Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Bugetul Municipiului București

326 posts, 125570 views
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Bugetul Municipiului Bucuresti punmeister

Sa vedem, poate o sa fie respins din nou.

 



Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Adrian Rosca

Conform noului proiect de rectificare bugetara, nu se mai taie bani de la infrastructura rutiera (mai e timp pentru asta pana la sfarsitul anului), cu exceptia unor proiecte aflate in grija Administratiei Strazilor, printre care Reabilitare Pod Straulesti (se taie 800 mii, raman 200) si Pod Grant (se taie 990 mii lei, raman 10): http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 181122.pdf

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Puss in Boots

Penibil. Ce sens avea sa ramai cu 10 mii la Grant? De banii aia faci o agapa in cinstea lui Grant si gata, pa si pu', la revedere

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti punmeister

"Proiect de hotărâre privind rectificarea bugetului propriu al Municipiului București pe anul 2018":
40_20181212.pdf
40_20181212.pdf (3.87 MB; downloaded 291 times)

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Adrian Rosca

Am facut un crop din proiectul de rectificare de buget cu investitiile de la strazi:





Sa recapitulam: de la 261.6 milioane de lei la inceputul anului s-a ajuns la 66 milioane, adica o scadere de 75% fata de sumele initial alocate! E mult mai rau si daca comparam cu 2017, cand la sfarsitul anului lasasera 109.3 milioane, adica o taiere de doar 57%.  :popa:

Dar wow, se dau inapoi 38 mii lei la reparatia podului Straulesti!  :o

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Adrian Rosca

Daca se aproba propunerea de rectificare bugetara, graficul executiei bugetare pe ultimii 3 ani care include veniturile si cheltuielile totale ale PMB, respectiv cheltuielile pentru investitiile cu infrastructura rutiera (cifrele rectificate la final de an care sunt cele mai apropiate de situatia reala) arata asa:





Pentru comparatie, am inclus si cheltuielile previzionate pentru investitiile cu infrastructura rutiera incluse in bugetele de venituri si cheltuieli aprobate la inceputul fiecarui an. In cheltuielile de capital am inclus si fondurile europene pentru pasajul de la Piata Sudului.

Cifrele nu "minte" si ne spun exact care este performanta administratiei Firea. Adica dezastru.  :popa:

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Adrian Rosca

A fost publicat proiectul de buget al PMB pe anul 2019: http://www.pmb.ro/institutii/cgmb/buget ... redite.pdf













Consolidarea podurilor si pasajelor o gasim la Administratia Strazilor: http://www.pmb.ro/institutii/cgmb/buget ... azilor.pdf



 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti punmeister

De asta am uitat aseara :lol: :lol: :lol:

"Proiect de hotărâre privind aprobarea bugetului propriu al Municipiului București pe anul 2019"

ATENTIE! DOCUMENT DE 79,15MB![/color:1i1xix9z][/size:1i1xix9z]
21_20190423.pdf
21_20190423.pdf (79.15 MB; downloaded 473 times)

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti punmeister

Cica blonda se plange ca bugetul e cu 20% mai mic fata de anul trecut. Gresit! Anul trecut bugetul a fost de 1,24 miliarde de euro, iar acum este de 1,4 miliarde de euro.

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti cris_m

Pai trebuie cumva sa se justifice votantilor pentru ce nu a facut in mandat. Asta e cea mai buna tactica, sa se dea lovita, ca ea a vrut, dar uite hienele cum o ataca... Sunt destui care chiar o cred...

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Albert

Și inca cum...Gândește-te ca e pe primul loc in sondaje. Inca din 2016 asta a fost atitudinea la care m-am așteptat. Eu am vrut sa fac, dar am primit o moștenire grea de la cei din spate și nici nu am fost lăsată de multinaționale sau de următorii. Eu unul sunt satul de discursurile populiste-naționaliste ale PSD. Si pot garanta ca va mai lua inca un mandat sau doua, asta dacă nu se va unifica opoziția la alegerile din 2020.

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti punmeister

cris_m wrote:
Pai trebuie cumva sa se justifice votantilor pentru ce nu a facut in mandat. Asta e cea mai buna tactica, sa se dea lovita, ca ea a vrut, dar uite hienele cum o ataca... Sunt destui care chiar o cred...

Avea treaba cu conflictul dintre ea si daddy din toamna.
Albert wrote:
Si pot garanta ca va mai lua inca un mandat sau doua, asta dacă nu se va unifica opoziția la alegerile din 2020.

Cand o sa lase si ei populismul din gura (cu penalii cu hotii si ce mai au) vor avea sanse sa ajunga la conducere.

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Costin

Fara politica va rog!

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419376 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use