Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 657191 views
 
Go to page:  1  ... 152 153 154 155 156 157 158  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Aduce a Nimbusul din primele Harry Potter.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

realistul wrote:
Maturi din crengi in anul 2019...

Nu polueaza. :D

 


Re: Sectorul 4 TibiV

TibiV wrote:



Vi se pare cunoscut?...
Daca nu, va spun ca este aici.

Au terminat.
Poze de sambata, 1 iunie, venind de pe Brancoveanu spre Luica.











Cadre mai largi, din sens opus







A reaparut si steagul (cu catargul aferent)




Dar asta este CIREASA DE PE TORT...
In urma cu mai putin de 2 ore, iesind de la Selgros/Hornbach spre Brancoveanu








Doamne, mare Ti-e gradina!....

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Marketing S4 dus la extrem. Eu le-am vazut la mai noua parcare de la fosta Gradina de Sud.

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Îmi aduce aminte de Funar și de Cluj...

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Intr-o lume mai normala si intr-un oras mai normal unde ar fi investitii pe bune si lucrari ca lumea (multe si bune), unde ar fi canalizari si daca stai mai la marginea orasului etc etc zau daca m-ar deranja sa apara chestiile astea. Dar cand stiu ca in spatele lor e inca o papare de bani....ma ia asa de jos.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Au umplut tot sectorul cu astfel de ,,pocaluri".
A se observa acel canal de ape pluviale, care zace din iarna fara capac pe colțul intersecției Olteniței cu Văcărești.
IMG_20190605_170427.jpg (904.4 KB; downloaded 2831 times)

 


Re: Sectorul 4 realistul

Intrarea în parcul,, Lumea Copiilor". În stânga Palatul Copiilor, in dreapta faimoasa parcare. Am rămas uimit de soluția de a monta stâlpii de iluminat in carosabil. Fără nici o protecție.
IMG_20190609_172134.jpg (1.74 MB; downloaded 2701 times)

 


Re: Sectorul 4 1689

Vin acusica niste insulite de jur imprejur. Din borduri, bineinteles.

Sau, si mai bine, se largeste trotuarul (mult mai multe borduri).

 


Re: Sectorul 4 Daddy

A revenit si statuia "Tinerete" care a fost scoasa din scuarul de la zona Cultural (Straduintei) si pe care primaria a promis atunci ca o va pune la loc, la cererea oamenilor. Azi primaria a repus-o pe bd. Alexandru Obregia insa nu la Straduintei ci - surpriza sau nu- la capatul sudic al bulevardului, in scuarul din dreptul statiei "Turnu Magurele"...  :D

 


Re: Sectorul 4 misterr

Am înțeles că se demolează Moroj Arej!
Dacă nu plouă mîine o să trec pe acolo să fac niște poze, poate îl mai prind în picioare.

 


Re: Sectorul 4 misterr

Astăzi plouă, rămîne pentru vineri.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 4 Tom

realistul wrote:
Intrarea în parcul,, Lumea Copiilor". În stânga Palatul Copiilor, in dreapta faimoasa parcare. Am rămas uimit de soluția de a monta stâlpii de iluminat in carosabil. Fără nici o protecție.
Nu fiți răi, acolo se lărgește trotuarul, iar pe partea lărgită între doi stâlpi se face pistă pentru biciclete.  :lol:

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Sincer, este necesara o noua intrare in Oraselul Copiilor. Cea existenta, din Calea Piscului, este un haos in fiecare zi de weekend sau de sarbatoare, cand vine multa lume in parc. Lumea merge pe carosabil, pentru ca nu exista trotuar decat pana la jumatatea strazii, iar trotuarul ala este meschin. Trebuia sa fi lasat intrarea pe langa fosta gara de trenulet si era perfect.

 


Go to page:  1  ... 152 153 154 155 156 157 158  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use