Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 669320 views
 
Go to page:  1  ... 192 193 194 195 196 197 198  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 MikeT

Doar o banda pe sens? Cand era loc destul pe camp? Pai dupa ce apar blocurile banda aia devine insuficienta. :x

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Pai doar nu te asteptai sa expropriezeteren gol (camp) pe care "sarmanii oameni" vor sa construiasca zeci de mici blocuri cu sute de apartamente?!....

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Aceeași tâmpenia au făcut-o în Sectorul 6 cu str Valea Oltului.

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Eu am senzatia ca vor sa organizeze niste sensuri unice pe Binelui in tandem cu Postalionului dar chiar si asa tot o banda va ramane pe ambele pentru ca se va parca pe B1.

In alta ordine de idei, daca pe terenul unde este acum fabrica Vel Pitar se va construi un Kaufland, intre acesta si Lidl Amiro vor rasari blocuri "chinezesti" de 11 etaje. Este tot dezvoltatorul care a construit in Saturn blocuri de garsoniere mici ca pentru furnici.

https://www.profit.ro/povesti-cu-profit ... a-19415145

Shandong Dejian Group, înființat de statul chinez, pregătește construcția unui ansamblu rezidențial de blocuri cu 11 etaje și peste 500 de apartamente în cartierul Berceni, cel mai mare proiect imobiliar realizat până acum de grup în România și primul din București, potrivit informațiilor obținute de Profit.ro. Investitorul a mai dezvoltat câteva sute de apartamente în Saturn și are în lucru un alt proiect în comuna Roșu, de lângă București. Acum, investiția poate depăși 20 de milioane de euro.

 


Re: Sectorul 4 andreiiul

Conform FB s-ar fi dat in functiune semafoarele de la Monaco Tower si Cretestilor.
Recent am vazut ca la intersectia cu Metalurgiei au montat parapet cu sarma pe axul median.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

E o veste buna. Intersectia de la Monaco era un real pericol de la marirea la 4 benzi.
Cat despre parapet, daca traficul o permite (probabil si daca nu) smecherii o ocolesc si rezolva problema.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

andreiiul wrote:
...la intersectia cu Metalurgiei au montat parapet cu sarma pe axul median.

Intersectia Metalurgiei cu ce strada ?...

 


Re: Sectorul 4 URANUS

Avem parapet de sarma si la Metalurgiei cu Binelui si la Monaco Towers.

 


Re: Sectorul 4 Puss in Boots

TibiV wrote:
andreiiul wrote:
...la intersectia cu Metalurgiei au montat parapet cu sarma pe axul median.

Intersectia Metalurgiei cu ce strada ?...


Probabil se refera la cel de la iesirea din Campia Turzii in sos.Berceni, la doi pasi de intersectia cu Metalurgiei (la Monaco Towers). In raspunsul meu eu la acesta ma refeream.

 


Re: Sectorul 4 andreiiul

Exact de acea intersectie ziceam.
Si da, se gasesc baieti pt care linia continua are rol pur decorativ (asa am si aflat de parapet). Era o postare pe Info Trafic cu accident pe Berceni in zona aia. Un stimabil cu Mercedes nu avea chef sa mearga pana la Cretestilor pt a intoare legal si a facut-o fix in capatul parapetului. Rezultatul vi-l imaginati.
Nici eu nu sunt de acord cu separarea fizica a sensurilor de mers in oras (prin alte mijloace decat spatiu verde) dar din pacate pt astfel de specimene asta este singura solutie. Unde ai linie continua intre sensuri (mai ales in zone cu multe stradute) asta trebuie facut. Macar o perioada pana se civilizeaza babuinii.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Un link la postarea cu accidentul?...

 


Re: Sectorul 4 andreiiul

Link si o captura
https://m.facebook.com/groups/430649946 ... 9243736376.

Accidentul era din 10.07
Screenshot_20200722-123902~2.png (1.47 MB; downloaded 2626 times)

 


Re: Sectorul 4 TibiV

De astazi, 25 iulie, aproximativ ora 11 AM.

Nu mai postez primele doua poze la Piata Sudului... Arata doar ca noul stalp al lui Baluta este "pe pozitie", dar inca nu inceput sa desfiinteze trotuarul aferent - probabil pentru ca nu au terminat racordurile electrice...








In schimb...



... au frezat pentru reasfaltare fix de aici















Nu stiu cum rezolva afundarea evidenta de pe banda 1, cat timp nu "salta" masinile (gen Renault 19 negru) parcate ilegal acolo...




Album: https://imgur.com/a/mKH6lkd

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Zona frezata de pe Nitu Vasile era asfaltata azi dimineata.
Am si poze, dar de acum trebuie sa ma credeti "pe cuvant".

 


Go to page:  1  ... 192 193 194 195 196 197 198  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use