Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1242 posts, 329632 views
 
Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 89
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 Saint666

Citisem ceva postare pe un grup de facebook legata de miscarea asta, si explicatia era de genul "Radacinile copacilor au prea putin pamant si se rastoarna la furtuna". Ce cred eu e ca s-a rasturnat sacul cu bani la primarie si e nevoie sa-i albeasca in vreun fel.

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Ete na, ca aia care au 50 de ani nu au trecut prin furtuni la vremea lor si uite ca inca stau bine-mersi in picioare? Oare de ce? Pai ce sa vezi, au avut loc unde sa le creasca radacinile, nefiind ingraditi de beton. Eu sa fi fost in locul lor, mai bine dadeam niste bani frumosi pe niste "fierotanii" d-alea cum sunt in tarile civilizate la poalele copacilor de pe trotuare, din piete etc.  :roll:

 


Re: Sectorul 3 Puss in Boots

Sau au ramas cu bani necheltuiti si sa nu-i dea inapoi la buget.

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Da, probabil, din moment ce a mai marit si salariile angajatiilor PS3...

 


Re: Sectorul 3 neb1

Stilul Negoitian

20171105_160232.jpg (1.12 MB; downloaded 2861 times)

20171105_160239.jpg (1.18 MB; downloaded 2859 times)

20171105_160222.jpg (1.57 MB; downloaded 2860 times)

20171105_160249.jpg (1.47 MB; downloaded 2861 times)


Dar exista si o explicatie.

Untitled123.jpg (145.27 KB; downloaded 2862 times)

 


Re: Sectorul 3 neb1

S-a mai eliberat o banda pe Sos. Mihai Bravu .
Nu se mai parcheaza deloc acolo.
Sta politia locala non stop.
Aveti grija cum luati amenda .

57.jpg (1.97 MB; downloaded 2761 times)

 


Re: Sectorul 3 Puss in Boots

Oh bun, acolo chiar era nevoie. Se mergea pe o banda si pe linia de tramvai. Sper sa puna la anul garduri si pe linia tramvaiului 1/10 concomitent cu eliberarea benzii 1 acolo unde e cazul. Sa se circule si cu tramvaiul mai ca lumea fara ingerinte soferistice.

 


Re: Sectorul 3 Victor92

Se asfalteaza si pe Bulevardul Theodor Pallady, intre Ozana si Zentiva (pe ambele sensuri). Din pacate, multi soferi nu observa si circula cu viteza, deoarece firma respectiva nu a montat marcaje/indicatoare prin care sa atentioneze faptul ca sunt lucrari (sigur, asta nu e o scuza pentru conducatorii auto). Chiar nu era necesar sa fie carpita artera ... carosabilul era ca in palma ...

 


Re: Sectorul 3 Puss in Boots

Semn ca mai sunt bani de cheltuit pe anul asta.

 


Re: Sectorul 3 Victor92

Drumul Taberei ar trebui asfaltat (acolo unde lucrarile la metrou s-au finalizat). Sunt portiuni care nu au mai "savurat" carosabil nou din 2008 ...

 


Re: Sectorul 3 Puss in Boots

Da, asta nu inteleg si eu (desi vorbim de alt sector cu DT, poate acolo nu mai au bani :lol: ). Daca tot au ramas bani de cheltuit (sa presupunem) si e ordin pe unitate sa se cheltuie pana la ultimul leut, de ce nu asfalteaza acolo unde trebuie? Si toata lumea multumita, Primaria ca arata uite dom'le ca am cheltuit, ba chiar mai imi trebuiau bani, cei care n-au mai vazut asfalt de ani de zile il vad acum si nu ies vorbe nici prin presa nici prin media in general ca se inlocuiesc borduri bune sau se asfalteaza unde nu trebuie. Tre sa fii putin inteligent.....e ciudat ca nimeni prin Primarii nu e. Ca nu e un caz unic da' Bucuresti.

 


Re: Sectorul 3 Victor92

Ca sa continuam off-topic-ul, cele 2 artere apartin Primariei Capitalei (Drumul Taberei si Theodor Pallady) ...

 


Re: Sectorul 3 Puss in Boots

Poti sa stergi ultimele postari daca vrei ;)

 


Re: Sectorul 3 ByOnu

neb1 wrote:
S-a mai eliberat o banda pe Sos. Mihai Bravu .
Nu se mai parcheaza deloc acolo.
Sta politia locala non stop.


Gata, Tibi, s-a rezolvat problema! Se circula pe doua benzi! :bere:

 


Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 89
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use