Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 671245 views
 
Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 MikeT

Pai ai grija, daca e cum zici tu, ca romanul nu vrea sa mearga 500m de la bloc pana la parcare, s-ar putea ca de parcarea asta sa vrea sa beneficieze doar vreo 3-4 blocuri, cele mai apropiate de pe Bd. Tineretului. :)
In alta ordine de idei: observ ca toate terenurile din sector care erau imprejmuite de REBU si curatate de ei din cand in cand au ramas fara garduri. Unele erau proprietati private, dar REBU a luat gardurile de peste tot. Problema este ca incep sa se stranga gunoaie pe toate aceste terenuri si nu vad ADP-ul facand curat. :cry:

 


Re: Sectorul 4 neb1

Sunt curios  cine castiga licitatia pentru salubritate ,ieri a fost ultima zi pentru depunerea ofertelor 19.05.2017 conform SEAP . Ieri ne-a luat gunoiul Rosalul si au lasat litrii de zeama...era strada verde.

 


Re: Sectorul 4 adila

E ca pe vremea lu nea' Nicu, numai ca atunci puteai sa speli cu furtunul de la bloc toata strada.

 


Re: Sectorul 4 misterr

Astăzi erau răspîndite prin sector autocisterne cu apă și furtun, și în capătul furtunului cîte un nene care dădea cu jetul de apă printre mașinile parcate, împrăștiind gunoaiele în toate direcțiile (adică mutîndu-le cîțiva metri mai încolo). Nu am înțeles rostul operației.

 


Re: Sectorul 4 adila

Sa cheltuie banii de pomana. Atat.

Doua poze cu trotuarul aferent Strazii Paduroiu. Si aceasta strada ca si multe alte strazi din Bucuresti, a fost tranformata in "autostrada rezidentiala" si este folosita in comun de masini si pietoni.





 


Re: Sectorul 4 MikeT

Probabil ca dupa ce se termina balamucul de la Pasajul Piata Sudului se va normaliza circulatia si pe aceasta strada. De remarcat latimea trotuarelor. Le-au redus asa cand au amenajat parcari in zona?

 


Re: Sectorul 4 neb1

http://ps4.ro/wp-content/uploads/2016/0...5.2017.pdf

Sedinta Consiliului Local al Primariei Sector 4
1 mp de beton turnat in parcare 2000 euro .
Studiu de fezabilitate facut de ADP Sector 4 .
Cam ce ar putea turna in betonul ala sa ajunga la 2000 euro/mp ? Aur ,diamante?
Mi-am facut un obicei sa le citesc procesele verbale de sedinta si ma ia capul pe zi ce trece. :x

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Cum pisici torni tu beton pe metru patrat ? Ce, e in două dimensiuni  ? Da-mi o valoare in trei dimensiuni ( metri cubi ), ca numai in Era Klingoriană betonul ăla poate sa fie pe doua axe, Ox si Oy. Asta asa, ca si observatie filozofica, nimic mai mult.

 


Re: Sectorul 4 Florinds

Pai da, cred ca ajung la o adancime de 5 m cu pretul ala. :). Sau alta varianta: daca unui muncitor ii ia cateva saptamani sa il toarne, probabil cheltuiala cu personalul are cea mai mare pondere. :))) Daca ii ia cateva luni, vorbim deja de act aditional pentru cheltuielile suplimentare.

 


Re: Sectorul 4 realistul

Vin aia cu cisterna și jet cu presiune, de prefac că spala trotuarele, dau gunoiul în strada și așa moare. Coșurile stradale zac pline de mult timp. De pe vremea lui REBU. E bătaie de joc. Am sunat de cel puțin 5 ori și au zis că le vor goli, că vor matura. Rezultatul este zero.

 


Re: Sectorul 4 iliutu

Poate o fi beton roz decolorat, daca intelegeti ce vreau sa zic  :popa:  .

 


Re: Sectorul 4 neb1

andrei11 wrote:
Cum pisici torni tu beton pe metru patrat ? Ce, e in două dimensiuni  ?

Si patratul tot un cub e  :lol:
Eroarea mea ,corectez.
Valoarea investitiei pe un m2 = 2000 euro. Un loc de parcare parca avea 2.30 m X 5.00 m = 11.5 m2
11.5m2 x 2000 euro  =23.000 euro pe un loc de parcare?
Cu 23.000 euro ridici o casa la rosu .
Cred ca betonul o sa fie cu swarovsky si praf fin de aur.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

:lol:  :lol:  :lol:

Si incrustatii de fildes ....

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pe B-dul Constantin Brancoveanu au scos absolut tot ce era diferit de iarba de pe spatiul verde dintre sensuri. Erau cativa copacei, niste arbusti ornamentali micuti etc. Ma gandeam ca vor sa planteze copaci, fie ei si platani, dar nu se misca nimic. Sper sa nu ridice si aici betoanele pe care le ridica in jurul locurilor de joaca, pentru ca spatiul e foarte ingust si ar ramane o fasie de pamant ridicola.

 


Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420787 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use