Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 669145 views
 
Go to page:  1  ... 168 169 170 171 172 173 174  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 realistul

În alta ordine de idei, mă uitam pe Giurgiului. Pare abandonată aceasta lucrare. Au montat stâlpii de iluminat și acum îi muta mai  spre interior, in anumite zone.

 


Re: Sectorul 4 1689

Vineri gaureau ceva in dorul lelii (cit sa dea traficul complet peste cap) la Drumul Gazarului si la Luica.

 


Re: Sectorul 4 Daddy

Pentru cine se indoia ce se afla in spatele miscarii din ultimii doi ani cu "sufocarea" pomilor prin borduri puse la cativa cm de trunchi. Copacii normal ca multi s-au uscat iar in ultimile saptamani prin sector au tot taiat la ei in veselie. Surpriza, azi dimineata la mine in zona umblau muncitorii cu bitum. Da, asfaltau spatiul unde fusese taiat un pom, va fi un nou loc de parcare. Trebuie insa sa admir tupeul, eu nu am crezut ca se poate ajunge la asa ceva.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

In strainatate am vazut situatii similare cu cele de la noi si copacii stateau mult si bine fara probleme. Insa aratau perfect iar in jurul lor era totusi o mica palma de pamant nu de moloz ca prin S4. In S3 langa Gloria e o zona unde copacii stau incastrati in trotuar de ani de zile si nu dau semn de uscare si mai stiu eu ce. Departe de mine sa ii disculp dar trebuie vazut si cati din copacii aia au fost macelariti in momentul montarii respectivelor borduri (incat uscarea era doar o chestiune de timp) si cati au fost taiati fara absolut niciun motiv de uscare reala ci doar inchipuita. De pretexte nu duce lipsa ADP S4.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

S-a asfaltat pe Giurgiului, dar gurile de canal sunt tot sub nivelul strazii. Incredibil cum nu sunt in stare sa le faca bine.

 


Re: Sectorul 4 Florinds

Sper ca nu au terminat. Am trecut si eu acum cateva zile...

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pe Brancoveanu au trasat marcajul pentru celebra banda de viraj la dreapta pe Oltenitei spre Sun Plaza. Au luat si gardurile care au stat vreo doua saptamani acolo, dar la fel de celebrul Logan argintiu este pe pozitie, sfidator.  :lol:  Evident, trec tot 3 masini in 10 minute pe banda aia inutila, o ambitie a primarului si atat.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Vor vedea situația și vor remedia. Sper...

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Te referi la gurile de canal?

 


Re: Sectorul 4 Albert

Asa arată alveolele pentru copaci de pe Șoseaua Giurgiului... O lucrare făcută de mântuială de la cap la coada, asa cum se întâmpla in tot Bucureștiul zilele astea.
4DE3233C-5F1B-42BF-9365-2CA8CF1B498B.jpeg (1.32 MB; downloaded 1802 times)

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Nu cred ca asa sunt toate. Astea sunt cumva in fata depozitului de mobila de la intersectia cu Luica?

 


Re: Sectorul 4 Albert

Pe trotuarul care trece pe lângă Cimitirul Evreiesc e făcută poza. Toate sunt asa. Pe sub aceste alveole trece instalația electrică pentru iluminatul public și rețeaua NetCity.
176A69F9-C8FB-45FE-9805-27C72E239119.jpeg (778.55 KB; downloaded 1794 times)

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Oricum in cea din poza nu mai poti planta nimic. Poate doar daca spargi iar si muti cablaraia aia. Nu m-ar mira. Nu s-a nascut inca lucrare in Romania sa nu fie sparta de n ori pana o "potrivesc".

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Hai ca se poate pune un vlastar. Care e posibil sa creasca si sa puna un pic de presiune pe ce e in groapa aia.  :lol:

 


Go to page:  1  ... 168 169 170 171 172 173 174  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use