Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura pentru sport și agrement din București

 

Topic: Reconstrucția stadioanelor Steaua, Rapid, Arcul de Triumf, Dinamo

40 posts, 15415 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di andrei11

Da, știu, de acolo am aflat de stadionul Dinamo că nu va mai fi gata până-n 20-20. Îmi pare rău că nu mai dau de articol, părea unul serios.
De demolat e relativ ușor, să vedem dacă le iese cu construcția...Tot din acel articol am aflat că păstrează o parte din Tribuna I, cea care a fost construită ulterior.

Marti 28 August 2018, 10:49
Si-au luat gazon la CASEROLA! FABULOS! CADE GHENCEA! Azi incepe demolarea stadionului noptilor ISTORICE ale Stelei


https://www.sport.ro/liga-1/cade-ghence ... telei.html
Ăsta-i alt articol, nu e acela cu Dinamo.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di Utilizator anonim

Steaua ieri. Cum sa demolezi stadionul Steaua cu utilaje pe care scrie Rapid  :lol:  :lol:  :lol:

ghencea-2.JPG (240.64 KB; downloaded 5026 times)

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di Gabi23

Zilele acestea a început dezafectarea stadionului Giulești - Valentin Stănescu. După 80 de ani povestea Giuleștiului se încheie, făcând loc unei noi arene. S-a început demontarea scaunelor, structurii metalice a tribunelor, mobilierului și dotărilor interioare de la vestiare și tribuna oficială. Nocturna stadionului, pusă în funcțiune la începutul anilor 2000, din ce se pare, se va muta în cartierul Colentina, la stadionul echipei Daco-Getica București (fostă Juventus). Demolarea efectivă a ”potcoavei” este preconizată să înceapă în aproximativ 2 săptămâni.

În Ghencea demolarea și toate procedurile specifice s-au încheiat, se așteaptă emiterea autorizației de construire a noului stadion.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di Utilizator anonim

Oricum nu cred ca vor termina pana in 20-20  :roll:

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di subway guru

Nici eu...
Nu vor fi in stare sa finalizeze absolut nimic de nimic...doar gargara ieftina si balbaieli penibile.
:popa:

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di Gabi23

Gabi23 wrote:
Demolarea efectivă a ”potcoavei” este preconizată să înceapă în aproximativ 2 săptămâni.

A durat emiterea autorizației de demolare, astăzi buldozerele au început demolarea peluzei dinspre Opera Comică:

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-3/demola ... 61056.html

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di Puss in Boots

Oricum nu vor fi cu ele gata cand trebuie (si pt ce? baze de antrenament? avem de-alea) asa ca probabil cuiva o sa ii vina ideea "ia hai sa facem blocuri".

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di ByOnu

Da-mi voie sa nu cred asta. Mda, ok, garantat nu vor fi gata la timp, dar nu cred ca cineva s-ar putea gandi la schimbarea destinatiei.

Anyway. Un clip pe care il cautam de ceva timp de la inaugurarea Giulestiului. Sa nu uitam ce a fost initial. :cry:

https://www.dailymotion.com/video/x5pw1e9

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di Puss in Boots

Iti dau voie sigur, e doar parerea mea. "Cineva" sigur s-ar gandi daca nu se gandeste deja (e plina tara asta de "sfinti"). Da, e posibil sa nu se schimbe destinatia. La fel cum e posibil si sa se schimbe (nu la toate, evident....poate in Ghencea). In Romania asta e totul posibil, credeam ca te-ai prins pana acum. Oricum, vreo 5 ani tot le ia sa construiasca. Urmarim cu interes.

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di BIGRED1984

Foarte interesant filmul.
(fara sa intru prea mult in politica) Sa observam prestanta oficialilor, (e adevarat predominant militari), imbracamintea lor dar si a spectatorilor.
Nu stiu de ce dar mereu consider ca Romania din anii dintre razboaie a fost poate cea mai buna versiune a ei.
Apoi a venit razboiul, comunismul ... si s-a ales praful.

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di TibiV

Stadionul Steaua, 28 iunie 2019.


 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di andrei11

Azi data de mai sus la o oră și pe un timp tocmai bun de lucru la Stadionul Rapid era liniște și pace...Șantierul este părăsit ?

 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di TibiV

Stadionul Steaua, 25 octombrie




Stadionul Rapid, 28 octombrie


 


Re: Reconstrucția stadioanelor Steaua-Rapid-ArculdeTriumf-Di 1689

Am vazut stadiul la care se aflau stadioanele din Moscova pentru Cupa Mondiala la vremea asta in 2017. Erau intr-un stadiu mult mai avansat, cu o mobilizare de forte impresionanta si - cu toate astea - au reusit sa le termine “la mustata”.

Sa vedem cum se va incheia la noi...

 


Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura pentru sport și agrement din București  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use