Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea lucrarii

1025 posts, 158127 views
 
Go to page:  1  ... 62 63 64 65 66 67 68  ... 74
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

^^
Mi se pare normal....sa nu-si rupa duamna ceva... :lol:  :lol:
Nu ca ar merge pe jos mai mult decat pana la masina....
Dar multa zapada strica decorul.

Revenind la Pasajele pietonale, era de asteptat sa ... navaleasca zapada, dar totusi, nu cred ca ar fi placut sa alunceci pe scarile alea....
Nu stiu cat de antiderapante sunt treptele...
Cred ca deloc.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

realistul wrote:
Echipele de oameni cu lopeti sunt in fata Primăriei Capitalei.

Sper ca lopetile au fost manuite de angajatii PMB.
Ar fi o zi memorabila ! Probabil singura zi din an in care au si muncit ceva...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Se sparge asfaltul in fata la Sun Plazza. Or vrea să pună flori in carosabil sau să facă vreo parcare :))
IMG_20180404_140833.jpg (1.52 MB; downloaded 3628 times)
IMG_20180404_140836.jpg (1.77 MB; downloaded 3624 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Niste panselute ca s-a dus iarna :lol: :lol: :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

S-au apucat sa repare plasele (ca nu le pot zice garduri) de la iesirea din pasaj spre Nitu Vasile partea cu piata (mai ales) ? Acum vreo doua saptamani aratau dezastruos, rupte, crapate, cu burta etc.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Ba, asa o delasare si incompetenta pe autoritatile astea n-am vazut. Au lasat panourile de afisaj din pasajele pietonale sa indice tramvaiul nr. 11 si acum la nu stiu cate luni de la modificare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

La metrou s-a mers asa toata durata lucrarii.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Pasaj pietonal catre statiile de tramvai din fata maghernitelor La Castani.





 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

No comment, in scurt timp o sa inceapa sa urineze si boschetarii sau magnetii... Lucrare de mantuiala in cazul asta. :(

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Vandalismul nu e acoperit de garantia de buna executie. Problema e ca ar fi trebuit sa adopte solutii "vandal-proof", vezi si cazul placarii peretilor de la accesul "modernizat" de Unirea Shopping Center.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

O fi sau nu... Dar care garantie ca receptia nu e facuta?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Goldmund

Adrian Rosca wrote:
Vandalismul nu e acoperit de garantia de buna executie. Problema e ca ar fi trebuit sa adopte solutii "vandal-proof", vezi si cazul placarii peretilor de la accesul "modernizat" de Unirea Shopping Center.


Exista un vandalism oriunde in lume(doar in Singapore nu, din cauza pedepselor si amenzilor uriase si Coreea de Nord unde viata e pusa in pericol fie si pentru o glumita), dar daca loveste cineva o placuta, un indicator, un bec, nu cade intreaga instalatie(lucru prost facut)...si  se repara pe loc de catre municipalitate.

De obicei indicatoarele sunt ancorate "tun", chiar si pentru vandali, asa este in orasul in care locuiesc eu.

Apropo de urinat prin pasaje, langa magazine, etc.. Langa locul meu de munca, in centrul absolut al Stuttgart-ului exista un complex de magazine de lux, Breuninger unde colegii si cu mine mai bem o cafea, e fain si in foier. Langa magazile astea chiar si aici multi alcolizati urineaza  noaptea in anumite locuri...Cand vin la serviciu, in jur de ora 8, un tip curata cu masina si furtunul toate porcariile din noapte, zi de zi. Exista de curand si camere de filmat. Peste tot in lume se face mizerie, in special de catre cei care ies din miile de localuri, noaptea. Peste tot a doua zi dimineaza se face curatenie, se repara, se schimba ceea ce e stricat - asa ar trebui sa fie si in marele oras Bucuresti.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Goldmund,
tu nu iti citesti niciodata mesajele private ?....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Costin a punctat bine. Receptia nu e finalizata si e foarte probabil sa se repete situatia de la Basarab.

Pe de alta parte, au ales solutiile cele mai ieftine si mai simplu de executat, dar nu s-au gandit la durabilitate.

 


Go to page:  1  ... 62 63 64 65 66 67 68  ... 74
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419435 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use