Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 670319 views
 
Go to page:  1  ... 95 96 97 98 99 100 101  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 TibiV

Incendii, ISU...
Baluta incepe sa miroasa "a Piedone"...

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pana nu se intampla un necaz, nu pateste nimic.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Labuta e peste Piedone. Nu-mi aduc aminte asa o avalansa de borduri, pavelari si nenorociri ca in epoca Piedone. Plus ca noile parcari in spic sunt creatia lui Labuta. Omul isi pune deoparte bani pentru zile negre.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Se schimbă și stâlpii in giratoriul cu fântâna de la Nițu Vasile.
Console pentru stâlpii de iluminat.
IMG_20180608_080402.jpg (1.78 MB; downloaded 1829 times)

 


Re: Sectorul 4 realistul

Zona cimitirul Eroilor Revoluției- Cimitirul Bellu.
Granitul este recuperat, și așezat pe paleți.
IMG_20180607_161918.jpg (1.91 MB; downloaded 1821 times)
IMG_20180607_161853.jpg (1.55 MB; downloaded 1822 times)

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Puss in Boots wrote:
Labuta e peste Piedone. Nu-mi aduc aminte asa o avalansa de borduri, pavelari si nenorociri ca in epoca Piedone. Plus ca noile parcari in spic sunt creatia lui Labuta. Omul isi pune deoparte bani pentru zile negre.

Cred ca ai vrut sa spui Labuta.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

realistul wrote:
Se schimbă și stâlpii in giratoriul cu fântâna de la Nițu Vasile.

Cred ca vom avea stalpi noi, nu ii schimba pe cei vechi. Cei vechi nu sunt legati si la reteaua RATB? Ar trebui sa fie o actiune comuna RATB - PS4, dar nu cred ca se intampla asa ceva.

 


Re: Sectorul 4 1689

TibiV wrote:




Eu gasesc robinet cu bila FI-FI 1/2" cu 12-14 lei...


O jardiniera costa 5000 EUR ?! O banca 2000++ ?!?!
Chiar nu sesizeaza nimeni astea ?

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Cine sa sesizeze? Parte din aia 5k se duc la "cei care ar trebui sa sesizeze".

 


Re: Sectorul 4 adila

Puss in Boots wrote:
Zic sa puna din banii aia sa ia neaparat si bolarzi, sa nu pice masinile de pe trotuar ca oricum de impiedicat sa urce nu le iese.

Ai sa te miri, dar s-au montat deja bolarzi retractabili in fata intrarii la metrou Brancoveanu. O sa pun o poza azi pe care am facut-o de cateva zile bune.
Cineva spunea nu demult ca nu crede in proiectul de bike sharing in Bucuresti, dar stau si va intreb voi credeti in vreun proiect care ar putea avea succes la noi? Bolarzii de exemplu, inca o investitie care nu va functiona, exact ca si parcarile.
De ce nu functioneaza nimic la noi: deoarece, asa cum spuneti si voi, autoritatile nu-si fac treaba. Va dau mai multe exemple de zone unde desi avem parcari amenajate, autoritatile nu dispun nici o masura impotriva celor care parcheaza aiurea.



 


Re: Sectorul 4 MikeT

A se remarca faptul ca au amplasat stalpisori (aka borduri puse pe verticala) spargand asfaltul turnat cu putin timp inainte. Nu le-ar fi dat prin cap sa puna stalpisorii inainte de asfalt, este ceva de neimaginat, cum sa se gandeasca la asa ceva? :lol:

 


Re: Sectorul 4 realistul

Pai la capacele de canal cum procedează? Deși zic eu se știe cota, tot se sparge pentru a fi ridicate.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

M-am gandit ca macar aici vor proceda cum trebuie.
Apropo de capacele de canal, am scris mai sus ca pe Brancoveanu nu au umblat la ele si sunt exact ca inainte de asfaltare: sub cota strazii. Dar absolut niciunul nu a fost ridicat. E prea greu. :(

 


Re: Sectorul 4 Daddy

Puss in Boots wrote:
In poza Realistului cu Obregia se vede ce bune sunt bomboanele alea puse ca sa nu intre masinile, e una tuflita fix acolo :) gotta' love it.

Cu "bomboanele" s-a continuat pana spre Turnu Magurele si ghici ce? Distanta dintre ele este suficient de mare si oricum pot fi impinse.. asa ca mai avem una parcata si in "insula" de la trecerea de la Aliorului. Daca vrei si ai tupeu se poate. Cum spuneam si in alta parte, frectie la picior de lemn.

 


Go to page:  1  ... 95 96 97 98 99 100 101  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420657 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use