Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

4579 posts, 856759 views
 
Go to page:  1  ... 293 294 295 296 297 298 299  ... 328
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

ByOnu wrote:
Adica in pasajul rutier au pus marmura si alucobond, iar in pasajele pietonale ii trag un glet? Ca-n pasajul Latin? Cinste lor atunci, ce sa mai zici. Pasajele acestea daca nu vor fi curatate constant, supravegheate video si cu luminatul intretinut, va fi jale. Pentru pietoni nimic, intrari de hruba inguste, masinile sa aiba frumos totul. :roll:

In Romania masina face pe om, nu invers, iar pietonii sunt ultima grija a autoritatilor. Tu nu vezi ca abia asteapta sa mai taie un copac, si sa toarne beton in loc?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Ei na, parca masinile sunt dotate cu  inteligenta / suflet, nu sunt conduse tot de oameni !
Eu spun sa revenim la trasurile cu cai, sunt mai eco. Si evident bicle, dar nu de curse, de oraş.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

realistul wrote:
La ieșirea din pasaj spre Nițu , acolo unde erau cele două guri descoperite la canal, au apărut doua țevi albe pentru aerisire. Sunt curbate la capăt, așa cum sunt cele de la RADET. Gen gât de lebădă.

Confirm, le-am vazut si eu in seara asta.

andrei11, crezi sau nu crezi, dar in seara asta de la Iancului pana la Dedeman Giurgiului am prins un singur semafor, la Nitu Vasile - Brancoveanu (as fi trecut si de asta, daca nu ar fi fost clasica pisi blonda dezorientata in fata mea... :D )
Durata traseului: 14 minute !... :lol:
Condus legal !...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

De dimineață, pe o parte ma pufnit râsul pe alta mă apucat indignarea. La PP 1 Mega erau șapte veste sa astupe acea ,, groapa" și fata intrării în pietonal. Unul compacta nisipul, iar șase de uitau.in centrul intersecției era mișcare. La PP 4 cimitir, se vedea praf de la tăierea gresiei sau betonului.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Groapa PP1 Mega nu are legatura cu pasajul, s-a mai scris aici.
Este alta lucrare, a primariei...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Poate e alta lucrare, dar vezi ca te-ai exprimat gresit... Si pasajul este tot al primariei.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

Ce face o virgula la timpul ei ... fara ea , era cel mai corect

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Pe la ora 16 00 era o nacelă cu doi muncitori la partea superioară a acelui stâlp de la ieșire discutat anterior. Mai exact așezau ceva la acele cabluri aparente cred.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Au inceput montajul la scara rulanta la PP1, MOL.
Masina este de la SCHINDLER.
IMG_20170531_173214.jpg (454.86 KB; downloaded 1871 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Se lucra astăzi în șantier. În centrul intersecției, se turna beton.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Nu stiu eu despre ce pasaj tot vorbiti voi aici. :lol: Ar trebui penalizati astia pentru ca tin o lucrare de interes public atat de utila inchisa. Vorbesc despre Dristor, desigur!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Lucrau la cofrarea și turnarea betonului la, sa-i spun așa, marginea viitorului traseu al tramvaiului.

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului lucica

Ca un offtopic e adevarata teoria referitoare la o data ce se termina cu acest pasaj se muta la doua statii de aici in intersectia de la Vitan Barzesti pentru un nou pasaj deci nu vad de ce s-ar grabi cel putin cu refacerea liniei de tramvai din intersectie de la Sudului ? Multumesc.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

E adevarat si nu prea. Adica da, exista in plan un pasaj la Vitan Barzesti cu Oltenitei, insa nu imi fac iluzii ca se va face "ceva" prea curand. Si in plus, prioritatea nu este nici pasajul amintit, nici Oltenitei si nici captul de la Romprim (oricat de sumbru ar suna asta) - prioritatea este Inelul (lu' Peste). Care inel e Vacaresti - Oltenitei spre Brancoveanu.

 


Go to page:  1  ... 293 294 295 296 297 298 299  ... 328
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use