Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3187 posts, 654129 views
 
Go to page:  1  ... 132 133 134 135 136 137 138  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 subway guru

Pai asta e modelul, plombe si ghiveci de mazare...

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Se puteau planta copaci si dupa ingustare. Se gasea o specie care sa nu deranjeze prin coronament traficul auto. Dar nu ieseau bani cum s-au facut de catre unii pt ghivece, copacei stil matura (cum arata acum) si pietricele cubice pt postamentul ghiveciului. Sa zicem ca se punea gazon si avand copaci.
Fasia noua pare a fi la fel de lata ca pe restul bulevardului. Dar am trecut foarte repede si nu am stat sa observ. Vedem in curand. Dragut e ca nu s-au gandit sa il faca de la inceput, au asfaltat tot ca acum sa taie si sa faca poteca.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Exact asta ma uimeste: in loc sa ingusteze vechiul scuar si sa faca economie de fonduri, au muncit si mai muncesc aiurea pe banii nostri.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Mama ce scandal la Sudului pentru blocarea accesului spre BIG de la metrou. Sunt filmulete pe Facebook. https://www.facebook.com/10000711655620 ... 192456644/ daca se vede bine, daca nu, e buluceala, oamenii de la BIG sunt nemultumiti.

PS. Mi-a placut aia cu Sectorul Balos zisa de cineva prin alt thread. Buna :)

PS2. dragut e ca o babeta se plange ca nici la benzinarie nu mai putem intra. Ii aduc aminte stimatei ca la benzinarie nu se putea intra nici inainte, decat pe naspa, pe contrasens. Nu e decat o semi-reintoarcere la "normal" fasia aia. Doar ca am retinerile mele in legatura cu raza de intoarcere a unei masini mai dodoloate :D

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Intervenție moderator :
Problemele gramaticale derivate de la  neamuri ( frați, surori, unchi, etc ) au fost mutate la gramatică[/color:35h5sutd]  ;)

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Puss in Boots wrote:
Mama ce scandal la Sudului pentru blocarea accesului spre BIG de la metrou. Sunt filmulete pe Facebook. https://www.facebook.com/10000711655620 ... 192456644/ daca se vede bine, daca nu, e buluceala, oamenii de la BIG sunt nemultumiti.

Pare ca oamenii aia au dreptate. Bine, excludem baba cu pretentia de acces interzis in OMV.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Oricum e o mizerie pentru toata lumea. Nu poti sa faci santier si sa inchizi de tot accesul. Zicea cineva acolo ca ar fi fost un podet si l-au luat. Eu am trecut pe acolo
sambata cand inca se putea ocoli pe langa taraba aia de fructe, apoi au extins sapatura si adio. Baba cred ca a uitat cum era inainte. Asta in caz ca o banuim de corectitudine :) In orice caz mi-ar fi placut sa fiu acolo sa o intreb.
Nici nu stiu pentru ce se sapa. Ca sa dea de apa?  :lol: O lucrare de genul ala daca chiar are o justificare, pe langa ca trebuia mentinut accesul pietonal, trebuia rezolvata in 2-3 zile. Indiferent ce ar fi fost. Sau macar semnalat acolo cu un panou ce se face si de ce. Sunt o gramada de oameni care merg pe-acolo, e calea de acces no.1 spre metrou.

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Azi dimineata nu era nici un podet dar astupasera santul cu pamant. Din fericire e frig afara si totul e inghetat tun poti merge merge pe el fara sa te umpli de noroi.
Problema in zona e ca majoritatea trotuarelor spre statia de metrou sunt inchise si de dinainte de Craciun au inchis inclusiv segmentul cu parcarea in spic de pe sos Berceni. Ca pieton care are ca destinatie blocurile de pe Berceni fie te inghesui pe trotuarul de la cimitir fie faci echilibristica pe bordura dintre gardul santierului si carosabil.

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

O discutie intre Directorul BIG Berceni, o parte din vanzatori si Antonio Andruseac (consilier local S4) pe tema lucrarilor din zona. Din ce inteleg trebuie facuta o deviere a unei retele de termoficare si provizoriu montata o centrala termica pe durata lucrarilor.
Filmarea e aici: FB USR Sector 4

Intr-un comentariu la filmare cineva a postat o poza si se pare ca au blocat din nou aleea.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Pare ca zicea bine farmacista, "sicane".

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Imi place foarte mult indemnul consilierului catre oameni de a participa la sedintele de consiliu local. Se potriveste foarte bine cu discutia de pe topicul de iluminat public, cetatenii trebuie sa isi ceara drepturile.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Sunt transmise in online? Ca si asta e o chestie. Online le vede mai multa lume decat cei care pot/vor sa participe.

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Deocamdata nu reusesc sa gasesc nici o informatie in sensul asta pe site-ul primariei, sunt tentat sa cred ca nu. Stiu ca la alte sectoare se publica macar inregistrarile la un interval de timp dupa sedinta iar la primaria generala unii consilieri generali (PNL si USR) pun live pe facebook toata sedinta.
O sa incerc sa fac o centralizare cu situatia de la fiecare consiliu local.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Super. Nici PMB nu exceleaza in asa ceva, mi se pare ca au asa ceva dar sunt intr-o forma de cretacic. Nicidecum easy to use, youtube, facebook etc.

In alta ordine de idei, mi-a placut de nenea de la USR. Poate e om serios (macar pana o ajunge mai sus....). Om vedea ce va fi, tevatura e maricica. Si de dom' director mi-a placut, omul a vorbit coerent si fara aaa aaa. Om cu experienta si harsit, cum el sigur a zis. Lasul ala de Laba trista de ce nu se arata in zona? Daca treaba are justificare macar sa isi asume si sa vina sa regleze treaba.

Azi e sedinta aia extraordinara de care se vorbeste corect? Poate se mai afla ceva. Daca ar fi transparenta, s-ar transmite live cum se intampla pe la alte primarii.

 


Go to page:  1  ... 132 133 134 135 136 137 138  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418807 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use