Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea lucrarii

1025 posts, 165581 views
 
Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73 74
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii TibiV

A treia serie: 14 aprilie



Se vede ca stalpul sustine linia de contact a troleelor...



... si la fel de bine se vede ca tot o singura banda este pentru intrarea pe bretea...



Aici mai lipsea doar asfalt...




https://imgur.com/a/l9BO2QL

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii Costin

Lucrarea asta, cu stalpul acolo, e 100% inutila si ar trebui sa fie treaba de puscarie...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii ByOnu

Mie stalpul ala imi arata a injectie in retea, nu pare a fi doar un stalp dummy. Oricum, nu este ceva imposibil de mutat.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii TibiV

Pare a fi stalp de injectie...



...dar deocamdata injecteaza in aer



Iar trotuarul va ramane la fel de meschin, intre panoul/cutia de distributie electrica si noul zid de beton...










 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii shoppy

Da, este o injectie, si tot acolo este si panoul electric, pe langa mutatul stalpului trebuie mutat si panoul electric si modificata LES 0.75kV a STB.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii danutzu_2910

^ Pai tabloul este mutat... se vede in poze... Se mai vede si ca "injectia" nu este legata la firul aerian de contact.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii TibiV

In urma cu doua saptamani am vrut sa vad de aproape cum sta treaba...
Incepem de pe treptele intrarii in Arhivele Nationale.















Stalpul cu pricina si panoul electric



















Revenim la stalp.
Drept in fata, unde este parcata masina neagra, ar trebui sa fie creata banda suplimentara pentru breteaua spre Oltenitei, care sa treaca fix printre panoul electric si actualul stalp - dar asta dupa ce vor muta stalpul...


 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii TibiV

Stalpul cu cablurile de injectie...















Cabluri care nu injecteaza insa nimic...







O "baraca" intre copaci...



Hai sa facem o masuratoare...



In urma cu o luna am spus ca este meschin. Am gresit. 2,05 metri. O adevarata "autostrada pietonala" fata de mizeria de pe Fabrica de Glucoza....


 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii Cristi N

Este atat de mult miserupism in pozele facute de tine...   :headbash:
Dulapul ala e lasat in mijlocul trotuarului cand putea fi lipit de zidul de sprijin sau si mai bine urcat pe malul de pamant, cablurile de medie tensiune sunt aruncate alandala, asfaltul sta aruncat dupa colt, spatiul din spatele zidului nu este adus la cota cu pamant vegetal, etc. Aici deja incepe sa fie vorba de noi ca turma, mentalitatea asta nenorocita de merge si asa.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii survola

Se lucrează de câteva zile lângă stâlpul acela, probabil se pregătește totuși mutarea lui mai in spate și eliberarea benzii 1.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii Puss in Boots

Dupa ce bordurile sunt puse si asfaltat trotuarul. Tipic. Nu poti sa nu iubesti oamenii din tara asta care gandesc lucrarile astea si duc orasul pe noi culmi de pace si progres.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii andreiiul

Ieri umpleau cu pamant spatiul ramas intre zidul de sprijin si mal. Cred ca despre aceasta actiune e vorba. Altceva nu am observat in zona.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii survola

Am trecut azi iar pe aici, lucrarea despre care spuneam este destul de vizibilă. Sper să fie ce trebuie pentru mutarea stâlpului.
DSC_0426.jpg (1.92 MB; downloaded 2629 times)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea lucrarii Adrian Rosca

Din ce am vazut, "largirea" este de fapt o alveola de parcare, asa ca ma indoiesc ca stalpul va pleca de acolo.

 


Go to page:  1  ... 67 68 69 70 71 72 73 74
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use