Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 669316 views
 
Go to page:  1  ... 149 150 151 152 153 154 155  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Sau si mai simplu, are pe stoc bile, ghivece, copaci pt ghivece, caramizi pt zidulete, bordurici mici si mari, gazon, boschetei (a se vedea amenajarea de la Leonida de ex) , piatra cubica mica si mare pentru alei, poate vreo plasa de gard colorata etc etc etc fara numar. Nu cred ca ii pasa lui sa stearga "mostenirea" lui Piedone. Banu' tre sa mearga.

 


Re: Sectorul 4 cris_m

Nici cu pavele nu mi-e rusine, si alea se ciobesc, se ridica/deformeaza etc. Sa va zic ce misto e sa calci pe o pavea d-asta minune si sa te faci fleasca pe pantaloni si pantofi ca apa sta sub acea placa?

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Am trait experienta asta, in special la intrarea la metrou la Eroii Revolutiei.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Poate s-a mai discutat sau intrebat dar de ce nu muta -temporar sau definitiv (ceea ce ar fi mai bine)- statia STB de pe Netea dincoace pe Berceni inainte de curba, unde e o alveola creata? Sau idem de ce stationarea R-urilor de Popesti nu se intampla in alveola mai recent creata langa intrarea in cimitir?

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Poze de ieri, 9 mai.
Sos. Giurgiului in dreptul statiei Anghel Nutu, vedere spre Luica



254



Vedere spre CFR Progresu



Lucrare in bataie de joc...











Baga oare si cabluri NetCity?....



Asa este la fiecare colt de strada


 


Re: Sectorul 4 TibiV

Au asfaltat, dar marcajele nu le-au refacut.
Zebra se mai vede doar pe linia de tramvai.







Cam asa arata statia...











Multi soferi cred ca daca nu este zebra nu trebuie sa acorde prioritate pietonilor...


 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Una din chestiile ok facute de Baluta este reabilitarea acelor peroane (si statii de autobuz cu copertina prin sector). Se vor monta garduri pana la capat nu?

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Asta nu am de unde sa stiu....

 


Re: Sectorul 4 realistul

Sunt curios cat vor rezista acele copertine.

 


Re: Sectorul 4 Andrei98

Am observa ca unde s-au montat pana acum s-au mentinut destul de bine. Totusi este singurul sector unde avem niste statii mai civilizate, si nici nu arata a paragina fata de restul sectoarelor. Ma minunam zilele trecute cum pot arata sectoarele 2,5 si 6, zici ca sunt ale nimanui.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

Daca nu rezista va fi probabil din cauza nivelului de civilizatie redus.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Soseaua Giurgiului. In stanga este actuala statie de tramvai spre Eroii Revolutiei.



Si lucrarile la noua statie







Asta vor sa faca:



Vedere din sens invers











Lucreaza la sosea si intre Toporasi si Drumul Gazarului






 


Re: Sectorul 4 MikeT

Exact ce banuiam: asfalteaza parcarile existente. Betonul nu avea absolut nimic. Acolo vor stationa masini, va fi cald, iar asfaltul se va deforma. Proasta alegere asfaltarea, dar asa se trimit niste bani unde trebuie. :(

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Te asteptai la ceva mai ”eco”?!?!...
(ECO si de la economic si de la ecologic... :( )

 


Go to page:  1  ... 149 150 151 152 153 154 155  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use