Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Organizarea traseelor RATB dupa finalizarea lucrarilor

254 posts, 67237 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 19
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Cred ca este acelasi individ care da ca informatie absolut sigura orice ii trece lui prin cap.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Victor92

@shoppy: Nu. Nu este. Tind sa ii dau dreptate lui Dan!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Eu am doua probleme si nu ma pronunt pana nu sunt elucidate:
1. sursa informatiei
2. "In proportie de 100% [...] nimic nu este sigur." Deci e sigur sau nu?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Gabi23

Salut Dan. Bun venit pe forum.
Va rog nu mai sariti cu gura gratuit. Aveti putina rabdare, oricum la RATB se schimba asa "peste noapte". Inclin sa cred informatia nou adusa este exact ce vor in momentul acesta. Asa ca nu va agitati  ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Scorilo

Exista limitari tehnice sau economice din cauza carora troleele nu pot intoarce in intersectia de la BIG? Din ce inteleg, in intersectie, oricum se vor monta liniile pe sensurile cartier-centru si retur. Deci ar ramane doar bucla dintre sensuri de montat, nu pare a fi un pod peste Marea Neagra. Pe langa ineficienta prelungirii liniilor mentionata anterior, mai vad o problema majora: tot poporul care vine din piata sau de la metrou (persoane cu cumparaturi, batrani, copii de la scoala) vor trebui sa traverseze toata intersectia ca sa se poata intoarce in cartier, din statia de la Mega Image. Altfel se puteau urca in troleu in fata BIG, pentru ca apoi sa se intoarca imediat pe celalalt sens. Nemaivorbind de timpul pierdut de trolee in trafic de la BIG incolo, mai ales la intoarcere, pe breteaua de langa pasaj. Nu vad niciun motiv pentru care acestea ar trebui sa mearga spre Unirii. Sunt deja de la BIG 4 linii de autobuz + metrou spre centru.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Scorilo

Vazusem partea cu discutiile despre suprapunerea traseelor. Poate am dublat si eu vociferarile pe tema asta :-). Dar care sunt totusi limitarile pentru care nu pot intoarce in intersectie?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Dan 72

Salut! Sursa informatiei referitor la tb.73,74,77 o am de la un ing.din ETE iar privitor la intoarcerea tb.la Big NU este de acord politia motivind ca incurca circulatia.Asa ca orice comentariu este de prisos.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Dan 72

Nici sub pod la Mihai Bravu nu ar fi de acord.Din punctul meu de vedere ar fi mai bine sub pod Mihai Bravu la cap linie 133 pt.73,74,77.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Dar sub pod cu ce o incurca?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

Nici la Piata Sudului nu vad cu ce ar incurca-o, ca stau doar la semafor si atat, nu stationeaza.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Pai si tramvaiele nu incurca circulatia? :) In detaliu, daca se poate, Dan...

Politia am vazut cum procedeaza, tine tramvaiele pe loc in conditii de blocaj, pentru a mari timpii unei faze. E normal pana la urma, se prind viteze mai mari, dar in cazul unui trafic intens al tramvaielor (ex. 41), e nevoie sa plece cat mai repede fiecare pentru a nu creste decalajul unuia aglomerat fata de cel din fata. Daca nu mai merg cum trebuie nici tramvaiele, o sa avem si mai multe masini in trafic, si gata spirala.
Politia trebuie sa aplice ceea ce decide Primaria, nu invers.
Stati ca vine studiul pe care se da o multime de bani, sunt curios ce o sa scrie in el.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Va scrie ca rezultatele nu sunt concludente si se recomanda un al doilea studiu :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Dan 72

Sub pod nu este traficul atit de mare ca la BIG. Dar daca ei vad ca oricite argumente pozitive ar veni din partea oricui acestia fac tot ce vor ei.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 19
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use