Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 670152 views
 
Go to page:  1  ... 176 177 178 179 180 181 182  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 TibiV

Sunt montate din toamna.
Ce folos?..

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Cand or functiona cele de la Monaco va fi sarbatoare mare.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

realistul wrote:
Pariu că va fi plin de borduri și betoane? Și multe ghivece :))

Pai doar 1ha din cele 2,7ha va fi spatiu verde. Restul, betoane, inclusiv o parcare, unde probabil vor parca multi din blocurile de peste drum care au 2-3 masini pe apartament.
Deci 37% spatiu verde. Halal parc!

 


Re: Sectorul 4 adila

Sunteti optimisti cu 37%... mai taie din ele...
Cred ca acest parc o sa fie cea mai mare teapa de parc de dupa '89.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Deja dezvoltatorii se folosesc de acest viitor parc pentru a mari preturile viitoarelor apartamente din zona.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Ieri (duminica) se lucra la asfaltarea drumului Dealul Cucului si Dealul Babii. Urmeaza Drm. Dealul Alunis si putem spune ca sectorul 4 nu mai are strazi de pamant (ar mai fi capetele vestice ale Drumului Binelui, Postalionului plus Pogoanele dar in zonele acelea deocamdata nu e nimic construit). De asemenea avem in sfarsit trotuar pe Bd. Metalurgiei intre Obregia si rond Metro (pe partea cu Lidl).

 


Re: Sectorul 4 misterr

Noul model de stîlp „băț de lumină” poate fi văzut la Piața Sudului:









 


Re: Sectorul 4 Un cylon

Am aflat de ce Băluţă a betonat Parcul Central. Ca să pună dughene.
Seara nu era lumină pentru poze, dimineaţa îşi amintiseră că mai au ceva lucrări de făcut şi mutaseră dughenele înapoi.

 


Re: Sectorul 4 misterr

Și ieri cînd am făcut eu poze era o macara cu o dugheană în cîrlig, pe care o tot bălăngănea, dar nu înțelegeam ce vrea să facă cu ea și am plecat.

 


Re: Sectorul 4 Daddy

Mai devreme se decoperta o portiune mare pe Obregia, la un an si ceva de la asfaltare (lucrarea PS4). Nu-i mai opreste nimeni pe astia.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Stați să vedeți în curând pe Giurgiului...Au asfaltat și peste zăpadă.

 


Re: Sectorul 4 Un cylon

Daddy wrote:
Mai devreme se decoperta o portiune mare pe Obregia, la un an si ceva de la asfaltare (lucrarea PS4). Nu-i mai opreste nimeni pe astia.


Un individ, care părea şef, zicea că s-au descoperit crăpături în asfalt şi că acum se repară în garanţie.

 


Re: Sectorul 4 Florinds

Bine ca vine caldura si se strange crapatura lui baluta. :)))
http://www.ziare.com/social/primaria/cazul-copacilor-incastrati-in-borduri-din-sectorul-4-al-capitalei-primaria-a-gasit-solutia-taierea-galerie-foto-1599039
Țineți minte copacii prinși între borduri de pe Șoseaua Giurgiului? Ei bine, după scandalul iscat în presă, i-au tăiat în noaptea de 23 spre 24 februarie. Noaptea ca hoții.

tata
Rank user: x5

25.02.2020, 11:31

Vin alegerile

Oamenii din cartier,nu trebuie sa uite asta....

Pro / Contra
- -
sub 3 voturi
2 voturi

 


Re: Sectorul 4 adila

Are autorizatie de la Mediu?

 


Go to page:  1  ... 176 177 178 179 180 181 182  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use