Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 5

342 posts, 143577 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 25
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 5 TibiV

Bd. Unirii, intre Piata Unirii si Piata Constitutiei



Aveau si sute de sticle pe care scria "Detartrant"...


 



Re: Sectorul 5 Adrian Rosca

Nu mai postati dezinformari, va da Duamna in judecata cat ai clipi  :lol:

 


Re: Sectorul 5 TibiV

Coltul PMB, vedere spre Str.ing.Radu Elie



O fi "Teorema impartirii cu rest" si le-a dat "cu virgula" ?


 


Re: Sectorul 5 Puss in Boots

Dar acolo pare ca s-a lasat tot trotuarul ala ....

 


Re: Sectorul 5 TibiV

Lucrari si pe Bd.Unirii, intre Piata Constitutiei si Piata Unirii
Luxten lucra la iluminare











In dreptul nacelei Luxten este si alta lucrare, undeva pe trotuar







Si un alt santier (sau tot ala?...) spre Piata Unirii








Pozele sunt de ieri, 27 martie

 


Re: Sectorul 5 andrei11

Sfârșit de capitol. În Cotroceni !
7-7-2018 3-48-09 PM.jpg (193.55 KB; downloaded 6394 times)
7-7-2018 3-48-34 PM.jpg (159.48 KB; downloaded 6398 times)

 


Re: Sectorul 5 andrei11

Și are ușa deschisă  :!:
Cred că e un magazin sub acoperire, una-i firma și altceva e înăuntru !
Calea Plevnei, ultimul bastion al sectorului 5.
Un metru mai în dreapta începe Sectorul 1.
S 5.jpg (183.27 KB; downloaded 6288 times)

 


Re: Sectorul 5 misterr

Ce istorie... Înainte de 1989, pe lîngă că se reparau casetofoane, video-uri, televizoare etc., acolo se înregistra pe casete audio muzică adusă de afară (era un mic studio de copiere) cu 1leu/minut. Dl. Oancea era Mare Șef! Veneam de la liceu (Sf. Sava) și mă lăsa să stau în studio cît îmi înregistra casetele...

 


Re: Sectorul 5 TibiV

Daca aveai o C-60 dadeai ceva bani... ;)

 


Re: Sectorul 5 misterr

Mătușă-mea era ghid ONT și mergea mereu în Vest (Germania, Italia, Austria etc.) și îmi aducea casete AGFA, BASF etc.. Lucram doar cu casete de 90 min... Pe fiecare față (45 min) înregistram cîte un album. Deci dădeam cîte 100 lei la dl. Oancea. Așa se duceau economiile mele...

 


Re: Sectorul 5 abc_XC

Primarul Daniel Florea anunţă că Primăria Sectorului 5 a semnat un contract de salubrizare şi deszăpezire cu firma Rosal, acesta fiind valabil pentru toate străzile din cadrul unităţii administrativ-teritoriale.
'Astăzi am semnat primul contract de salubrizare din istoria Sectorului 5. Este un contract încheiat pe 100% dintre străzi cu firma Rosal. Până acum a existat un contract încheiat de Primăria Generală cu firma Romprest pe 70% dintre străzile din sector. De aceea a fost necesar să suplimentăm cu utilaje şi oameni de la societăţile aparţinând Primăriei Sectorului 5 şi cu toate acestea am fost la fel de nemulţumit ca şi dumneavoastră de modul în care s-a făcut curăţenia şi deszăpezirea pe raza sectorului', a anunţat primarul Sectorului 5, într-o înregistrare video pe contul său de Facebook.

Sursa: https://www.dcnews.ro/daniel-florea-sectorul-5-contract-cu-rosal-pentru-salubrizare_609100.html

 


Re: Sectorul 5 TibiV

Teren din domeniul public

Ministerul Transporturilor a făcut precizări şi referitor la solicitarea Primăriei Sectorului 5 privind trecerea unui teren din domeniul public al statului, aflat în administrarea Ministerului Transporturilor şi concesiunea CFR SA, în domeniul public al municipiului Bucureşti şi administrarea Consiliului Local al Sectorului 5.

”În cadrul discuţiilor din 30.08.2018, la care au participat atât ministrul Transporturilor, cât şi Primarul General al Capitalei, reprezentanţii Primăriei Municipiului Bucureşti au susţinut că este obligatoriu ca terenul să fie transferat Primăriei Generale în mod exclusiv, deşi la acea dată nu exista nicio solicitare oficială în acest sens. Ulterior, pe 3 septembrie, PMB a transmis la Ministerul Transporturilor o informare că a solicitat Guvernului să emită o Hotărâre de Guvern pentru transferul terenului”, se arată în comunicat.

https://stirileprotv.ro/stiri/social/ministerul-transpoturilor-ii-raspunde-gabrielei-firea-privind-transferul-centurii-capitalei-la-pmb.html

 


Re: Sectorul 5 Costin

Presupun ca e vorba de fosta linie CF Militari - Progresul, tronsonul de langa Sos. Progresului si in continuarea acesteia...

Bine ca se transfera, dar or sa aiba niste surprize pe traseu (cosmelii cu materiale de constructii, intrarea intr-un complex comercial - bretele, semafoare etc) despre care chiar ma intreb ce statut juridic au...

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 25
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422056 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use