Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Bugetul Municipiului București

326 posts, 127097 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Puss in Boots

Am ascultat pe dna primar si zicea ca a dat milionul ala la Catedrala pt ca a raspuns solicitarii de la BOR. Eu cred ca RATB-ul nu urla, striga sau tipa altfel ar primi si el. Pare darnica Gabita dar doar daca ii faci o solicitare (adica te milogesti). "Ai nevoie de bani? Pai de ce nu zici dom'le asa...".

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti neb1

http://bucurestiul.ro/adio-investitii-in-bucuresti-primaria-a-taiat-bugetul-pentru-proiecte-de-infrastructura-rutiera-cu-43/


Gabriela Firea face revolutie in traficul din Capitala reducand la minim sumele alocate pentru proiecte de infrastructura rutiera. Rectificarea bugetului Primăriei Capitalei, care va fi decisă de Consiliul General în data de 28 septembrie, presupune tăierea cu 16% a bugetului alocat proiectelor de  transport în Bucureşti. Bugetul scade cu 175 de milioane de lei, până la 915 milioane.  

:popa:

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Puss in Boots

:popa:  pai pentru iarba pe statiile de tramvai ii ajung si mai putini bani. Restul costa. Imi place scaderea de la Prelungirea Ghencea de la 5 milioane la 100 mii. Pai 100 mii e doar o spaga pentru ceva sau cineva. Sper ca aia care sunt taiati de la spaga sau primesc mai putini bani sa se revolte  #protest la PMB.

Da banii pt pasajul de la 'UrAnus de ce se mai dau bani? ce se lucreaza efectiv? acum de 100 mii probabil se plimba 2 hartii de colo colo....Acolo sincer trebuie dus si tramvaiul dincolo, dar din ce stiu proiectul de continuare nu are prevazut asa ceva. Poate de 100 mii il includ, macar atat.

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Adrian Rosca

Adrian Rosca wrote:
Se pare ca s-a suparat madam Firea ca se dau bani in plus fie si la o singura investitie si a retras proiectul de rectificare de buget


Hai ca o rezolva acum: http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB...170928.pdf

Minus 98.75 milioane la proiectele de infrastructura in desfasurare, un fleac.  :popa:

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti TibiV

Un fleac...
L-au ciuruit !...

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Puss in Boots

E bine ca s-a suplimentat bugetul pt ansamblul printului Rainier de Monaco. Presupun ca se lasa cu vreo vizita la inaugurare (printul Albert?) si madam nu vrea sa piarda ocazia sa aiba o poza de Facebook/Instagram de aratat nepotilor. Vad ca mai sunt inca plati de facut pt reabilitarea de tramvai la Aerogarii....s-a taiat si de acolo dar despre ce e vorba? Credeam ca s-a platit tot e o lucrare cam de multisor incheiata.

ps. ah! pt statuia lui Stefan cel Mare s-au luat 200 mii si s-au dat 180 mii la Rainier. Era fix sub, nu vazusem din prima. Ce sa-i faci daca dna e din (FC) Voluntari... nu tine cu Stefan :D... desi ar fi trebuit sa tina cu moldovenii...

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Adrian Rosca

Pai la Aerogarii nu mai e de finalizat bucla de intoarcere a tramvaielor? Dar stai, nu mai sunt tramvaie!  :lol:  :popa:

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Puss in Boots

Pai da, dar cat timp e lucrarea blocata pt ce se aloca 7 mil lei ca acum sa tai 6 si sa ramai cu unul, daca imi amintesc bine cifrele.

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti drbm

Pentru a putea sifona un milion?

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Puss in Boots

Pai poate daca am avea organisme reale de control i-ar verifica cineva.

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Adrian Rosca

Stati linistiti ca o sa ia si milionul ala pana la sfarsitul anului. Sau poate l-au lasat sa rezolve litigiul cu proprietarul din zona buclei? Doar primaria stie.

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Puss in Boots

Poate aloca bani asa aiurea la obiective unde nu se lucreaza nimic ca sa aiba de unde ii taia apoi si baga in altele sub numele de rectificare.

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti drbm

Plauzibil, doar că rectificarea respectiva nu poate avea loc mai târziu de sfârșitul lui noiembrie. Uuuups! Beculețe, beteală și colinde? :-D

 


Re: Bugetul Municipiului Bucuresti Puss in Boots

Printre altele.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use