Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4579 posts, 857597 views
 
Go to page:  1  ... 256 257 258 259 260 261 262  ... 328
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Acum cativa ani (5? 6?... nu mai stiu....) cand am dus copii la mare am circulat pe A2 intre Cernavoda (sau Medgidia  :?: ) si Agigea pe 1 banda pe sens... Un fel de "half-profile".
Si a fost muuult mai bine decat daca megeam pe DN-ul clasic, prin sate si satuce...
Vara urmatoare deja era la 2 benzi/sens.

Eu zic ca este mai bine sa putem folosi ceva cat mai devreme, decat sa asteptam si "tablouri pe pereti si ghivece de flori" inainte sa dam in folosinta...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Vis a vis de placarea cu granit pe uscat in sus, este foarte probabil sa se puna si așa... Cine cunoaște profilul poate confirma. De aceea am postat mai în detaliu acel profil.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

jupanul1 wrote:
Pasajul va fi ”inaugurat” în jurul datei de 1 Mai cu doar o bandă pe sens.

Sursa  :?:
Te intreb asa, ca si simplu user.
Din partea moderatorului
Observatie :
In principiu in acest forum nu se prea acceptă << vestile >> de acest fel daca nu au o acoperire credibilă.
Poate ne comunici si noua sursa.
Atentie, treburi de genul << pe surse se spune că >>... sau   <<am auzit ca...>> nu se acceptă.
Multumesc.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Andrei, ai trei 'surse' independente, Nea Vasile, Jupanache si Mandea, niciun jurnalist dintre astia de doua parale chioare din zilele noastre cand da stirile alea 'bomba' nu se sinchiseste sa aiba asa ceva!
Tu ce obiectiuni ai?
Ca nu a confirmat si Mama Omida?...de acolo din mormant unde s-o zvarcoli pentru nenumaratele ei pacate???
Sau ce???
:oops:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Poate Jupanul o fi chiar managerul de project... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Si Vasile seful de santier.  :shock:  :shock:
Si stie el ce stie.
Eu am doar o singura obiectiune: cablurile tricolore de pe rampa Nitu Vasile sunt de forta...
Astea au vreun nou traseu?

Si se confirma ce spuneam eu, cand dispar cablurile putem incepe  umaratoarea inversa panacand putem circula prin pasaj.
Fie si half-profile.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Si guru ce-o mai fi?
Taticul lor???
 :lol:  :lol:  :lol:
:bere:
P.S,
Seful de santier e nea Grigorie!...ala de tunde oaia si berbecul!!!
:mrgreen:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului jupanul1

andrei11 wrote:
Sursa  :?:
Te intreb asa, ca si simplu user.


Tot ca simplu user - sursa este, în principiu, un reprezentant al constructorului.

danutzu_2910 wrote:
Poate Jupanul o fi chiar managerul de project...
...
Eu am doar o singura obiectiune: cablurile tricolore de pe rampa Nitu Vasile sunt de forta...
Astea au vreun nou traseu? ...


Nu am legătură cu acestă lucrare. ”Cablurile tricolore” nu sunt de EE, este doar tubulatura Netcity. Cablurile optice (exclusiv, în acest caz) din aceste tuburi sunt tot acolo, doar că nu mai sunt active de vreo câteva zile.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

subway guru wrote:
Tu ce obiectiuni ai?

Pai poate Andrei are astea ca argumente:



Mishto bordurile din axul rampei, nu ?...




Singurul loc unde ai putea "devia" traficul de pe un sens pe celalat ar fi fix intre semaforul de la Secuilor si capatul rampei Nitau Vasile, adica  aici:




Dar cum procedezi la capatul rampelor Vacaresti, adica aici ?...




(Bine, este destul de clar cum se poate proceda, dar intreb doar de dragul dezbaterii... ;)
Sa nu uitam ca linia de tramvai dintre rampele Vacaresti va ramane santier pana cand RATB va receptiona lucrarea si 34 va reveni in sfaaaaaaarsit pe traseu. Daca mai au tramvaie pentru asta...)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Tibi Tibi...
De ce nu vrei tu sa recunosti ca ti-am spus demult care e 'planul', chiar din ziua in care a fost decis?
Daca se va si implini...e alta gasca in alta traista
:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

subway guru wrote:
De ce nu vrei tu sa recunosti ca ti-am spus demult care e 'planul', chiar din ziua in care a fost decis?
Daca se va si implini...e alta gasca in alta traista

Pai vreau sa vad gasca din traista ailalta'... :)

Si dezbaterile sunt mai interesante decat..., tacerea !
jupanul1 wrote:
andrei11 wrote:
”Cablurile tricolore” nu sunt de EE,este doar tubulatura Netcity. Cablurile optice (exclusiv, în acest caz) din aceste tuburi sunt tot acolo, doar că nu mai sunt active de vreo câteva zile.

WTF ?
Cablurile alea "ca pe mana" sunt NetCity ?!?!....
Si "nu mai sunt active de vreo câteva zile" ?!?!... Adica sunt "decor" ?...
Deie Domnul sa fie cum zici !... :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului jupanul1

După cum am spus, cablurile alea ”ca pe mâna” sunt tuburi de HDPE. Fiecare tub de-ăla colorat poate ”adăposti” până la 7 cabluri optice. În principiu circuitele ce funcționau pe aceste cabluri au fost relocate de câteva zile. De ce nu sunt încă dezafectate? Simplu - birocrație.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

1) E ca voi.
2) Cum am precizat de foarte multe ori de cand a inceput santierul am evitat total zona. Zilele in care am circulat pe acolo au fost de genul 25 Decemmbrie, 1 Ianuarie, de Pasti, 1 Decembrie, blablabla sau noaptea spre miezul noptii sau dupa.
3) In consecinta nu prea m-a interesat lucrarea.
4) Imi voi reface rutele imediat dupa inaugurare.
5) Astept si eu inaugurarea ca si voi din motive de trasee, inclusiv se va diminua presiunea pentru Vitan Bârzeşti,
6) Daca am nemultumit pe cineva, scuzele de rigoare.
7) Nu urmaresc PUM - ele decat foarte rar si nu la Pasajul Berceni.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

jupanul1 wrote:
...cablurile alea ”ca pe mâna” sunt tuburi de HDPE. Fiecare tub de-ăla colorat poate ”adăposti” până la 7 cabluri optice. În principiu circuitele ce funcționau pe aceste cabluri au fost relocate de câteva zile. De ce nu sunt încă dezafectate? Simplu - birocrație.

Mamaaaaaa....
Deci maine pot fi "sectionate" fara nici o problema ?!?!...
Pentru "bercenari" asta este "breaking news"... !
:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Si si mai simplu, nu este inca nevoie, daca era nevoie disparea cablul imediat.

 


Go to page:  1  ... 256 257 258 259 260 261 262  ... 328
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use