Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Aspecte negative în circulația bucureșteană

1395 posts, 298284 views
 
Go to page:  1  ... 42 43 44 45 46 47 48  ... 100
 
 

📖 Pagination options
Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană Florinds

La cate firme vor ciubucul... Nu cred ca e greu sa se organizeze. :)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană 133 313

Etee fass... se duce serei prin cine stie cine la cecere si o scoate neconstitutionala (si de data asta). Se stie. E in aceeasi farfurie cu radarele fixe. Acuma ce, esti in misiune si stai sa cauti loc de parcare?  :lol:
Daca totusi ramane in picioare printr-un miracol inseamna ca stiu ei ca urmeaza sa se imputineaze masinile, iar asta e semn de criza.  :twisted:
Deja vu pe toata linia.

 


Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană adila

Nu se imputineaza masinile, se extinde infrastructura. Hahaha!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană 133 313

Se extinde dar nu se redimensioneaza ce exista deja pentru a prelua fluxuri din extensii. Ha ha ha.  :P Egal blocaj egal criza.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană 133 313

Calea Dudesti.







Sr. Stefan Nicolau.



Cpt. Dipshit.


 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană 133 313












Dulapurile mari de tabla cu automatele semaforizarii intra in istorie. Asta e standard acum. Pacat ca n-au carpit si surpatura de la caminul de tragere a cablurilor.







La intersectia Pantelimon cu Fundeni deja ne lipseste un stalp cu semaforul pentru pietoni (pe coltul blocului cu albastru).


 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană 133 313

Careva a dat cu oistea in gard la Razoare. Si in stalp.








A avut noroc ca nu si-a luat zboru'. Cand a vrut sa intre in bretea... din banda 2.






 


Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană zapacitu

Masina aia de pe capatul podului Basarab dinspre Vasile Milea e un 206 gri cu toata partea din fata facuta praf. Sta asa de saptamani bune. Nu incurca traficul (e pe zona neutilizata de carosabil), insa cu siguranta incurca tocmai siguranta rutiera. Adica in cazul producerii altui incident, in loc sa ajungi in parapet care sa te tina pe pod, risti sa te infigi in ramasitele celuilalt accident.

 


Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană PaulIP

Incredibil, dar Jetta asta alba sta (ma rog, statea la inceputul lunii decembrie, cand am fost eu ultima data acolo) in exact aceeasi pozitie din luna iunie (2016).
Parcat neregulamentar (1).png (1.33 MB; downloaded 2231 times)

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană Mircea G

PaulIP wrote:
Incredibil, dar Jetta asta alba sta (ma rog, statea la inceputul lunii decembrie, cand am fost eu ultima data acolo) in exact aceeasi pozitie din luna iunie (2016).

Si ce este incorect ? Explica sa pricepem !

 


Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană andrei11

Acea strada este secundara, daca nu chiar o alee de bloc, nu-mi dau seama. Deci suporta strict traficul local. Daca toata lumea parcheaza perpendicular pe trotuar, tu esti mai cu moţ...Ok, o sa-mi iesi cu regulamentul in mana, dar asa cum am spus, acea strada este strict pentru traficul local, mai trebuie sa  gandim si cu capul...
Uite o strada in Bucuresti unde masinile din dreapta sunt ilegal parcate, ar trebui parcate paralel cu bordura. Astept solutia logica...Si nu e o strada oarercare, e o strada de tranzit intens ( str Grigore Moisil )
12-30-2016 11-26-43 PM.png (1.13 MB; downloaded 2199 times)

Sau aici :
Alee de bloc, masinile din dreapta sunt parcate ilegal.
A 1.png (1.18 MB; downloaded 2202 times)

 


Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană Costin

Ocupa doua locuri jumate de parcare, aia e problema...

 


Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană TibiV

Costin wrote:
Ocupa doua locuri jumate de parcare, aia e problema...

MirceaG, raspunsul asta era pentru tine...

 


Re: Aspecte negative în circulația bucureșteană PaulIP

Strada unde se afla masina in cauza este Maria Tanase. Nu stiu cine si cat de des trece pe strada asta si pe cele invecinate ei, dar va pot spune ca in majoritatea situatiilor dai tarcoale vreo 5 minute prin zona ca sa parchezi astfel incat sa nu incurci lumea. Plus ca in zona sunt 'jdemii de magazine, papetarii si Piata Norilor. Sa vezi distractie cand vin vreo 4-5 dube de aprovizionare concomitent...
Ori, daca a ajuns sa fie considerat normal sa tii o masina parcata abuziv pe mai bine de 2 locuri (care sunt si platite), vreme de 6 luni, atunci nu mai am nimic de zis... Mai ales in orasul asta, in care orice loc de parcare e vanat.
@andrei11: Mie imi era adresat mesajul dumneavoastra? Ca nu ma prind ce am gresit cu poza postata de mine...

 


Go to page:  1  ... 42 43 44 45 46 47 48  ... 100
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420801 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use