Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4579 posts, 857829 views
 
Go to page:  1  ... 286 287 288 289 290 291 292  ... 328
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Cred ca se mai deschide o banda din directia Oltenitei spre Brancoveanu ,dar nu sunt sigur .Am pus 3 poze la categoria de foto . Mai exact banda care se ingusteaza acum ,langa refugiul de tramvai.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Ieri făceau curat (încărcau într-un camion mult fier din acela pentru armaturi) în zona PP3.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

neb1,

asfaltul ala sigur nu era acolo in week-end... ;)
:bere:

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Nu, NU era... Daca ar fi fost, nu mi-ar fi "scapat" si as fi fotografiat-o... ;)
(Nu eram ironic...)

Este clar ca ai dreptate si vor sa mai deschida o banda spre Brancoveanu...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Deja ma gandeam " ma,dar atat de entuziasmat am fost de cum am vazut o bucata de asfalt,am si sarit cu poza" :):))))))) Eu tot sper sa deschida ingustarea aia.
In conditiile de fata si o simpla banda poate face diferenta la ce balamuc e pe directia Romprim-Brancoveanu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Alea din camion sunt cofraje metalice, iar asfaltul, pot sa jur ca nu era dimineata.
Iar azi dimineata, la ora obisnuita la care trec in fiecare dimineata, adica 7-7:10 era foooarte liber pe relatia Romprim-Brancoveanu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

În centrul intersecției s-a mai betonat o porțiune. Ce am observat eu este faptul că s-au mai completat cu profile la schelele lifturilor și s-a dat cu grund din nou sau vopsea gri.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

La schelele lifturilor nu au ce sa completeze.
Acele structuri metalice au venit "la gata" si au fost doar puse pe pozitii.
Se vor monta motoare, cabluri, geamuri, usi etc., dar la structura metalica nu se mai umbla..

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Eu zic că au mai sudat ceva. Așa mi s-a părut poate. Singurele care nu sunt revopsite, sunt cele din centrul intersecției coltul Dristor kebab. Se văd la colțurile profilelor urmele. Bine, putem revedea pozele mai vechi și cele actuale pentru comparație.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Scorilo

TibiV wrote:
La schelele lifturilor nu au ce sa completeze.
Acele structuri metalice au venit "la gata" si au fost doar puse pe pozitii.
Se vor monta motoare, cabluri, geamuri, usi etc., dar la structura metalica nu se mai umbla..


Au fost suprainaltate cu circa 1m, au tot sudat saptamanile trecute la ele. Pentru cei ingrijorati ca se sparg trotuarele: s-a spart pe circa 2mp si hidroizolatia de la pasajul rutier. (in stanga cofrajelor din dreapta imaginii).

IMG_3189.JPG (1.52 MB; downloaded 1427 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Deci am dreptate referitor la structurile lifturilor. Sunt diferite acum vizibil. Iar referitor la hidroizolație, e posibil sa fie infiltrații. Am mai zis că am pățit chiar eu sa iau o mare picătură de apă pe parbriz in mers prin mijlocul pasajului, până să ies in Vacaresti.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Au pus peste structura existenta o alta structura nou (care in mod sigur a venit tot "la gata")...
Deci vorbim de o "inaltare"...

Din postarea ta initiala intelesesem ca au mai sudat ceva in cadrul structurilor existente... ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Ok, nu contează. Oricum lucrează cu frana trasa.

 


Go to page:  1  ... 286 287 288 289 290 291 292  ... 328
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use