MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea

423 posts, 111497 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 31
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Acum l-au ridicat. Soclul gardului dinspre Mitropolit Varlaam e acum decofrat. Interesant ca gardul nu are soclu pe toata lungimea, ci doar cat se vede dinspre bulevard. In rest, doar fundatii izolate la stalpii metalici.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

I-ai <ajutat> si tu din plin ca sa nu poata termina, cu <initiativa ta cetateneasca>...ca doar iadul e pavat numai si numai cu <intentii bune>...
:ugeek:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Aici chiar nu inteleg ce vrei sa zici. Referitor la gardul ala, doar am comentat pe forum. Si de fapt ma doare fix undeva de gard, din punctul meu de vedere putea sa nici nu-l faca, eu doresc doar un trotuar cu o latime civilizata.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Si eu la fel iar trotuar decent va fi!
:bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Sa speram si ca va fi finalizat intr-un timp rezonabil. Momentan, tot ce inseamna lucrari la strazi e pus pe "hold" si nu inteleg de ce. E absolut frustrant sa vezi lucrari la stadiul de 90-95% care nu se mai termina.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

In ceea ce ma priveste eu m-am asigurat ca ceea ce se face e corect...desi nu era nici pe departe treaba mea sa ma ocup de niste amarate de garduri...in rest e responsabilitatea si treaba altora...pentru care-si incaseaza luna de luna leafa...

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea abc_XC

Se lucreaza la spargerea betonului din fosta organizare de santier.
Zarea- LIDL.jpg (265.99 KB; downloaded 3164 times)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Ma astept ca dupa ce sparg aici sa se mute pe mijlocul bulevardului.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Au terminat de spart la CV Zarea, au evacuat molozul si au inceput sa aduca pamant:





Au spart betonul si pe mijlocul bulevardului, dar n-au luat inca molozul:



 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Au continuat sa aduca pamant vegetal in curtea CV-ului.

 



Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

S-au finalizat umpluturile cu pamant vegetal la CV si s-a refacut trotuarul de pe Jimbolia la nivel de beton:









S-a montat poarta la imprejmuire:





Au continuat sa sparga pe mijlocul bulevardului, au evacuat partial molozul si au inceput sa aduca pamant vegetal:







 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

S-a spart trotuarul bulevardului in dreptul CV si a inceput trasarea trecerilor de pietoni:





Pe mijlocul bulevardului s-a finalizat evacuarea molozului si se sapa la teava de apa:





Pamantul vegetal adus a fost nivelat:



 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Asteptam si bordurile pe mijloc. ;)

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 31
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use