Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 657146 views
 
Go to page:  1  ... 167 168 169 170 171 172 173  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 MikeT

Cu ajutorul politiei locale, Baluta a eliberat carosabilul de dupa garajul de filaj al politiei spre Oltenitei, pe Brancoveanu. A ramas o singura masina, nefolosita de mult timp. Probabil va disparea si aceea, ori ridicata de primarie, ori luata de proprietar. Sa vedem efectul asupra intersectiei respective. Pana acum efectul este ca a reusit sa enerveze mai multi navetisti care lasau masinile acolo in drumul spre serviciu.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Au parcarea aia de la Gradina de Sud. Merg probabil 100 m in plus pana la gura de metrou. N-am calculat. Ma gandesc ca la Alunis e plin.

 


Re: Sectorul 4 survola

Loganul acela pare abandonat acolo :)

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Puss in Boots wrote:
Au parcarea aia de la Gradina de Sud. Merg probabil 100 m in plus pana la gura de metrou. N-am calculat. Ma gandesc ca la Alunis e plin.

E mai mare distanta de la parcarea aia pana la metrou. In plus, si aia e cam plina. Ar fi fost bine sa o fi facut cu etaj, ca sa fie cu adevarat de impact. Evident ca si la Alunis e plin, ca e gratis.
Loganul ala nu pare chiar abandonat. Cineva tot lua pv de constatare de pe el saptamanile astea. :)

 


Re: Sectorul 4 Costin

Ideal navetistii nu au ce cauta cu masina atat de central. Dar asta e situatia ideala, in care parcarea (dintr-o zona marginasa) asigura si un bilet de timp valabil la STB si metrou :roll:

 


Re: Sectorul 4 1689

Cred ca in zona parcheaza mai mult cei din Berceni (blocurile dintre Metalurgiei si Brincoveanu, plus noul "cartier" dinspre Metro). Legaturile de la metrou spre zona sint destul de rare seara plus ca trebuie sa mergi pe jos destul de mult printre blocuri pina la autobuz. Structura stradala e foarte ciudata cu acel U pe care il face Strada Covasna.
Cind s-a costruit - initial - zona aceea din Berceni s-a vrut aerisita si cu multa verdeata, cu blocuri de 4 etaje (daca nu ma insel multe erau "proprietate personala") insa ulterior s-au indesit blocurile extrem de mult.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Si azi dimineata erau masini parcate pe banda respectiva, pana la Loganul abandonat.
Dar iata cum o autospeciala a ADP blocheaza virajul la dreapta, stationand (ca dureaza mai mult de 5 minute) fix in dreptul containerelor de colectare selectiva:

Pe asta nu il mai vede nimeni, nici politia locala, nici altcineva.

Culmea e ca in tot sectorul containerele sunt amplasate exact in zona cu oprirea interzisa.

Iata poze cu cladirea care se construieste in incinta unde va functiona incineratorul de deseuri, pentru care primarul spusese ca va face referendum in septembrie 2019:

 


Re: Sectorul 4 cris_m

Stimati colegi, mesajele despre biciclete au ajuns la topicul special destinat acestora. Continuati acolo discutiile generale despre legislatie, piste vs carosabil si alte probleme legate de biciclete. Multumesc!

 


Re: Sectorul 4 adila

MikeT wrote:
Culmea e ca in tot sectorul containerele sunt amplasate exact in zona cu oprirea interzisa.

Nu e culmea, eu zic ca se incadreaza foarte bine in haosul general. Cam atat se poate la noi.

 


Re: Sectorul 4 1689

Oprirea interzisa e o masura oarecum extrema (ce se intimpla daca vin cu masina plina de materiale reciclabile ?), dar categoric contanierele ar trebui plasate in zone cu stationare restrictionata.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Macar de le-ar goli noaptea, cand traficul e minim. Dar ei vin dimineata, la ora de varf. Inclusiv azi era masina acolo si soferul manipula echipamentele.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Conform spuselor lui Baluta de saptamama viitoare incepe modernizarea si asfaltarea strazilor de pamant din sector, deocamdata: Dealul Babii, Dealul Alunis si Postalionului. Desi nu a mentionat, sper sa fie inclusa si strada Dealul Cucului.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Utilitati sunt trase in zona? Ca mult timp asta era scuza pentru neasfaltare: nu sunt utilitati, intai sa traga PMB apa si canal, apoi venim cu asfaltarea.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Din cate stiu eu sunt utilitatile trase pe Postalionului, Dealul Babii si Dealul Alunis. Nu stiu daca si pe Dealul Cucului.

 


Go to page:  1  ... 167 168 169 170 171 172 173  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use