Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4579 posts, 856844 views
 
Go to page:  1  ... 320 321 322 323 324 325 326 327 328
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Robert24

Trecusem la 17.50 pe centru ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Chiar daca au mutat circulatia pe banda 1 inca de dimineata, asta dovedeste ca "imbracarea" cu alucobond este ultra-rapida daca se vrea.
Si dovedeste cu atat mai mult daca mutarea circulatiei s-a facut la pranz sau mai tarziu...

OBS

M-am tot gandit de ce naiba au stat atata vreme cu nervurile montate si fara urma de alucobond ?...
Inclin sa cred ca pentru alucobond au subcontractat o alta firma specializata...

Iar aia le-au spus probabil "montati voi profilele, si dupa aia venim noi sa masuram".
Au masurat si apoi au dat in lucru placa cu placa in zona de la limita cu placarea cu granit...
Pentru ca pozele arata clar ca acolo sunt nenumarate placi de alucobond trapezoidale sau chiar triunghiulare, iar pe santier nu am vazut urme ca le-ar "taia" ca sa se potriveasca...
Realizez acum ca toate placile alea au venit "la gata" (probabil pe spatele fiecareia exista un cod care ii da pozitia exacta...)
Deci in alea vreo doua luni de cand sunt montate profilele de fixare, "alucobondistii" au muncit "la ei acasa" ca sa le confectioneze "la gata"...
Mai mult ca sigur tot ei le si monteaza...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Alucobond import Grecia

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

Doar nu eram proști să le facem la noi...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Pai da...
Slatina este peste mari si tari... ;)

Ooooops...

Am uitat...
Slatina face doar lingouri "ieftine"...
Care arata bine in statistica "exporturilor" Romaniei...
Doar alucobondul arata nashpa in statistica "importurilor".... :(

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Budy187

Ora 23:30. Pasajul este complet inchis circulatiei. Coada pe Vacaresti pana la Costache Stamate....

 


Re: Iulie 2017 subway guru

A luat ceva foc sau e o actiune 'preventiva' marca ISU ca sa se afle si ei in treaba si sa se bage singuri in seama?...cu dinozaurul ala expirat pe patru roti???

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Deci maine poate vedem alucobonul montat in tot pasajul.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Astia sunt de a dreptul tampiti.Au inchis pasajul,iar pe Vacaresti unde se face ingustarea inainte de intrarea in pasaj e o banda dupa care se largeste.In fata mea aveam o masina de la locala si ii durea la basca ca in spatele meu aveam doua ambulante si o masina de politie.A trebuit sa claxonam,zeci de masini ca sa treaca locala si inca doi boi sa putem face loc la ambulante. Dupa ce am intrat in intersectie au dat si ei drumul la girofar.Eu ii dadeam flashuri si claxoane ca aia cu ambulanta faceau ca toate alea sa i lasam sa treaca .Si ala de locala ,il vedeam in oglinda ca se uita plictisit asa si nu lua nici o masura.Sper sa nu faca astia surpriza maine sa tina pasajul inchis.In alta ordine de idei EVITATI ZONA!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

In dimineata asta, coada de la semaforul de la Secuilor se intindea pe Nitu Vasile pana dupa Administratia Financiara Sector 4. Era un haos general. In continuare pasajul este inchis?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Robert24

E deschis pe benzile laterale. Dar s-a reschetat la intrare, toti incetinesc la 5km/h... Deci, dop!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Graba asta in ajun nu prea imi miroase a bine, chiar daca nu ma pricep... Presimt ca o sa o zbarceasca pe undeva.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Alex1234

Oricum nu au cum sa termine la suprafata pana pe 28. Vor termina insa aproape sigur pasajul subteran. Partea cu sinele de tramvai mai dureaza sigur 2-3 saptamani pana la inaugurare. Si mai sunt si PP-urile. Nu am mai auzit nimic despre ele....dar imi vine greu sa cred ca sunt la fel de avansate ca si pasajul...
Totusi , situatia este destul de buna...In August cred ca o sa fie curat...poate se apuca si de spatii verzi pana in Septembrie. Cred ca putem rasufla usurati....sfarsitul lucrarii este aproape. Cel mai mult as dori sa stiu cine este responsabil cu pierderea fondurilor europene...si sa mearga la inchisoare... :(

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Sper ca isi dau seama ca PP-urile care dau spre statii trebuie terminate inainte sa dea drumul la tramvai.

 


Go to page:  1  ... 320 321 322 323 324 325 326 327 328
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420551 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use