Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 669265 views
 
Go to page:  1  ... 186 187 188 189 190 191 192  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 andrei11

O să ai o surpriză (ne)plăcută.
La pasajele Victoriei / Obor / Muncii la intrarea în pasaj benzile se îngustează  :D

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Crezi? Acolo nu am vazut sa se stearga masinile de marginile pasajului ca de parapetele astea.  :D
Sper sa se faca verificari si macar sa se retraseze marcajele, daca spatiul ramas se incadreaza in normative pentru a exista doua benzi.

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Din partea moderatorului:
Mihaitza07, reclamația ta n-am șers-o, am mutat-o la << Dialog cu Administrația >>.

 


Re: Sectorul 4 adila

Parapetele de pe Brancoveanu este prost si stramb pozitionat fata de banda doi. Da fata de alte probleme asta deja trece la succese.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pai nu are loc altfel. Ori incurca banda 1, dar asta inseamna sa o blocheze, ori incurca banda 2.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Nu tine numai de sectorul 4 dar azi au inceput lucrarile de asfaltare/modernizare a Drumului pe langa vii care va lega zona serelor Berceni (Drumul Binelui) de comuna Jilava.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0700910181

Din imagini si din ce am vazut pe pagina de fb a primariei Jilava se va face candva si un pasaj la CF.
Screenshot_20200616-153951_Gallery.jpg (92.72 KB; downloaded 2571 times)

 


Re: Sectorul 4 realistul

Nu găseau o varianta sa meargă drumul drept?

 


Re: Sectorul 4 shoppy

Limitatoare de viteza.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

realistul wrote:
Nu găseau o varianta sa meargă drumul drept?

Or folosi vreun drum vechi de pamant, care trece printre proprietatile private, ca sa evite exproprieri.

 


Re: Sectorul 4 BIGRED1984

(cel putin) La parcarea noua de la Palatul Copiilor s-au activat barierele, momentan e gratuit, iti da un bon care nu se plateste.
Cel mai probabil se pregatesc de activarea platilor pentru parcarile noi facute de Baluta.

 


Re: Sectorul 4 andreiiul

Mesajul postat de Baluta pe FB e urmatorul:
În ultimul an, am folosit împreună, gratuit, trei dintre parcările publice din sectorul nostru.  Mă refer la parcarea de pe Șoseaua Berceni, din zona poștei, la parcarea de la Fântâna Florilor de lângă depoul STB și la parcarea de lângă Palatul Copiilor.

Am considerat că trebuie să ne obișnuim cu noile facilități înainte de a începe să plătim pentru a le folosi.

Acum, a venit vremea să trecem la următorul pas în exploatarea normală a investițiilor, așa că barierele de la aceste parcări au fost coborâte.

Nici în perioada următoare nu vom plăti nimic, însă pentru acces este nevoie să luați tichetul pe care îl veți scana la final, pentru a putea ieși din parcare.

#haicasepoate #totulpentruoameni #danielbaluta

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Din pacate nu cred ca se va putea plati si cash la automate. Duminica trecuta pe ecran am vazut doar urmatoarele optiuni:
1) plata card
2) plata sms
3) tichet pierdut

@MikeT

Da, ce se vede din GMaps e vechiul drum de pamant dar probabil ca vor mentine aceasi configuratie ca sa evite exproprierile. Sper ca prin "modernizare" sa vedem nu numai asfalt ci si utilitati trase (canalizare, pluviala, apa, gaz, iluminat public), trotuare. Ma astept sa apara si pe aici blocuri stanga-dreapta. O linie STB in viitor care sa lege zona Metalurgiei de Jilava nu ar fi rea.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

De utilitati nu se ocupa primaria generala?

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Aici fiind vorba de judetul Ilfov banuiesc ca se ocupa ori consiliul judetean Ilfov ori primaria Jilava, sincer habar nu am.

https://www.facebook.com/95906070091018 ... 289148748/

Oricum, sper sa nu se fi asternut pe ploaie azi asfaltul asa cum mi-a spus un prieten care locuieste foarte aproape de zona unde se lucreaza.


In alta ordine de idei, azi, semaforizarea nou montata de la Cretestilor cu Sos. Berceni nu functiona.

 


Go to page:  1  ... 186 187 188 189 190 191 192  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420547 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use