plin, valoarea terenurilor s-a dublat in zona in doar trei ani!
:bere:
Altfel...mureati de foame acolo ‘la tara’ in foburgul anonim...
:mrgreen:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

In tziganie, te rog  :bere:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

:o  :geek:  :shock:  8-)  :lol:  :mrgreen:  :oops:  :ugeek:
Nu-mi permit asemenea ‘denigrare’ despre fostul S7!...ca ma leaga multe sentimente nostalgice de el...reusiram totusi sa-l facem ‘ultracentral’ si cu metrou ‘la poarta’!...in podia tuturor adversitatilor...alta viata!
Daca se materializeaza si megamallul ala la Laminorului...sa vezi atunci ‘trafic congestionat’ in zona!
:bere:

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor Adrian Rosca

Momentan metroul e fara Dimetronic si vine din an in paste, asa ca multi dintre riverani preferam sa nu-l folosim. Unde mai pui ca lucrarile exterioare in zona bulevardului sunt doar substantial finalizate, peste tot au lasat coditze mai mici sai mai mari. Dambovitenii aia de Porttrans sunt cam varza, nu stiu unde i-a gasit Astaldi. Iar iluminatul public din zona Straulesti nu merge de saptamani bune, mereu mi-e frica sa nu calc pe cineva seara pe trecerea de pietoni de langa accesul C, buruienile in zona verde mediana au crescut cat casa, etc, etc. Cam bataie de joc, nu crezi?

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor subway guru

Dimetronicii erau spanioli fraieri...acum vorbim de Siemens...ori tu nu shprehenzidoici?
:bere:
Daca tot te-a scos din foame eu zic sa-i ceri scuze doamnei Merkel pentru impertinenta ta, ideal ar fi sa fie exprimata eventual in limba rusa, ca ea a invatat-o la perfectie din scoala primara, spre deosebire de noi!
Fershtenzi?

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor andrei11

Și cu Dimetronic / Siemens / blablabla metroul o să circule la fel. Mai cadențat nici nu e nevoie. Pentru mulți ani de acum încolo.
Și să nu uităm de anomalia M 6 / 4 de la 1 Mai, șantierul acela  o să dureze vreo 4 ani pe puțin.

 


Re: Devierea traficului in zona lucrarilor TibiV

Guru m-a "spart" cu nemeteasca lui...

Eu din "shprehenzidoici" stiam pana acum doar "snietzel"
Ah, si mai stiam un cuvant nemtesc,,,,
Cutremur in germana... = "izbit-în-zid"... Este nevoie si de un pic de accent saxon... ;)

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use