Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 670435 views
 
Go to page:  1  ... 55 56 57 58 59 60 61  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 TibiV

Asta cu paza din scoli este perfect adevarata.
Sursa este director de scoala in S4, si treaba asta s-a intamplat de vreo doua luni.
Bine, o sa ziceti, era vacanta...
Da 'ce, credeti ca hotii se vor jena sa fure din scoli in timpul vacantei ?!...

 


Re: Sectorul 4 neb1

http://sectorul4live.ro/incep-lucrarile-la-noile-parcari-in-spic-de-pe-bulevardul-tineretului/?utm_campaign=sectorul4live&utm_medium=parcari&utm_source=facebook

De saptamana viitoare incep lucrarile la noile parcari in spic de pe Bulevardul Tineretului, in aceste zile Primaria si constructorul punand la punct ultimele detalii legate de santier. Anuntul este facut chiar de catre primarul Sectorului 4, Daniel Baluta, pe contul sau de Facebook.
„Saptamana viitoare incepem amenajarea locurilor de parcare in zona Tineretului. Astazi (n.r. – ieri, 14 septembrie), alaturi de constructori, am stabilit ultimele detalii inainte de a demara efectiv lucrarile la noile parcari in spic”, scrie pe Facebook edilul de la sectorul 4, care recunoaste in acealsi mesaj si ca noul santier nu va fi deloc un motiv de bucurie pentru trecatorii prin zona Tineretului, dar considera proiectul unul ”absolut necesar”.

”Este clar ca pentru cei care vor tranzita zona, santierul va crea disconfort. Discutam insa despre lucrari absolut necesare celor care locuiesc intr-unul dintre cele mai aglomerate cartiere din Bucuresti.”, mai spune primarul.



Sa inteleg ca asta ar fi ''bulevardul'' nr 4 ? Sa inceapa balciul,zic !  :x

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Iata ce se se intampla de dimineata la Eroii Revolutiei...



... cei doi sunt diferiti, nu este aceeasi persoana in doua locuri.




Si pe Serban Voda, dupa Cutitul de Argint...






 


Re: Sectorul 4 abc_XC

Pe Bd. Brancoveanu cred ca lucrarile sunt abia la inceput. Am observat ca pe toata lungimea bulevardului, pe banda 1 s-au realizat niste marcaje cu vopsea colorata, sunt niste distante scrise, in dreptul fiecarei strazi laterale sau treceri de pietoni. In zona cuprinsa intre Soseaua Oltenitei si strada Secuilor au inceput deja lucrarile pe banda 1, cred ca amenajeaza parcari.

 


Re: Sectorul 4 Daddy

Acele marcaje colorate (in verde) au aparut si pe Obregia pe prima banda. Parca era vorba de parcare in spic, insa s-au apucat sa refaca si trotuarele asa cum se poate vedea aici (executant Straco). Macar daca ar reface si carosabilul care e intr-o stare deplorabila dar acolo e terenul PMB. Nu exista o transparenta in acest sens, nu se stie ce fac si cum va arata pana la urma si aici si pe Brancoveanu.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

In seara asta erau intalate toate "mega-ghivecele" pana la Luica.
Ah, si gazonul ajunsese deja pana aici:



La ora 21 era o cisterna si cineva stropea cu furtunul gazonul proaspat instalat...

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Asta e penibil, nu au insamantat locul, au pus role de gazon. Sa fie verde repede.
Pe Obregia lucrau intens ieri dupa-amiaza. Spargeau trotuarul. Cred ca fac parcari in spic, muscand din trotuarele existente si lasand copacii.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Nicaieri nu au insamantat din cata gazonarie am vazut. Peste tot sunt role.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

In seara asta faceau probe la fantanile arteziene de pe Brancoveanu. In mega-ghivece exista leduri care lumineaza salcamii.

 


Re: Sectorul 4 misterr

Dacă n-ați văzut conopida uriașă, n-ați văzut nimic! Ba nu, parcă e broccoli... Sau varză de Bruxelles? M-am învîrtit de două ori în jurul ei și tot nu-mi dau seama ce e!

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Se sparge trotuarul si pe Bd. C-tin Brancoveanu, pe partea dreapta cum mergi spre Luica, in dreptul primului bloc fara magazine la parter. Tot asa, cred ca vor face parcare in spic si vor reconfigura trotuarul.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Ca apoi desteptii sa parcheze/stationeze la dublu si sa obtinem un rahat per total. Deci doua din cele trei bulevarde sunt Brancoveanu si Tineretului. Ultimul loc cred ca e pentru Berceni unde sunt foarte curios ce o sa faca pe tronsonul Sudului-Aparatori. Desi nici dincolo nu o sa fie usor, mai "challenging" e prima bucata (mai ales pt ca, in opinia mea, n-au unde si ce largi).

@Mike, n-ai trecut cumva si in zona Alunisului nu? Sunt curios totusi ce se lucreaza acolo, daca e ce credem noi (parcare) sau altceva totusi...

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Nu am trecut, am venit dinspre Big si am favut stanga repede. Vezi ca si pe Obregia se face acelasi lucru. Deci cele 3 bulevarde sunt Obregia, Brancoveanu si Berceni. Se lucreaza si pe Tineretului?

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Ieri pe Obregia










 


Go to page:  1  ... 55 56 57 58 59 60 61  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420665 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use