Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3195 posts, 679952 views
 
Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 229
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 MikeT

Nici bordurile alea nu aveau nimic in neregula. Chiar aratau foarte bine.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Borduri in tabla, ligheane inutile... La educație nimic. Nu tu corn și lapte, nu tu burse sau burse mult diminuate ca și cuantum. Pai voi nu vedeți ce oameni sunt la conducere?  Cum sa încurajeze educația. Cand  i s-a spus că e plin de șobolani a dat-o în bărci. Și așa este de fapt. Umbla șobolanii peste tot. Nu interesează pe nimeni. Ia uite ce am eu aici și ce scrie pe baner.  O fi acolo la fântâna cântăreața unde au pus betoanele alea?...
IMG_20170726_191320.jpg (1.38 MB; downloaded 2113 times)

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Tiroliana, da, asta ne mai lipsea... :(

PS
Sectorul 4 este ca familia lui Bula.

La scoala profesoara ii intreaba pe copii ce le mai lipseste pe acasa...
Unul zice un TV 4K, altul o masina 4x4 pentru pescuit, altul o dechidere cu yelecomanda la garaj...
Bula e singurul care zice... NIMIC ?

Profa: Bula, chiar nu va lipseste nimic in casa ?!
Bula: Nu doamna, nu ne lipseste nimic...
Profa: Bula, de unde stii tu ca nu va lipseste nimic ?
Bula: Asa a spus tata aseara...
Profa: Cum, taica-tu ti-a spus tie ca nu va mai lipseste nimic ?
Buila: Nu mie, lu' sor'mea. Cand sora mea i-a spus tatei ca a ramas insarcinata, tata a zis "Asta ne mai lipsea !"....
(asta si o tiroliana...)

 


Re: Sectorul 4 neb1

:lol:  :lol:

 


Re: Sectorul 4 1.cremsnit

Tiroliana aia abominabila a aparut in panta care separa Oraselul Copiiilor de Parcul Lumea Copiiilor, unde acum sunt "cascada", foisoarele si treptele si unde, in lateral, se afla terenuri de baschet/boscheti expropriati.

E comic de privit traseul care trece prin crengile platanilor. E de urmarit daca nu cumva acest posibil viitor cercetat penal - Baluta - are de gand sa dea mana libera celor de la ADPP4 sa "toaleteze" in stilul caracteristic arborii pentru a permite functionarea in siguranta a porcariei.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Și cu 65km/ h :)). Pai e in oraș. Alo radarul!

 


Re: Sectorul 4 punmeister

Ba daca doriti il chemam pe Garcea acum  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Sectorul 4 adila

Nu stiu de ce da nu cred ca-si termina nici "Manutza" asta mandatul in liniste.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

"Fantano-borduriada" de pe Brancoveanu



Bordurile noi se vad limpede...



... dar au terminat de placat cu granit toate "artezienele, desi dimineata inca lucrau la ele...
Placile de granit seamana tare mult cu cele de la pasajul Piata Sudului... Simpla coincindenta ?...



Bordurile noi au ajuns aici...



Aici doar "arteziana placata".
Obervati culoarea in interiorul artezienei....



Intrebare intrebatoare: de ce le-au vopsit initial cu albastru pe interior ?... (la gasiti pe o pagina in urma, se vede clar ca erau albastre in interior....)
Oare  adezivul pentru placi face priza mai bine pe vopsea albastra?...  :roll:


 


Re: Sectorul 4 1.cremsnit

Fantanile de la intrarea Sincai a Parcului Tineretului sunt vopsite albastru ultramarin pe interior, asadar nu m-ar surprinde ca, desi nu vorbim de aceeasi administratie, Mr. Băluț' sa sugereze utilizarea aceleasi superbe biujterii cromatice si pe Brancoveanu. Totul, fireste, daca nu cumva albastrul acela avea alte utilitati decat cele "estetice", desi...

 


Re: Sectorul 4 Florinds

@Tibi, au fost vopsite in albastru pe sub gresie ca sa se consume cat mai multa vopsea, ca sa se fie cat mai multi bani publici consumati, un contract cat mai mare, prietenii stiu de ce!

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Poate s-au razgandit?  :lol:

 


Re: Sectorul 4 WT_fan06

Florinds wrote:
@Tibi, au fost vopsite in albastru pe sub gresie ca sa se consume cat mai multa vopsea, ca sa se fie cat mai multi bani publici consumati, un contract cat mai mare, prietenii stiu de ce!

Asta, si ca sa bucure lumea de albastrul vopselei, daca de albastrul apei nu (ca o sa fie defecta fantana, evident)  :twisted:

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Problema e ca albastrul ala e acoperit de gresie acum.  :lol:

 


Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 229
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421827 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use