Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 669284 views
 
Go to page:  1  ... 138 139 140 141 142 143 144  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Completare: trotuarul de pe partea cu spitalul, depoul etc de pe Racovita a fost sapat si cred ca va fi asfaltat complet. Acolo erau daca imi aduc bine aminte niste spatii verzi langa gard si langa carosabil. Trotuarul era o fasie pe mijloc. Probabil parcari.
Vizavi tot pe Racovita se continua asfaltarea a orice ba chiar am observat acele dungi de ciment pe care sa vina celebrele de-acum blocuri de marmura sau granit sau ce naiba sunt, trademark S4.
Best for last: la Aparatori mai era o oaza de verdeata langa gura de metrou. Niste boschetei, alei, bancute. E pa si pusi demult. Cred ca mai au de pus asfaltul si gata parcarea. Bravo dom Labuta, nu ti-a scapat niciun spatiu verde de la Aparatori.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Ar trebui făcut ceva in toată zona Piata Sudului. Peste tot sunt pietoni care traversează printre mașini, deși există pasaje pietonale. Te trezești cu ei in fața mașinii. Sunt persoane iresponsabile cu copii de mana, bătrâni care țâșnesc de pe refugiul de tramvai.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Nu prea ai cum si ce sa faci. Poate doar daca atunci cand vor instala gardurile vor pune o extensie care sa acopere gaura care ramane mereu intre capatul refugiului si unde incep gardurile.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Mentalitatea este de vina și poliția care nu-și face treaba. Au făcut statie de taxi și acolo parchează alții...Taxiurile sunt in fața la Sun Plaza.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Plaza are un singur z.  ;) Piazza are doi dar inseamna altceva.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Astazi la ora 13...







O masina de politie locala care bloca accesul pe banda 2


 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

E bine ca se monteaza asa ceva. Borduricile alea erau extrem de periculoase in caz de vreun derapaj. S-a vazut si pe DN1. Nu zic ca opresc accidentele dar le limiteaza urmarile intrucatva. Urmeaza placutele mici si rotunde cu S4  8-)

 


Re: Sectorul 4 shoppy

Gardul acesta nu are nici o legatura cu tinerea masinilor pe sensul lor in caz de pierdut controlul, trec masinile foarte usor prin el, trebuiau sa puna NJ sau glisiera w daca la asta se gandeau.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Eu nu i-am laudat, doar v-am aratat de fac...
Orice duba de 3,5 t este evident ca va scoate din prezoane garduletul ala.
Despre camioane nici nu mai vorbesc....

Eu am sperat pana astazi ca vor pune acolo NJ....

 


Re: Sectorul 4 razvan_3asy

In intersectia de la aparatori au schimbat bordurile montate initial cu unele colorate sau mi se pare, ma refer la scuarul recent facut.

 


Re: Sectorul 4 aztec

Astea sunt demolabile si de un Trabant....nu zic de un Matiz mai hotarat.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

shoppy wrote:
Gardul acesta nu are nici o legatura cu tinerea masinilor pe sensul lor in caz de pierdut controlul, trec masinile foarte usor prin el, trebuiau sa puna NJ sau glisiera w daca la asta se gandeau.


Corect. Inteleg ca le pun unde e risc de traversare aiurea din partea pietonilor, dar aici sunt inutile. Parapetele NJ erau ceva util. Dar cand face primaria sectorului 4 ceva, evident ca iese o prostie.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

razvan_3asy wrote:
In intersectia de la aparatori au schimbat bordurile montate initial cu unele colorate sau mi se pare, ma refer la scuarul recent facut.

Da.
TibiV wrote:



Intram pe Iriceanu...



 


Re: Sectorul 4 URANUS

Pe pagina de fb a primarului labutian se anunta ca au inceput ororile, pardon lucrarile si pe Sos. Giurgiului.

 


Go to page:  1  ... 138 139 140 141 142 143 144  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use