Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 2

464 posts, 162002 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 34
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Mini salina  :o  pentru cei mici :
10.png (1.14 MB; downloaded 3512 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 133 313

Ugly a.f.












Ugly aswell...










 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 133 313

O mare de stuf.



Si sute peste sute de lisitze.















O fata mai putin cunoscuta a Pantelimonului, care n-ar fi chiar asa nasol daca si blocurile astea erau mai putin meschine d.p.d.v. al suprafetelor utile de locuit.


 


Re: Sectorul 2 andrei11

Acelea nu sunt blocuri de locuit. Acelea la origini au fost "garsoniere" ( pentru 2 - 3 persoane )  pentru clasa muncitoare de la << Granitul >> << Ţesătoria Română >>, clasa muncitoare aflata in tranzit până ce primea un apartament ca lumea, evident dupa ce se insura, facea si un copil, blablabla. Ca li s-a schimbat destinatia initiala, asta e cu totul altceva.
Vezi ca prin Balta Alba in apropierea zonei industriale << Şulea >> / << 23 August >> mai gasesti fix aceleasi blocuri, inclusiv in varianta P + 4.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 2 133 313

Locatarii cu siguranta stau si acum in chirie, doar ca sunt trecuti bine de varsta de facut copii.  :twisted:

 


Re: Sectorul 2 zapacitu

Are cineva idee de ce de multa vreme, iluminatul de la pasajul Doamna Ghica (partea spre Delfinu) este nefunctional? Exista o institutie anume catre care trebuie inaintata o sesizare/solicitare de remediere?

 


Re: Sectorul 2 Costin

PMB...

 


Re: Sectorul 2 ByOnu

LUXTEN

 


Re: Sectorul 2 andrei11

Poate sa-mi spuna cineva la ce folosesc cele 2 << anomalii >> de la 2 scari de acces in bloc ? Blocul e cel << de colt >> Pantelimon / Chisinau.
1.png (2.03 MB; downloaded 4393 times)
2.png (2.07 MB; downloaded 4424 times)
4.png (1018.78 KB; downloaded 4413 times)
Si un detaliu :
3.png (1.22 MB; downloaded 4395 times)

 


Re: Sectorul 2 zapacitu

Uat da facu meu de face acolo cubu ala1?!!?


Scuzati expresia, dar sunt putin... speriat si bulversat. E cam suprarealist cubul acela.

 


Re: Sectorul 2 andrei11

Precum vedeti, sunt doua cuburi, respectiv la 2 scari alaturate. Eu spun ca sunt << uscatorii >>.   Cine-i mai vechi pe aici pe forum cunoaste ca unele blocuri erau prevazute cu << uscatorii >> pentru rufe.  :shock:  Suna curios, dar asta era realitatea, spalai rufele in casa in cada / la masina de spalat si puteai sa le usuci la << uscatorie >>  :D
Cautati pe Google, sunt destule articole despre << uscatorii >>.

 


Re: Sectorul 2 zapacitu

Am uscatorie la etajul 10 langa casa liftului. Altii au deasupra intrarii la etajul 4. Aia din poza NU e o uscatorie. Uita-te cum iese in exteriorul blocului! Pe mine asta ma socheaza.

 


Re: Sectorul 2 TibiV

Eu am uscatorie la... demisol ! :D

Dar cubul ala are si o ferastruica, si la ferastruica e cineva...
Clar este un spatiu folosit...
De cine ?!?!...

 


Re: Sectorul 2 rosetti61

Ce se vede acolo sunt lifturile de marfa pentru spatiile comerciale de la mezanin.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420787 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use