Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 670344 views
 
Go to page:  1  ... 116 117 118 119 120 121 122  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Traficul din tot Bucurestiul parca s-a aglomerat foarte tare in ultima perioada. In cazul asta cred ca sunt 2 factori care au o contributie semnificativa.
Primul ar fi semaforul de la Sun Plaza, seara sunt foarte multe masini care fac stanga si multi bizoni care nu ocupa doar banda lor.
Al doilea motiv ar fi gatuirea de dinainte de pasaj, banda 1 se ramifica in 2 benzi pe langa pasaj si banda de pe straduta perpendiculara. Acolo foarte multi nesimtiti blocheaza banda 1 din pasaj pentru a merge pe langa. A explicat TibiV mai de mult ca acolo trebuia sa avem 4 benzi din dreptul arhivelor si nu ar mai fi fost probleme.

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

realistul wrote:
Cristi N, folosește aplicația de la sectorul 4 pentru sesizări.

Am incercat si cu aplicatia, nu am avut succes. Mai insist, pana la urma trebuie sa le ridice odata si odata.

 


Re: Sectorul 4 shoppy

Este vorba de legea 421/2002, nu scrie nicaieri ca este nevoie de un martor cu adresa de vreun fel pentru stabilirea statutului de vehicul abandonat sau fara stapan.
https://lege5.ro/Gratuit/gm4donbu/legea ... eritoriale

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Chiar crezi ca o va duce mintea pe duamna sa inteleaga ca acolo nu trebuie decat sa taie 3 metri din deal, pe o lungime de vreo 25-30 de metri, si s-a rezolvat problema?...
Complicat, scump...
De banii astia mai bine trimitem 500 de pensionari in vacanta in Grecia... :(
Daca vor si la anu', sigur "ne voteaza"....

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

Multumesc, in sesizarea urmatoare o sa le povestesc nitel despre legea asta.  :D

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Vezi că legea vine de regulă "la pachet" și cu "mici" norme de aplicare. Dacă are, trebuie citite și acelea că practic fac parte integrantă din lege. Mulți - chiar foarte mulți - conducători auto habar n-au că legea care reglementează circulația auto pe drumurile patriei vine la pachet cu norme de aplicare și în cazuri mai dubioase de conflict rutier se păcălesc pentru că nu știu de normele de aplicare a legii.

 


Re: Sectorul 4 Cristi N

In cazul de fata mi-e teama de vreo HCL care sa vina cu cine stie ce aberatii, dar pe site-ul primariei nu am gasit nimic relevant.  :popa:

 


Re: Sectorul 4 shoppy

Ai putea sa faci altfel, sa nu reclami tu ca ar fi abandonate ci sa ceri ca agentii de politie sa faca acest lucru deoarece intra in atributiile lor sa completeze proces verbal (vezi Art. 3) sau sa intrebi cum isi indeplinesc agentii atributiile in cazul acelor masini abandonate.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Guys, la Aparatori pe coltul cu Spiru Haret ce se face? parcare sau spatiu verde? Am trecut foarte in viteza si nu mi-am dat seama de nimic, am vazut ca s-a curatat bine zona, ceea ce ma duce cu gandul mai degraba la parcare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

Cristi N wrote:
Traficul din tot Bucurestiul parca s-a aglomerat foarte tare in ultima perioada. In cazul asta cred ca sunt 2 factori care au o contributie semnificativa.
Primul ar fi semaforul de la Sun Plaza, seara sunt foarte multe masini care fac stanga si multi bizoni care nu ocupa doar banda lor.
Al doilea motiv ar fi gatuirea de dinainte de pasaj, banda 1 se ramifica in 2 benzi pe langa pasaj si banda de pe straduta perpendiculara. Acolo foarte multi nesimtiti blocheaza banda 1 din pasaj pentru a merge pe langa. A explicat TibiV mai de mult ca acolo trebuia sa avem 4 benzi din dreptul arhivelor si nu ar mai fi fost probleme.

Eu plusez si cu semaforul de la Sun Plaza.
Am venit sambata la 2 ziua, si era coada de la intrarea in parc, deci imediat ce cobori de pe pasaj.
Coada era generata de data asta de semaforul de la Sun unde era coloana de stanga pe doua benzi, multi merg acolo sa manance sau ce-or face atatia in mall si/sau leroy.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Puss in Boots wrote:
Guys, la Aparatori pe coltul cu Spiru Haret ce se face? parcare sau spatiu verde? Am trecut foarte in viteza si nu mi-am dat seama de nimic, am vazut ca s-a curatat bine zona, ceea ce ma duce cu gandul mai degraba la parcare.

Sa mor eu daca stiu ce vor sa faca...
Duminica, 30 septembrie


























 


Re: Sectorul 4 TibiV





















Bonus :
V-am aratat saptamana trecuta bordurile roz si copacii la ghiveci pe Iriceanu.
Doar ca inca nu au asfaltat santul pana la bordura scuarului central...



Iar in intersectie la Aparatori inca nu este clar ce fantana vor sa faca...


 


Re: Sectorul 4 Mihaitza07

In fata facultatii cred ca vor sa faca parcare, in genul celei de la Brancoveanu din fata de la ISSA. Foarte bine ca fac ceva si nu mai este boschetaria aia..
Legat de Ion Iriceanu, nu cred sa asfalteze santurile acelea, ci mai degraba sa o asftalteze complet, cum au facut si cu Vitan Barzesti si se continua cu Turnu Magurele. Asa o sa fie ceva uniform si continuu.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Din poze eu cred ca vor face parcare cu posibile spatii verzi. Sper nu ghivece, dar ceva gazon si vreo tufanea. Sunt niste zone acolo din ce am putut vedea unde nu pot intra decat gazon cu sau fara vegetatie extra (tufa, copac) sau vreun stalp de iluminat inconjurat de pietre cubice mici si multe sau vreun ghiveci cu copacel. Se uita si ei dincolo in depozitul de la ADP si ce e pe stoc aia iau si pun :)
Asta pt ca la primaria s4 nu exista nicio transparenta si plansele dupa care se fac marile proiecte absenteaza cu desavarsire.

 


Go to page:  1  ... 116 117 118 119 120 121 122  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420659 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use